Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: Brak reakcji na gaz tuż po ruszeniu.

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzolek Pokaż post
    PS. czy na forum było coś pisane odnośnie czyszczenia prowadnic w układzie hamulcowym? Ciężko mi znaleźć konkret w wyszukiwarce, a mam problem z prawym przednim kołem - klocki nowe, ale nie dociskają się tak jak powinny...
    Prowadnice to prosta rzecz,gorzej z tłokiem.Najlepiej kupić zestaw naprawczy i poskładać od nowa

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skreamesk Pokaż post
    @szyna49, oczywiście że lepiej kupić, póki co jest to rozwiązanie tymczasowe.

    Ale wracając do tematu... silnik fajnie pracuje na obrotach wyższych niż 2000, poniżej tych obrotów podczas przyśpieszania delikatnego czy też "zrywu" jest ociężały, oraz tak jakby przerywał prace/dławił się delikatnie, przy czym szarpie troche, a kiedy dojdzie do +/- 2000 obrotów nagle się "odmula" i odzyskuje pełną moc bez szarpania i czegokolwiek.
    A problem z ruszaniem, który opisałem, gdy zakładałem temat nie zniknął, podczas dodawania gazu dalej słychać jakieś stuki, niedawno co się przejechałem i potrafi tak zrobić nawet na drugim biegu. Podejrzewam że coś się blokuje, ale co... to nie mam pojecia, doskonale na mechanice pojazdów się nie znam.

    Dziś (28 kwietnia) po 16:00 bede grzebał i jeżeli coś znajdę to opisze moje spostrzeżenia, więc jeżeli macie jakieś sugestie, to byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście mogli mnie naprowadzić na jakieś tropy.
    Pomyślałem jeszcze o zaworze egr. Można przeczyścić .Nie wiem czy jak się zaślepi to będzie palić błąd

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Już znalazłem przyczynę, a więc:

    Zawiódł czujnik Halla, miałem na nim błąd, po jego usunięciu było cacy, teraz jeżdżę w miarę normalnie i jeżeli znowu wyskoczy błąd i zaczną się problemy to mamy winowajcę.
    Do tego niemożliwa jest Adaptacja Przepustnicy (dlaczego?), bede ją wyciągał, przeczyszczę i może będzie dobrze.

    Dam znać z rezultatów prac. Mam nadzieje że to będzie to, a jeżeli nie to dalej szukam.

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Czyli wyświetlało Ci błąd o czujniku. Ja u mnie muszę trochę nagrzać silnik do adaptacji bo też nie chcę. I nie może być błędów.

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Powiem Ci że od kiedy usunąłem błędy to teraz jeździ dosyć przyjemnie, lecz ma drobne takie skoki, prawie w ogóle nie odczuwalne, ale sądzę że to przez tą przepustnice i może krokowy, bo mam delikatnie dziabnięty.
    Adaptacji nie mogę zrobić, czy to ciepły czy zimny, dlaczego? nie wiem. W nadchodzącym tygodniu będę wyciagał przepustnice, odłączę akumulator, wyciągnę przypustnice i ją wyczyszczę benzyną, a po tym podłącze akumulator i sprawdzę, może adaptacja się ustawi i na komputerze normalnie będę miał dostęp do tego zabiegu.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Takie skoki to prawie wszystkie 1.6 mają. Tez mam i nie ma różnicy czy adaptacja jest. Jesli adaptacja nie uda się to wystarczy zrobic reset w adaptacji silnika i sam będzie się komputer uczyć obrotów. A masz linkę czy bez od przepustnicy?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zapomniałem, że wymieniałeś silnik na 2002 czyli bez linki

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jaką linkę?
    Jedyne co mi przychodzi na myśl to linka gazu, która jest podłączona od pedału po przepustnice. Jak będzie potrzeba to wstawię zdjęcie i sam zobaczysz, bo nie wiem czy się zrozumieliśmy teraz.
    Jak zrobić reset w adaptacji silnika?

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, jakieś trzy tygodnie temu robiłem takią lekką regeneracje silnika z wymianą rozrządu a mianowicie regeneracje głowicy wymiana uszczelki pod głowicą i wymiana pierścieni na tłokach i wymiana świec, po złożeniu silnika przez bardzo krótki czas dosłownie pare godzin wszystko było ok a potem zaczeły się problemy silnik zaczął pracować na 3 cylindrach ustaliłem że to cewka zapłonowa i wymieniłem ją, auto mam w gazie to też pojechałem do gazownika powymieniać wszystkie filtry i podłączyć autko pod komputer okazało się że ciągnie gdzieś lewe powietrze. Ale problem nie w tym, jak podłączam auto pod komputer to wyskakuje mi błąd czujnik położenia wałka rozrządu, auto jest dość słabe na pewno nie ma tych 100 koni tylko połowe z tej mocy nie potrafi się rozpędzić i ciężko mu wejść na wyższe obroty, czujnik wymieniłem ale błąd nadal wyskakuje nie wiem gdzie dalej szukać, może ktoś na forum miał ten sam błąd i mi coś doradzi ?

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez art32 Pokaż post
    Takie skoki to prawie wszystkie 1.6 mają. Tez mam i nie ma różnicy czy adaptacja jest. Jesli adaptacja nie uda się to wystarczy zrobic reset w adaptacji silnika i sam będzie się komputer uczyć obrotów. A masz linkę czy bez od przepustnicy?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zapomniałem, że wymieniałeś silnik na 2002 czyli bez linki
    Tak linkę gazu nie holowniczą Na vagu wchodzisz w sinik, adaptacja i masz wpisane 000 to musisz zatwierdzic save i gotowe. Takie coś powinno się robić przed adaptacją.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hefalumbiarz Pokaż post
    Witam, jakieś trzy tygodnie temu robiłem takią lekką regeneracje silnika z wymianą rozrządu a mianowicie regeneracje głowicy wymiana uszczelki pod głowicą i wymiana pierścieni na tłokach i wymiana świec, po złożeniu silnika przez bardzo krótki czas dosłownie pare godzin wszystko było ok a potem zaczeły się problemy silnik zaczął pracować na 3 cylindrach ustaliłem że to cewka zapłonowa i wymieniłem ją, auto mam w gazie to też pojechałem do gazownika powymieniać wszystkie filtry i podłączyć autko pod komputer okazało się że ciągnie gdzieś lewe powietrze. Ale problem nie w tym, jak podłączam auto pod komputer to wyskakuje mi błąd czujnik położenia wałka rozrządu, auto jest dość słabe na pewno nie ma tych 100 koni tylko połowe z tej mocy nie potrafi się rozpędzić i ciężko mu wejść na wyższe obroty, czujnik wymieniłem ale błąd nadal wyskakuje nie wiem gdzie dalej szukać, może ktoś na forum miał ten sam błąd i mi coś doradzi ?
    Trochę porobiłeś , a uszczelki zmieniałeś w kolektorze to częsta przyczyna 3 cylindrów. Te gumki powinno się zmieniać co zmianę świec.

  9. #19
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Jaki masz dokładnie błąd Halla? On potrafi wywalić, gdy rozrząd jest źle ustawiony, np przestawiony o jeden ząbek

  10. #20

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez art32 Pokaż post
    Tak linkę gazu nie holowniczą Na vagu wchodzisz w sinik, adaptacja i masz wpisane 000 to musisz zatwierdzic save i gotowe. Takie coś powinno się robić przed adaptacją.
    Na vagu w adaptacji nie mam samych zer... mam jedną jedynkę. Przez co adaptacja jest niemożliwa. Podobno odpięcie akumulatora, dokładne wyczyszczenie przepustnicy i zamontowanie wszystkiego może rozwiązać ten problem... no ale nie wiem, tak tylko usłyszałem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manx Pokaż post
    Jaki masz dokładnie błąd Halla? On potrafi wywalić, gdy rozrząd jest źle ustawiony, np przestawiony o jeden ząbek
    Błąd Halla to:

    00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
    03-10 - No Signal - Intermittent

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •