Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Drugie cztery kółka dla frajdy

  1. #1
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Lightbulb Drugie cztery kółka dla frajdy

    Witam Was

    Zakładam luźny wątek do dyskusji. Chciałbym się w nim zwrócić do Was z pytaniem o podpowiedzi, dobre rady, odnoście pomysłu na zakup drugich czterech kółek, takich wykorzystywanych tylko dla frajdy

    Od zawsze byłem fanem motoryzacji. Moje losy ukierunkowały mnie na jednoślady. Zaczynałem od skuterów, później mniej poważne motocykle, aż po pełnokrwiste litrowe maszyny. Oczywiście gdzieś tam równolegle pojawiło się auto, ale służyło ono głównie do przemieszczania się z punktu A do B, choć również i o nie bardzo dbałem. Niestety pewnego dnia miałem wypadek jadąc motocyklem i od tego momentu jestem inwalidą, a w domu na słowo "motocykl" wypowiedziane z moich ust zaczyna się krzyk i lament. Tak więc kontynuacja mojej pasji motocyklowej jest odłożona na później, niestety.

    Dlatego chodzi mi po głowie pomysł kupienia drugiego auta, które miałoby troszkę charakteru Nie mówię tu o jakiś pojazdach typowo wyczynowych, na takie mnie po prostu nie stać, ale chciałbym się wyrwać z monotonii i kupić jakieś auto, które dałoby choć trochę frajdy Jak na razie zastanawiam się nad dwoma samochodami:
    Audi A3 (8P) z silnikiem 3.2
    Ford Focus (MK2) ST z silnikiem 2.5T.

    Czy może miał ktoś z Was przyjemność jazdy powyższymi autami? Jakie wrażenia z jazdy? Może są jeszcze jakieś inne auta, o których nie pomyślałem, które mają trochę ze sportu? Chciałbym, żeby to była luźna dyskusja, ciekawy jestem Waszych doświadczeń. Z pozostałych kryteriów którymi się kieruje to: nie interesuje mnie mocny diesel, chcę benzyniaka; cena też żeby nie była zawrotna (dla mnie), nie przekraczająca 35 tysięcy złotych; mam uprzedzenie do francuzów.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Jeśli na poważnie myślisz o aucie, które będzie dawało frajdę z jazdy to zapomnij o FWD.
    Postaraj się o jazdę próbną Nissanem 200SX s13, S14, S14a
    BMW E30 2.5 w benzynie albo mitsu EVO5 lub 6
    Nowe auta są wygodne, ale nie dają takiej adrenaliny jak te starsze, z duszą.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  3. #3
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To prawda, Ford to FWD, ale A3 3.2 to już 4WD. Szczerze, to wolałbym unikać RWD, wiem że mam za mało oleju w głowie i skończy się to źle Choć przyznam, że E30 to piękne auta

  4. #4
    pawelx91's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    44 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    albo jakieś S3 8l silnik z potencjałem można go mocno rozbudować jest bardzo wygodne (z przodu) sam posiadam takie auto i na prawdę daje dużo frajdy i w twoim przedziale $ spokojnie się zmieścisz i nawet starczy na jakieś mody od razu

  5. #5
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Twój pomysł od strony technicznej fajny, ale 8L mi się po prostu nie podobają (z całym szacunkiem dla twojej bryki).

    Chodzi mi też trochę odmienny pomysł kupienia jakiejś starej BMW i doprowadzenie go do ładu (ew. Audi/Medcedes). Tego tematu jednak nie chcę na razie poruszać, skupmy się na nieco młodszych autach, które mają mniej duszy, ale więcej mocy.

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skrzypul Pokaż post
    Jeśli na poważnie myślisz o aucie, które będzie dawało frajdę z jazdy to zapomnij o FWD.
    Postaraj się o jazdę próbną Nissanem 200SX s13, S14, S14a
    BMW E30 2.5 w benzynie albo mitsu EVO5 lub 6
    Nowe auta są wygodne, ale nie dają takiej adrenaliny jak te starsze, z duszą.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

    Zakup fajnego to z 60tyś zł i utrzymanie jest drogie, bardzo drogie...
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jest ktoś na Dolnym Śląsku kto dysponuje A3 3.2 i był by tak miły mnie chwilkę przewieźć? Bo dopóki znam ten model tylko wirtualnie to ciężko mi go oceniać po za wyglądem

  8. #8
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    3,2 nie sprawi Ci frajdy.
    Mało mocy, napęd który nie pozwoli na "upalanie"
    W/g mnie będzie po prostu nudne , zwykły dupowóz
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  9. #9
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dlatego bardzo bym chciał się przejechać taką A3. W mojej okolicy nie ma żadne na sprzedaż niestety.

  10. #10
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    3,2 nie sprawi Ci frajdy.
    Racja, frajda będzie na samym początku, po jakimś czasie będzie Ci mało, ale za to dzieki Q będziesz czuł się komfortowo i bezpiecznie przy gorszych warunkach panujących na drodze.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BlueBerry Pokaż post
    Dlatego bardzo bym chciał się przejechać taką A3. W mojej okolicy nie ma żadne na sprzedaż niestety.
    Ogólnie mało tego na sprzedaż jest, jak coś wpadaj do Gdańska to coś ogarniemy z przejażdżką

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •