Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: zgłoszenie skargi na diagnostę w stacji kontroli pojazdów - nielegalny przegląd

  1. #1
    WojtasZG's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Exclamation zgłoszenie skargi na diagnostę w stacji kontroli pojazdów - nielegalny przegląd

    Wie ktoś może gdzie można zgłosić skargę na diagnostę na stacji kontroli pojazdów ? Jak rejestrowałem samochód to dowiedziałem się od pani w okienku, że diagnosta wykonał nielegalnie przegląd i jest on nie ważny bo został zrobiony na nie ważnych niemieckich tablicach. Dziś byłem odebrać stały dowód rejestracyjny i znowu w okienku obok ktoś się awanturował, że zapłacił za przegląd, który jest podbity przez uprawnionego diagnostę i on ma to generalnie w dupie niech sobie załatwiają to między sobą urzędasami jak coś im się nie zgadza. Również uważam, że jest to złodziejstwo w biały dzień, ponieważ płacimy 100 zł za przegląd, który jest podbity przez uprawionego diagnostę a w rzeczywistości jest on nie ważny i wykonany nielegalnie i nie powinien być podbity jeżeli mamy nie ważne tablice. W związku z tą sprawą mam pytanie czy jest możliwość zwrotu za taki przegląd pieniędzy i co bardziej mnie interesuje czy można zgłosić gdzieś na to skargę, najlepiej tak, żeby koleś wyleciał z roboty skoro chce się bawić z oszusta ?

  2. #2
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Ale przeciez przeglad jest robiony na auto, bez wzgledu na tablice. Mozesz przywiezc auto na lawecie bo nie jest zarejestrowane i musza ci przeglad zrobic, to samo auto z us - nie masz zadnych blach a przeglad robisz. Zanim zlozysz skarge to lepiej sie dowiedz czy jest ku temu podstawa.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  3. #3
    WojtasZG's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W chwili obecnej mam 3 ważne przeglądy Jeden ten niemiecki TUV, jeden zrobiony na polskiej stacji we Wrocławiu na nie ważnych niemieckich blachach, a ten jedyny akceptowany został wykonany na czerwonych polskich próbnych tabliach za które musiałem zapłacić, żeby w ogóle dało się zrobić polski przegląd... Według Pani w okienku nagle samochód się nie nadaje do ruchu drogowego bo przegląd został wykonany na niemieckich blachach... Mój kraj taki piękny...

  4. #4
    luca89cn's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    37 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ale cyrk! Swego czasu pojechałem na kołach na przegląd na nieważnych niemieckich blachach, mówię kolesiowi na SKP, że "przyjechałem na lawecie", tak wpisał w dokumentach, pojechałem do WK i zarejestrowałem samochód. Co to za baba siedzi tam u Ciebie w wydziale komunikacji?? O_o Skargę możesz złożyć ale na te pipe w okienku.
    Fiat Bravo 1.9 TD 100 => A3 1.8T AUM => S3 BAM



  5. #5
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    To jakiś cyrk masz w urzędzie. Ja przywiozlem sobie auto z US, na moich blachach z US prosto z kontenera pojechalem zrobic przeglad (na kolach), potem do wydzialu komunikacji zarejestrowalem i tyle....zadnych probnych, lawet i innych pierdół...jedyne co zrobilem to napisalem oswiadczenie ze ktos mi ukradł blachy na parkingu bo nie chcialem swoich oddawac z US.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  6. #6
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie ma żadnego cyrku a zaczęli respektować prawo które obowiązuje od lat. Auto które zostaje sprowadzone do kraju w przypadku gdy ma nie ważne tablice wywozowe lub ma "niemieckie" powinno w momencie przeglądu posiadać próbne tablice (które kosztują a potrzebujemy je praktycznie na 0,5 godziny przy dobrych wiatrach) w innym przypadku w WK mogą takiego przeglądu nie uznać pomimo tego iż jest tam wpisany VIN.Idiotyzm ale takich w naszym kraju nie brakuje.Podobnie sytuacja wygląda w momencie gdy auto jest zarejestrowane w kraju,zatrzymuje Cię policja i zabiera dowód za np.łyse opony.Aby pojechać tym autem na przegląd powinieneś pobrać tablice próbne i dopiero zrobić przegląd.... Idiotyzm ale pieniądze do budżetu lecą.

  7. #7
    WojtasZG's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    I to co mówi $iwy by się zgadzało dlatego diagnosta powinien odmówić wykonania przeglądu z pieczątkom... Strata pieniędzy, nerwów i czasu ale cóż zrobić dziki kraj, ale jeżeli we Wrocławiu to przechodzi to może dlatego przegląd został tam podbity, chociaż diagnosta z Zielonej Góry powiedział mi, że on by odmówił.

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBL
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez $iwy Pokaż post
    Podobnie sytuacja wygląda w momencie gdy auto jest zarejestrowane w kraju,zatrzymuje Cię policja i zabiera dowód za np.łyse opony.Aby pojechać tym autem na przegląd powinieneś pobrać tablice próbne i dopiero zrobić przegląd....
    Kto Ci naopowiadał takich głupot. Albo inaczej gdzie jest to umocowane prawnie. Nie możesz mieć na jeden pojazd dwóch rodzajów tablic, nawet jak kupiłeś auto z innego powiatu żeby otrzymać tablice próbne musisz zdać poprzednie, tak samo dzieje się z tablicami jak auto jest sprowadzone musisz zdać żeby dostać próbne.

  9. #9
    WojtasZG's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Akurat ja nie musiałem oddawać niemieckich tablic, żeby dostał próbne czerwone.

  10. #10
    Gucio1305's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    No ja na nieważnych tablicach nawet nie mogłem być dopuszczony do przeglądu. Tak mi na stacji powiedzieli, że nie zrobią. Musiałem zrobić tablice próbne, zapłacić za nie tylko po to aby załozyć je na czas badania.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •