Witam!!

Posiadam A3 z 2001 po lifcie pełny FIS, 1.9 TDI z silnikiem ASZ 130 KM po programie na podobno 165 KM robionym w compsport

Autko ma już przejechane 290tys (sam nim zrobiłem jakieś 70tys) do tego zbliża mi się czas wymiany rozrządu (jakieś 1500 zł) i chyba regeneracja turbo (ponad 1000zl) i / lub wtryskiwaczy. Auto trochę gorzej przyspiesza jak po programie. Czuć jak by coś blokowało samochód. Miałem problemy z hamulcami (zapieczony ręczny) usterka została naprawiona ale nadal czuje jak by auto coś blokowało (łożyska?)

I teraz mam dylematy Czy sprzedać to auto i przesiąść się na benzynę - S3 8P TFSI / A3 3.2? Tak wiem cena auta znacznie większa ale jest sens inwestować w A3 z TDI bo przydał by się jej drogi remont ...

Obecnie moja sytuacja życiowa trochę się zmieniła - TDI dojeżdżałem codziennie do pracy. Teraz zmieniłem kraj zamieszkania na zachodniego sąsiada Polski i teraz jeździł bym tylko długie odcinki po autostradach po 1200 km kilka razy do roku ...

Doradźcie czy inwestować w TDI (to już starsze auto) czy szukać coś młodszego ale w benzynie albo coś w TDI 2.0 ?
Potrzebuje małego auta powyżej 150KM i A3 / A3 pasuje mi idealnie.

Czekam na jakieś luźne dyskusje.

Pozdr