Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Nie otwierają się drzwi od wewnątrz i od zewnątrz

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny Zablokowane drzwi kierowcy

    Cześć,

    Wymieniałem mikrostyk zamka drzwi kierowcy, drzwi działały, otwierały się, następnie złożyłem do kupy wszystko. Po ponownym zamknięciu drzwi nie dało ich się otworzyć z wewnątrz i zewnątrz.
    Udało mi się dostać do zamka przez boczek, ale mogę tylko rękę wsadzić i coś na dotyk wyczuć.
    Cięgna działają. Pręt od zewnętrznej klamki rusza dźwignie zamka. Cięgno wewnętrznej klamki działa jak powinno.
    Centralny zamek reaguje, zamyka i otwiera drzwi, lecz drzwi pozostają nadal nieotwarte.
    Podejrzewam zablokowanie silniczka systemu ryglowania drzwi.

    I moje pytanie brzmi: Czy ktoś miał podobną sytuacje i się z nią uporał? Jeśli nie to jak spróbować odblokować rygiel drzwi?

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT

    Domyślny

    Problem z otwieraniem się drzwi tylnich od ZEWNĄTRZ. Po otwarciu od wewnątrz problem znika i otwierają się normalnie do czasu wyłączenia samochodu i zablokowania zamków. Po ponownym odpaleniu od zewnątrz znów nie mogę otworzyć. Ktoś coś?

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    KubiQ udało Ci się jakoś dostać do tego zamka ? Zdemontowałeś go jakoś przy zamkniętych drzwiach ? Mam zdjęta tapicerkę ale zamek ani od wewnątrz ani od zewnątrz nie otwiera. Cięgna podnoszą rygle ale podejrzewam przestawione zębatki

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KubiQ Pokaż post
    Cześć,

    Wymieniałem mikrostyk zamka drzwi kierowcy, drzwi działały, otwierały się, następnie złożyłem do kupy wszystko. Po ponownym zamknięciu drzwi nie dało ich się otworzyć z wewnątrz i zewnątrz.
    Udało mi się dostać do zamka przez boczek, ale mogę tylko rękę wsadzić i coś na dotyk wyczuć.
    Cięgna działają. Pręt od zewnętrznej klamki rusza dźwignie zamka. Cięgno wewnętrznej klamki działa jak powinno.
    Centralny zamek reaguje, zamyka i otwiera drzwi, lecz drzwi pozostają nadal nieotwarte.
    Podejrzewam zablokowanie silniczka systemu ryglowania drzwi.

    I moje pytanie brzmi: Czy ktoś miał podobną sytuacje i się z nią uporał? Jeśli nie to jak spróbować odblokować rygiel drzwi?

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Temat odkopuję.
    Sytuacja bardzo podobna czyli wymiana mikrostyku, a po niej problem z otwarciem drzwi od wewnątrz jak i zewnątrz. Centralny normalnie otwierał i ryglował drzwi. Problemem okazało się cięgno od zewnętrznej klamki, które było za mocno (za słabo?) napięte. Po wypięciu z mocowania i pociągnięciu w dół za cyngiel drzwi się otworzyły. 1,5 godziny kombinowania „na czuja”, niezliczona ilość „kur**” ale kryzys zażegnany.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •