Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Kolizja, zaniżona dopłata , samochód zastępczy ? Pomogę w tym temacie

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdańsk
    Auto
    audi a6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Kolizja, zaniżona dopłata , samochód zastępczy ? Pomogę w tym temacie

    Witam,
    Jeżeli macie problemy z zaniżonymi kosztorysami z OC częściowych, całkowitych lub AC można zwrócić się do mnie o przeliczenie kosztorysu i określenie kwoty zaniżenia.
    Nie ukrywam iż przedmiotem mojej pracy jest wykup prawa do szkody na zasadzie cesji prawa do szkody, płacę klientom ok. 70% tego co jestem w stanie uzyskać, ale pomogę/udzielę każdemu informacji bezpłatnie.

    Polityka TU jest taka iż niestety 100% kosztorysów jest zaniżanych, a TU w momencie odwołania prosi klienta o przesłanie faktur źródłowych co jest bezpodstawne, niestety często bez sprawy sądowej nic nie jesteśmy w stanie zrobić.

    Co więcej mało osób wie, iż możemy np. wypożyczyć samochód zastępczy od żony/brata/szwagra i jeździć nim oraz zarządzać zwrotu kosztów wypożyczenia. TU nie ma prawa odmówić o ile okres jest zasadny.

    Tak więc w razie pytań, można pisać w temacie lub priv.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a np. jakbym rozbił auto to musi być to ktoś z rodziny ? chyba nie, bo szwagier to żadna rodzina. Czy mógłbym np. pożyczyć auto od Artura i TU mu zapłaci ?
    Mam najlepsze Audi na forum !

  3. #3
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Wlasnie, zalozmy ze szkoda jest z czyjejs winy, naprawa z jego OC. Zawsze nalezy nam sie auto zastepcze? Jakie kroki ewentualnie podjac?

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdańsk
    Auto
    audi a6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Mówimy tutaj o samochodzie zastępczym z OC sprawcy.
    Zawsze należy nam się samochód zastępczy, bez znaczenia jest tutaj termin "jezdnościu" pojazdu. Może to być nawet szkoda parkingowa, wymagająca 0,5 r-g w nakładach kosztorysu.
    Cały proces polega na odpowiednim przeliczeniu r-g na dni technologicznej naprawy oraz czynności powiązane. Ponieważ, samochód należy nam się nie tylko na okres technologicznej naprawy. Liczy się także okres od przyjęcia zgłoszenia szkody, do przyjazdu rzeczoznawcy, otrzymania protokołu itd.
    Różnice w liczeniu "czasu" zależne są od tego czy jest to szkoda częściowa czy całkowita.
    Piotrek, możesz pożyczyć auto od kogo kol wiek, zwracam uwagę na to iż nie musi to być przedsiębiorca.
    Pozdrawiam

  5. #5
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Czy w przypadku AC tez należy sie samochód zastępczy ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    patrykch's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rudna Wielka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez FiFi_ino Pokaż post
    Czy w przypadku AC tez należy sie samochód zastępczy ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To zależy od polisy jaka zawarłes z TU. Mi z PZU należało się auto zastępcze na 3 doby. Jest możliwość też na 7 dób ale to trzeba było ustalić na początku.

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam taką sytuację, jestem poszkodowanym w kolizji. Mam uszkodzony błotnik prawy-przód oraz zderzak porysowany. Allianz bez oględzin najpierw zaproponował mi 1100 zł a następnie po moim niezaakceptowaniu podniósł tą kwotę do 1700zł. I tyle niby mogą zaproponować mi maksymalnie jeśli chodzi o gotówkę. Sam błotnik oryginalny to koszt 1300 zł. Musze im teraz odpisać czy decyduję się czy nie. Jak to załatwić aby było najlepiej dla mnie ? Jeśli tej oferty nie zaakceptuje wtedy przyjedzie likwidator i zrobi wycenę ? Czy wtedy tez jest wybór czy naprawiam na własną rękę czy bezgotówkowo ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •