Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 44

Temat: Czujnik parkowania(PDC) parktronic-problemy

  1. #1
    g.szczesny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Czujnik parkowania(PDC) parktronic-problemy

    Witam
    Mam problem z czujnikiem parkowania. po przekreceniu stacyjni piszczy ciagly sygnal i nie dziala system. czym to moze byc spowodowane?? co z tym zrobic? da sie to jakos wyregulowac vagiem? niby w ksiazce serwisowej jest napisane zeby sie udac do ASO ale wole zrobic to sam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-05-16 o 19:25

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    trzeba podlaczyc pod kompa.... jaka masz skrzynie?

  3. #3
    Bially's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Możesz spróbować zrobić to przez kompa, ale z tego co wiem, to zdarzały się przypadki, że po prostu był zanieczyszczony czujnik i dlatego dawał ciągły sygnał jak przy zbliżaniu się bardzo blisko do przeszkody. Często jakiś pyłek, lub kawałek błota przy terażniejszej pogodzie. Najpierw sprawdź to a potem dopiero myśl nad czymś poważniejszym.

  4. #4
    g.szczesny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    no niby mylem fure i czyscilem juz te czujniki ale dalej jest to sam. jak to by bylo zanieczyszczone jakos tak jak mowiles to by piszczalo caly czas ciaglym sygnalem a to jest przez oko 5 sec wiec to chyba cos inneg

    mam manuala

  5. #5
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja mam to samo co Ty tylko, ze w mamy a6. Podpialem VAG i pokazal ze jeden z czujnikow jest DEAD, polecam Ci to samo.
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  6. #6
    g.szczesny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    aha a jak znalazles ten padniety czujnik?? ja podpielem pod vag i pokazalo blad 1549 ale nie ma nigdzie wyjasnmienia...

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez g.szczesny Pokaż post
    a podpielem pod vag i pokazalo blad 1549 ale nie ma nigdzie wyjasnmienia...
    jest, wystarczy poszukać
    1549 - Versorgungsspannung für Geber Einparkhilfe [Voedingsspanning voor sensor parkeerhulp, kortsluiting met massa]
    czujnik parkowania - zwarcie do masy
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #8
    g.szczesny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    aha dzisiaj popatrze. dzieki

  9. #9
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Czujnik parkowania

    Od kilku dni mam tez problem z czujnikiem parkowania, czasem działa a czasem nie.

    Po wrzuceniu wstecznego słychać taki ciągły sygnał trwający jakieś 3 sek. jest to nieco inna barwa dźwięku niż ta którą słychać przy maksymalnym zbliżeniu się do przeszkody. Gdy ponownie wrzucimy wsteczny już nic nie słychać nawet krótkiego piknięcia tego co zwykle ma miejsce.

    Pewnego razu gdy działał normalnie podszedłem auto od tyłu i sprawdziłem każdy czujnik oddzielnie zbliżając rękę do każdego z osobna i wszystkie działały.

    Z góry zaznaczam że jakieś 1,5 roku temu bez przemyślenia sprawy zgodziłem się na wymianę całego tylnego zderzaka po tym jak ktoś mi z deka go uszkodził a w sumie mogło tak zostać i miałbym fabryczny zderzak, a tak to mam teraz oryginalny, ale zakładany przez partaczy, którzy oddali mi nie do końca przykręcony ten zderzak, wiec pewnie tez coś tam spierniczyli z tym systemem czujników i teraz wychodzą kwiatki... Po zgłoszeniu reklamacji dokręcili na miejscu ten zderzak.

    Czy miał ktoś podobne objawy, proszę o wskazówki co mógłbym sam sprawdzić lub oczyścić, jutro pojadę na myjkę, ale auto nie jest jakoś zasyfione...

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Audon Pokaż post
    Od kilku dni mam tez problem z czujnikiem parkowania, czasem działa a czasem nie.

    Po wrzuceniu wstecznego słychać taki ciągły sygnał trwający jakieś 3 sek. jest to nieco inna barwa dźwięku niż ta którą słychać przy maksymalnym zbliżeniu się do przeszkody. Gdy ponownie wrzucimy wsteczny już nic nie słychać nawet krótkiego piknięcia tego co zwykle ma miejsce.

    Pewnego razu gdy działał normalnie podszedłem auto od tyłu i sprawdziłem każdy czujnik oddzielnie zbliżając rękę do każdego z osobna i wszystkie działały.

    Z góry zaznaczam że jakieś 1,5 roku temu bez przemyślenia sprawy zgodziłem się na wymianę całego tylnego zderzaka po tym jak ktoś mi z deka go uszkodził a w sumie mogło tak zostać i miałbym fabryczny zderzak, a tak to mam teraz oryginalny, ale zakładany przez partaczy, którzy oddali mi nie do końca przykręcony ten zderzak, wiec pewnie tez coś tam spierniczyli z tym systemem czujników i teraz wychodzą kwiatki... Po zgłoszeniu reklamacji dokręcili na miejscu ten zderzak.

    Czy miał ktoś podobne objawy, proszę o wskazówki co mógłbym sam sprawdzić lub oczyścić, jutro pojadę na myjkę, ale auto nie jest jakoś zasyfione...
    Ja czasem miałem tak po myciu albo dużej ulewie.
    Rozwiązanie: odpinasz każdy z czujników psikasz jakimś preparatem do złączeń zakładasz na nowo i cieszysz się użytkowaniem czujników przy parkowaniu gdyby nie pomogło to zobacz czy któryś z kabli się nie przetarł, poluzował... na 99% powinno pomóc...


Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •