Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: seryjny map sensor do jakiej mocy starczy ?

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Sportback BKD
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny seryjny map sensor do jakiej mocy starczy ?

    Nigdzie nie mogę znaleść do jakiej mocy można uzyć seryjny map sensor czy np powyzej 200km trzeba jakiś 4 barowy wkładać ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-07-15 o 19:13

  2. #2
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    To nie tak raczej...

    Napisz jaką sprężarką będziesz chciał się posiłkować...
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Sportback BKD
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Rozmyslam nad hybrydą http://top-tune.pl/hybryda-gt1749va-stage-ii-p-32.html
    Lub firma TurboSpec mówią ze co dziwne z BKD robią na 250km, dali mi nawet wykres że jakiś hardcor na ich hybrydzie zrobił 277km i 521nm, fakt pózniej troche w staje ale to akurat normalne według mnie, oczywiscie obie firmy dają Rok Gwarancji, i zastanawiam się czy trzeba do nich zmieniac map sensor

  4. #4
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wszystko zależy ie tam będzie dmuchane

    Do 220km nie sądzę, żeby był potrzebny inny map sensor.

    Lecz wyższe moce to więcej powietrza i w tedy trzeba będzie zmienić na 4 barowy

    Zadzwoń dopytaj...
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  5. #5
    matriw's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ETM / WN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Petik Pokaż post
    Rozmyslam nad hybrydą http://top-tune.pl/hybryda-gt1749va-stage-ii-p-32.html
    Lub firma TurboSpec mówią ze co dziwne z BKD robią na 250km, dali mi nawet wykres że jakiś hardcor na ich hybrydzie zrobił 277km i 521nm, fakt pózniej troche w staje ale to akurat normalne według mnie, oczywiscie obie firmy dają Rok Gwarancji, i zastanawiam się czy trzeba do nich zmieniac map sensor
    Kolego, z całym szacunkiem do Michała, omijaj TurboSpec'a, no chyba, że chłopaki po 2 latach nauczyli się robić turbo Bierz sobie standardowe turbo, tylko większe np. GTB2260 i masz ponad 200KM na lekko, a auto będzie Ci wstawało bez porównania lepiej. Odwiedź sobie dział z Wykresami modyfikacji i zobacz ile tam BKD 200+. Zaufaj koledze który do swojego BKD wpakował juz hmm 5 turbosprężarek, między innymi:

    -gt15...hybrydy zrobienej przez ScrollProducts (również nie polecam, do 2500RPM w aucie nic się nie działo i nagle wciskało w fotel-w mieście nie dało się jeździć)
    -gt15...hybrydy od TurboSpeca (nie skomentuje ze względu na profesjonalne podejscie do reklamacji)
    -gt17 oryginał-różnica miedzy tym turbo a dwoma poprzednimi była kolosalna! Wynik chyba 205KM.

    Ogólnie omijaj hybrydy szerokim łukiem, co do sensora-raczej nie trzeba.

    Kiedyś był temat o hybrydach-polecam.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ygl%B1da/page2
    Ostatnio edytowany przez matriw - 11-03-15 o 17:38 Powód: Link

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matriw Pokaż post
    Kiedyś był temat o hybrydach-polecam.
    6-7 lat temu hybryda miala sens, bo nic posredniego nie bylo
    albo GT22 w osmicznej cenie, albo oryginal
    Potem CS zrobil doswiadczalnie u naszej Wildy turbine z BMN, okazalo sie ze roboty jest wiecej niz z wsadzeniem i zestrojeniem GT22
    a u mnie Wojtek Aligator wstawil fińską hybrydę ktora podchodzila p&p do BKD, kosztowala sensowne pieniadze ( euro wtedy bylo po 3zl , jesien 2008 ) i prawdopodobnie byl to pierwszy taki projekt w PL.
    Chwile pozniej Witek wstawil tez do 8p ( nasz kolega Malik ) podobna hybryde i zaraz sie wysrala
    Jedyna znana mi hybryda ktora ciagle jezdzi jest wlasnie ta moja finska, z mocnym jak na nia setupem na ok 215PS
    Pozniej ludzie zaczeli wstawiac turbiny z wzdluznego 170PS BRD, tu tez byla loteria, bo duzo bylo po regeneracji z Rumunii.
    Obecnie przy dostepnosci i cenach GTB22 ( czy GTB17 ) i jej zaletach nie ma w ogole co kombinowac z hybrydami, nie ma co jej tez porownywac ze starymi GT, bo to kosmiczna roznica.
    Przy coraz starszych BKD/AZV jedynym ograniczeniem sa wtryskiwacze, o sensowne coraz trudniej, bo te auta maja juz kosmiczne przebiegi, a stare B psuly sie nawet z nieduzym przelotem.
    Nie trzeba zmieniac zadnego map sensora do uzyskania normalnej mocy z BKD czyli 220-230PS
    na troszke wiecej pozwola dobre wtryski i wiedza dobrego tunera.
    zeby uprzedzic pytanie, nie, sprzeglo nie jest ogranicznikiem ( o ile jest w dobrym stanie oczywiscie, to bez problemu przenosi dobrze rozlozony moment 450Nm ) , tak samo jak seryjny IC ( oczywiscie w upaly 30st moc spadnie, ale wtedy sie nie zyluje auta )

    i powtorze jeszcze raz to samo co Matriw, z daleka od hybryd
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Sportback BKD
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    kurde a chcialem ladowac hybryde bo po 1p&p sam bym sobie zmienil tylko na program i wio ladnie o tych hybrydach kazdy z nich mowi ja nie mam ambicji bycia najszybszym, zeby sie sportback odpychql te 200-220km bym chcial na gtb17 do ugrania bo taka moc by mi starczyla koszt z 3 tys myslalem ze hybryda wyjdzie taniej i w sumie lepiej do takiej mocy, czy znowu lepiej dolozyc 500 i gtb22? Chociaz nie chce work kasy ladowac jak to robilem z quadem albo poprzednim autem a znajac zycie jakbym mial gtb22 to po kolei wszystko bym zmienial, ama gtb17 te 220km jest do ugrania i seryjne graty dadza rade, tez gwarancja na hybryde mnie mocno przekonywala bo na gtb juz jej nie bedzie, swoja droga znany pewnie niektorym MuszkaD wyliczyl mi za dp, gtb17 z montazem i softem 3k warto mu podstawic auto ? Bo ecu project za to samo wolalo 4200
    Ostatnio edytowany przez Petik - 11-03-15 o 20:15

  8. #8
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    gdzie Muszka zrobi Ci soft? Znaczy u kogo?
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  9. #9
    niuuniek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Millau
    Auto
    a3 quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Jedz do ctr tuning wsadzaj gtb - pelny profesjonalizm, ecu projekt to banda zlodzieji i partacza robote. Wiem z wlasnego doswiadczenia.
    Quattro 252 km 460 NM by CTR TUNING
    &
    Quattro SB 170 km

  10. #10
    matriw's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ETM / WN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego, powtórze-zaufaj mi i nie popełniaj tego samego błędu co ja: po pierwsze z hybryda a po drugie z tym ze 210 km Ci wystarczy. Wsadzisz hybryde, bedzie źle bądź za malo koni i wydasz kase w błoto. Pomyslisz o wiekszym i kupisz i wydasz znów worek kasy, a za hybrydę dostaniesz kasę jak za złom czyli max300pln bo nikt tego nie toleruje. Łatwiej zregrnerowac/sprzedać oryginał niż hybryde. Ja tez tak myślałem ze 180 wystarczy potem ze 205 potem 220 i 240 aż na 250 skonczylem i tez mi malo i wydalem na to tyle kasy ze sobie nawet nie wyobrazas-bo chciałem te 500 na poczatku zaoszczędzić... Chytry dwa, a nawet trzy razy traci.

    Jedź do specow tunerow, nie baw sie sam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •