Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Samochód z przebitymi numerami vin.

  1. #1
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Samochód z przebitymi numerami vin.

    Siema. Byłem wczoraj żeby podbić przegląd i typek zaczął czynności od sprawdzenia numerów vin.... I po chwili mówi mi że coś mu się mu tu nie podoba zaczął dokładniej oglądać i faktycznie widać tam nierówności, inny kolor i ogólnie faktycznie zobaczyłem sam że jest coś nie tak. Kupując samochód kupiłem go jako uszkodzony myślałem że okazja Po zakupie zauważyłem że nie ma wlepek ani z przodu ani z tyłu... Facet na stacji diagnostycznej powiedział mi że powinien zabrać dowód i dzwonić na psy blablabla... Powiedział też że lepiej będzie jak sam się zgłoszę. Mam pytanie do was może ktoś słyszał o podobnej sprawie lub miał taką z jakimś autem. Słyszałem że pojazd zostanie mi zabrany i będą szukać kto za tym stoi. Wiem tylko tyle że kupiłem ten samochód i jestem 2 właściciele w kraju. Ci którzy kupili ten samochód przede mną kupili go prawdopodobnie od handlarza. Ale w karcie pojazdu jestem tylko ja i ona więc umowa zapewne na niemca... I pytanie czy dalej jeździć tym samochodem a później sprzedać go w całości na części bez papierów bo ja nie mam czasu na tą zabawę. A gdybym nawet poszedł na tą policje to co wtedy zabierają auto np znajdą tego handlarza i co wtedy ja mam mu założyć sprawę i sądzić się o zwrot za auto?? Jeżeli był już taki temat to dajcie linka bo ja nic nie znalazłem.

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    A3 8P 3.2 DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Auto ci od razu zabiorą a ty pieniędzy już nigdy od nikogo nie ściągniesz także załatw sobie gdzieś przegląd i autem jeździj tak długo aż się nie rozsypie i wtedy zezłomuj

  3. #3
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Ja proponuję skorzystać z rękojmi za wady prawne ruchomości. Możesz zrobić przegląd i jeździć autem, ale jak w którymś momencie wyjdzie na jaw, że jeździsz samochodem z przebitymi numerami to zostaniesz z niczym.
    Poczytaj tutaj:
    http://kradzionysamochod.pl/dochodze...ego-samochodu/
    http://kradzionysamochod.pl/dochodze...onego-pojazdu/
    Wg mnie powinieneś odstąpić od umowy kupna sprzedaży i zażądać zwrotu kwoty za którą kupiłeś auto i kwoty jaką włożyłeś w doprowadzenie auta do stanu jaki jest teraz. Znając życie, sprzedający tak łatwo nie pójdzie na to więc pozostanie droga cywilna.
    Z drugiej strony możesz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko sprzedającemu, poprzez wprowadzenie Cie w błąd i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
    Oczywiście możesz tak zrobić jeżeli umowę kupna-sprzedaży podpisałeś z Polakiem, bo jak umowa jest na Niemca to chyba masz po bombkach.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  4. #4
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moja umowa była spisywana z Polką. Oni raczej sami tego auta nie sprowadzili z tego co pamiętam mówiła coś że kupili go od kogoś więc zakładam że od handlarza i było to zapewne na niemca. Więc przegląd już mam Pytanie jeszcze jedno zostawię auto jeszcze np na rok i będę planował sprzedać auto mogę wystawić całe auto jako bez możliwości rejestracji i sprzedać auto bez papierów na części tylko że zostaną mi papiery od auta ale samych papierów nie da się wyrejestrować chyba.

  5. #5
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Ciebie nie interesuje od kogo oni kupili. Ty mssz roszczenie co do osoby ktorej nabyles pojazd. Zeby wyrejestrowac musisz miec zaswiadczenie o zezlomowaniu.
    Tapatalk by Lumia 930


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działdowo / Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wystarczy jechac na pobliski złom i normalnie pogadac z szefem powiedziec jaka jest sytuacja, zawsze mozesz wybebeszyc auto i na złom z papierami zawieźć samą karoserię bo ze środkiem i tak mają problem, gumy, plastiki itp muszą utylizować więc goła blacha to dla nich nawet lepiej bo tak jak sam zglosisz sie na policje to nie bedziesz miał ani auta ani pieniędzy, a sprawa bedzie się ciągnęła latami, skupy złomu dostają chyba jakąś kasę/dotację (i to nie małą) za auta złomowane więc im bedzie na rękę jak im oddasz auto/karoserię ( tu licza się papiery i tabliczki znamionowe) czy jak tam sie z nimi dogadasz

  7. #7
    Robax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    87 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    O ile policja już nie czeka na nakaz.
    Regeneracja turbosprężarek
    Materiały pakowe!
    Stretch, taśmy klejące, dyspenzery. PW, gg, meil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •