Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 50

Temat: Rozklejanie, rozbieranie lamp

  1. #31
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie przyglądałem się dokładnie soczewce jak już wspomniałem lampa poszła na śmieci. Z kolei jak ty wymienialeś to zajżyj do swojej starej lampy bo jej już tak nie wykorzystasz.

  2. #32
    Maku69's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, Panowie paruje mi lampa i spadł oring plastikowy ze środka, potrzebuje kogoś sprawdzonego kto dobrze rozklei i sklei lampę, najlepiej w świetokrzyskim

  3. #33

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ostrzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Czy jest jakaś różnica między samym kloszem z Anglika, czy musi być Europa ? Mam narożnik pęknięty od strony kierunkowskazu i całą lampę nie uśmiecha mi się wymieniać, a Angliki tanie są...

  4. #34
    przem66s's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław / Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A5 Coupe
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Klosz to samo

  5. #35
    dawid6693's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny Demontaż soczewki bi-xenon lift

    Witam. Mam pytanie odnośnie demontażu soczewki w lampkę bi-xenonowej w modelu poliftowym. Czy soczewkę da radę wyciągnąć bez rozklejania lampy? Przez otwór do wymiany żarnika? Mam wewnątrz lampy zacieki i chciałbym przy okazji wyczyścić soczewkę.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Rozbierałem bixenona poliftowego. Nie wyciągniesz soczewki przez otwór żarnika. Soczewka wewnątrz jest przymocowana do stelarza który przykręcony jest do wewnętrznej obudowy lampy. Trzeba lampę rozkleić mało tego ona jest skejona zupełnie innym klejem niż przedliftowa grzanie w piekarniku nieweiele daje. Grzałem taką lampę do takiego stopnia, że robiła się plastyczna czarna obudowa a klej nic nie puszczał. Szybciej i najpewniej to wyciąć dremelem z tyłu obudowę i potem ją pospawać na ciepło - tak też robią firmy gdzie pytałem o rozklejenie tej konkretnej lampy - nie da się oddzielić szkła od reszty obudowy nie deformując obudowy.

  7. #37
    dawid6693's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Acinr to rozumiem ze samego odbłyśnika takze nie wyciagnę bez cięcia lampy?

    A jak już jesteś tak w temacie to jeszcze dwa pytania.
    1. Czy dam radę wyczyścić soczewkę jakimś zagiętym drucikiem i szmatką?
    2. Czy da radę wyciągnąć po rozcięciu zaznaczony na czerwono element i da się to zregenerować? Mam na nim zaschniete krople wody i w jednym miejscu jest zdarty farba. Oferowała ci to może jakaś firma?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    W firmach, które pytałem każdy chciał rozcinać tył tej lampy. Nie wiem czy jakimś drucikiem dojdziesz od strony gniazda żarnika. Ja okazyjnie kupiłem za 250zł drugą lampę (bez 1 tylnego uchwytu) wyciąłem więc ten uchwyt z mojej lampy i dałem do dospawania.

    Lampę wziąłem na testy rozklejenia, po obwodzie lampa ma dodatkowo powbijane wsuwki (podobne jak od spinacza) trzeba je podważyć śrubokrętem i wyjąć. Potem grzałem lampę w piekarniku klej zrobił się tylko miękciejszy nic nie chciało puścić. Trzymałem tak długo, że tylna obudowa oraz uchyty lampy robiły się plastyczne. Podważałem wtedy by rozdzielić lampę klosz ostatecznie rozdzieliłem ale lampa została masakrycznie zdformowana głównie rant gdzie wchodzi klosz z klejem. Po demontażu można całą zdemontować czyli odbłyśnik, moduł od led, pasek led, soeczewkę ogólnie cały środek idzie wyjąć łacznie z całą wiązką z gniazdem wtyczki co wystaje z tyłu lampy.

    Są firmy co regenerują odbłyśniki oraz odbłyśnik soczewki.
    Mój odbłyśnik co jest w soczewce wyglądał masakrycznie był cały matowy i od dolnej częci brązowy tak jakby żarnik go nadtapiał.


    Chyba, że zlecisz rozcięcie oraz ponowne zaklejenie tylnej obudowy. Bardzo profesjonalnie robi to firma pod Poznaniem:
    zdjęcia z ich prac: https://web.facebook.com/CyberTekPolska/?_rdc=1&_rdr
    https://z-p3-scontent-waw1-1.xx.fbcd...aa&oe=5CF003B4
    link do strony: https://naprawa-lamp-led.pl

    Jakiś czas temu kontaktowałem się z nimi w celu przerobienia moich tylnych lamp na daynamiczne kierunkowsazy. Generalnie tną obudowy lamp potem je bardzo estetycznie i trwale "lutują"
    Ostatnio edytowany przez acinr_PL - 07-02-19 o 08:55

  9. #39
    dawid6693's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny

    Ok w takim razie nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć lampę i spróbować. A jak nie to będę myślał nad nową lampą lub regeneracja

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  10. #40

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Klejenie klosz lampy przedniej - czym ?

    Witam, mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów kleił klosz przedniej lampy ? Pękł mi od góry nie ma dziury ot zwykła rysa na długości 4-5 cm, kupiłem taśmę do klejenia lamp K2 niestety po roku taśma zmatowiała i wyglądało to tragicznie dobrze że zmywacz silikonowy pięknie usunął. Próbowałem kleić klejem modelarskim Revell Contacta niestety po 3 dniach odchodzi. Uszkodzenie jest na tyle małe że szkoda kupować nową lampę jednakże na tyle złe że malutki zaciek wewnątrz lamy też już jest. Jakieś konstruktywne pomysły może ktoś przerabiał ten temat ?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •