Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: Przeładowanie Turbiny(tylko 1.8T)

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie okolice Goleniowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Problemy z przeładowaniem pomocy

    Witam was kupiłem A3 i zamiast nią jeździć stoi w warsztacie i wali fochy co chwile inne błędy i problem ten sam przeładowuje turbo i auto odcina. wymieniona przepławka wymieniony MAF podmieniony na oryginalny N75 ponoć sprawny, zawór DV tez sprawny. niestety nie udało mi się zrobić logów dynamicznych bo jeszcze tego nie ogarnąłem ale widziałem ze ECU chce 1700 mBar a ładowało 2400 mBar. auto mam od miesiąca i turbo niby regenerowane. a i jeszcze jak zmieniałem n75 to wydaje mi się ze był źle podpięty ale ten podmieniony podpiąłem jak powinien być. Mam pytania czy może to być problem ze gruszka jest źle wysterowana i jak to sprawdzić i ewentualnie ustawić?

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi porób 2+33, 3+20 i 115+118 i 115 z odpiętą wtyczką od n75. Poza tym jak turbo przeładowuje to zwykle są dziury w podciśnieniach. Jak warsztat nie ma pojęcia o 1.8t to zabieraj samochód, bo wydasz w ****, a i tak będzie niesprawne. Tak oklepane te silniki, a 99% pseudo mechaników nie wie jak się za nie zabrać.

    Przepływkę ori z boscha wsadziłeś? Jak nie to od razu możesz ją wywalić do śmieci...

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie okolice Goleniowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    jak będę mieć okazje to porobię logi na razie nie mam możliwości. a logi dynamiczne czy statyczne mam zrobić czy jedno i drugie? i wszystkie logi z wtyczka plus 115 z odpiętą wtyczka?
    Przepływka ori boscha kupiona.
    Ewentualnie mam tez pomysł plan żeby sprawadzic szczelność układu jeżeli szczelny to wymienić ten "NIBY" sprawny n75 na oryginał bo to jednak 400zł chyba ze macie inny pomysł co wsadzić i ogólnie jaki wsadzić chodzi mi o numer OEM

  4. #34

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi dynamiczne. Można kupić pierburga z opla/saaba 2.0t, tylko jest inna kolejność podłączenia. Porób logi zanim coś wymienisz.

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie okolice Goleniowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam sorki ze nie wrzuciłem jeszcze żadnych logów ale Audi dalej rozebrana dziś robiłem próbę dymem i dym leciał z takiego sztywnego kolanka które się znajduje z przodu i to jest odpowietrzenie odmy cos takiego 06A103213F czy to może być przyczyna nieszczelności układu?

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Każde lewe powietrze to wróg ale raczej nie rozwiąze tego problemu.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •