Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 68

Temat: Sprężyny Eibach do zawieszenia S-line 8P

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Sprężyny Eibach do zawieszenia S-line 8P

    Witam wszystkich jako nowy na tym forum. Chciałbym lekko odświeżyć temat i jednocześnie dowiedzieć się kilku rzeczy. Sprawa wyglada następująco dzisiaj okazało się ze mam do wymiany sprężynę tylna. I teraz pytanie jeśli mam pełny s-line to zawieszenie jest inne niż w zwykłej a3 czy jest już jakoś obniżony względem serii. Pytam gdyż mam zamiar kupić ebachy -30 i nie chciałbym żeby okazało się, ze w s-line jest już -25 i auto pójdzie mi w dół tylko 5mm. Chciałbym dodać ze obecnie auto jest zdecydowanie sztywniejsze niż zwykła a3 i nie wiem czy każde s-line tak ma czy po prostu poprzedni właściciel coś mieszał przy sprężynach.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-07-15 o 21:25

  2. #2
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Attraction/Ambiente: 0mm
    Ambition: -15mm
    Sline: -25mm

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Super dzięki za odpowiedz. Pytanko jeszcze tylko jedno dla pewności. Jak mam zawieszenie sline to sprężyny eibacha pro kit ze zwykłej a3 pasują normalnie ? Bo z tego co wyczytałem to tylko do s3 są inne sprężyny. Jutro zamawiam sprezyny i nie chciałbym ich potem odsyłać dla tego wole zapytać

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    przeierz masz zwykla a3 z obnizonym fabrycznie zawieszeniem i tyle

    Eibach prokit obnizy Ci auto o cale 10mm lub 5mm jesli w ogole, moze byc tak ze auto w ogole siadzie, lub nawet bedzie wyzej
    Dlaczego ? ano dlatego ze twoje aktualne sprzezyny sa stare i spracowane, siadly od eksploatacji, wsadzisz nowe i moze byc niepodzianka ( nie musi )
    Do amortyzatorow/ zawieszenia sportowego takiego jak s-line czy seat FR, Cupra itp wsadza sie eibacha sportline
    wtedy daje to efekt, teraz nie bedziesz mial zadnego

    w przypadku s-line fabrycznego obnizenie to -20 lub -25 , nie wiadomo od czego to zalezy, moze od rocznika itd , podaja i tak i tak
    Ostatnio edytowany przez Miro - 18-04-15 o 14:50
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok dzięki za wyjaśnienie. Z tego co wiem to obecnie mam zawieszenie sline (takie przypuszczenia ze strony mechanika) czyli już teraz jest -25 więc zakłazakładając pro kit różnicy nie zauwaze. No trudno tak więc auto niżej nie pójdzie bo nie chce męczyć amortyzatorów sprezynami proline.

    Raz jeszcze dzięki za szybkie odpowiedzi.

  6. #6
    zbylus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    przeierz masz zwykla a3 z obnizonym fabrycznie zawieszeniem i tyle

    Eibach prokit obnizy Ci auto o cale 10mm lub 5mm jesli w ogole, moze byc tak ze auto w ogole siadzie, lub nawet bedzie wyzej
    Dlaczego ? ano dlatego ze twoje aktualne sprzezyny sa stare i spracowane, siadly od eksploatacji, wsadzisz nowe i moze byc niepodzianka ( nie musi )
    Do amortyzatorow/ zawieszenia sportowego takiego jak s-line czy seat FR, Cupra itp wsadza sie eibacha sportline
    wtedy daje to efekt, teraz nie bedziesz mial zadnego

    w przypadku s-line fabrycznego obnizenie to -20 lub -25 , nie wiadomo od czego to zalezy, moze od rocznika itd , podaja i tak i tak

    pomijac ze temat jest o S3 , tylko o s3
    Miro mam zawieszenie s line i bylem nastawiony na kupno sprężyn eibach pro kit ale po przeczytaniu twojego posta trochę zwątpilem.
    Z tego co mi wiadomo zawieszenie -15,-25 rozni sie tylko sprezynami gdzie mozna zakladac springi np. Eibach do -30mm,bez znacznego zwiększenia zużycia amorow.
    Z tego co napisałeś wychodzi ze sline od ambitiona rozni sie takze amortyzatorami,gdzie trzeba założyć np sport line zeby cos zauważyć a one chyba już dosyć twarde.
    Ogólnie u mnie przód od tyłu rozni sie jakieś 1,5 cm chcialem to wyrównać Pro kitem -30/-30 a teraz juz nie wiem co robić...

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbylus Pokaż post
    Z tego co mi wiadomo zawieszenie -15,-25 rozni sie tylko sprezynami
    dokladnie tak jest ( choc nie zawsze, bo zawieszen jest kilka rodzajow, sportowych ukladow tez, czy do jazdy po zlych drogach G22 )

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbylus Pokaż post
    tego co napisałeś wychodzi ze sline od ambitiona rozni sie takze amortyzatorami,
    nic takiego nigdzie nie napisalem,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbylus Pokaż post
    gdzie trzeba założyć np sport line zeby cos zauważyć a one chyba już dosyć twarde.
    bo tak jest, chyba ze zadowoli Cie obnizenie o 0,5 cm ( pół centymetra ) o ile masz zawias w dobrym satnie

    Sportline nie jest twardy, daleko mu do H&R czerwonych np. to wciaz stosunkowo komfortowe sprezyny


    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbylus Pokaż post
    bez znacznego zwiększenia zużycia amorow.
    nie popadajcie w paranoje, ile tym autem bedziesz jezdzil jeszcze ? ile kosztuja nowe amortyzatory ?
    skoncza sie to kupisz nowe

    a obnizenie i komfort to nie tylko sprezyny, to rowniez spracowane amortyzatory, to reszta zawieszenia
    bardzo duze znaczenie maja opony, opona nowa z duza iloscia bieznika i wlasciwym cisnieniem da calkiem inne odczucia ( duzo bardziej komfortowe ) niz opona z duza iloscia bieznika ale stara i twarda.

    - potem pisze wszedzie ze mu twardo, a zapomnial ze jezdzi na 8letnich lysych oponach,
    Ostatnio edytowany przez Miro - 18-04-15 o 15:03
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    lightman's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    znienacka
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    ja mam ambition -15mm fabrycznie wlasnie zalozylem eibach pro kit i powiem tak : auto siadło z przodu 2cm z tyłu 1cm w stosunku do tego co było. Największa różnica to poprawa komfortu przy pokonywaniu dziur i nierównosci na drodze. Seria to była porażka auto skakalo jak ping pong na malych dziurkach. Nawet gdyby auto nic nie siadło to i tak warto załozyć Eibachy

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Też jestem świeżo po montażu pro kit'a i auto z przodu siadlo dokładnie 12.5mm ale jeszcze jak się ułoży to siadzie niżej. Spodziewam się że spokojnie do -15mm dojdzie. Tył nie wiem ile poszedł w dół ponieważ zapomniałem zmierzyć przed zmianą sprężyn ale zdecydowanie tył wyrównał się względem przodu. Co do komfortu nie odczulem żadnej różnicy a więc wszystko jest jak najbardziej wporzadku i mogę polecić każdemu ten zestaw. Pozdrawiam.

  10. #10
    zbylus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ozi71 Pokaż post
    Też jestem świeżo po montażu pro kit'a i auto z przodu siadlo dokładnie 12.5mm ale jeszcze jak się ułoży to siadzie niżej. Spodziewam się że spokojnie do -15mm dojdzie. Tył nie wiem ile poszedł w dół ponieważ zapomniałem zmierzyć przed zmianą sprężyn ale zdecydowanie tył wyrównał się względem przodu. Co do komfortu nie odczulem żadnej różnicy a więc wszystko jest jak najbardziej wporzadku i mogę polecić każdemu ten zestaw. Pozdrawiam.
    Zmieniales z s lina na eibach pro kit?

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •