Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: Brak reakcji na gaz tuż po ruszeniu.

  1. #31

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez art32 Pokaż post
    A powiedz czy przy twoim przebiegu bierze Ci coś oleju?
    Na starym silniku brał jak cholera, z wydechu niebieski dym, a sam olej dolewałem co tydzień (około 2 litrów). Problemem były: zatarte, bez wykładzin już tłoki, pierścienie i po rozmontowaniu silnika znalazłem jeden tłok który był od.... A4! hahaha Czyli nie opłacało mi się tego robić (stary silnik miał na zegarach przejechane 244tyś).

    Kupiłem więc młodszy blok silnika. A ten z kolei jest idealny, olej dolewam sporadycznie w małych ilościach raz na miesiąc, no chyba że czeka mnie spora podróż no to 2 tygodnie i +/- 1l trzeba dolać. Śmiało mogę napisać że oleju praktycznie nie bierze, oraz nie gubi.

    A co do osłony i wydechu to nie wiem, ten dźwięk raz na jakiś czas występuje, szczególnie na zimnym, kiedy juz nabierze temperatury i troche przejade to ten dźwięk mija... W sumie metal pod wpływem ciepła się rozszerza, może coś ma luzy, a pod wpływem ciepła wszystko idealnie się "wpasowuje", tylko pytanie co... moze za jakiś czas za to się wezme.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sfor Pokaż post
    Mogę jedynie spekulować, że uciekanie pedału gazu przy przy zmianie biegu i ponownym zasprzęglaniu może być związane z czujnikami wciśnięcia sprzęgła i pedału gazu. Chodzi mi o to, że ECU ciągle stara się utrzymywać obroty jałowe, pomimo tego, że pedał gazu jest już nieco wciśnięty.

    W sumie to ciekawi mnie, czy ECU w 1.6 stara się w jakiś sposób dopasowywać obroty silnika podczas zasprzęglania. W nowszych konstrukcjach silników stosuje się systemy dopasowujące obroty silnika do biegu i szybkości samochodu, tak aby nie było szarpnięć podczas zasprzęglania. Z lektury wątków wynika jedynie domniemanie, że silniki stosowane w 8L mają różną szybkość opadania obrotów w zależności od stanu czujnika wciśnięcia sprzęgła.


    Gdzie te czujniki znajdują się w aucie? Może warto abym się nimi przyglądnął, a nóż widelec możesz mieć racje. Co do ECU to się nie wypowiem, gdyż w takie klocki jestem słabym zawodnikiem i wole takie rzeczy zostawić naprawdę dobremu, zaufanemu fachowcowi, niestety takiego jeszcze nie znalazłem w moich okolicach.

  2. #32

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skreamesk Pokaż post
    Czyli nie opłacało mi się tego robić (stary silnik miał na zegarach przejechane 244tyś).
    Raczej jeszcze raz tyle Ja mam 220tys i dolewam 2litry na 10tys.i byłem ciekaw ile twój bierze przy mniejszym przebiegu. Ale z tego co widzę to wszystkie 1.6 biorą, a jak jeździłem hondą to przy 400tys. nic silnik nie brał tylko wycieki. Jak coś wykombinujecie z czujnikami sprzęgła to dajcie znać.

  3. #33

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bogatynia
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Talking audi problem brak reakcji na gaz

    Witam wiem ze nie audi a3 ale ona chodzi bez zarzutu i ktoś pomoże
    Mam problem w drugim samochodzie audi a4 b5 1.8T ANB mianowicie brak racji na gaz przy odpaleniu jest przez 3 sekundy i koniec czasami jest po 10tym razie wymieniłem pedał gazu sprawdziłem wiązkę wszystkie wtyczki przejrzane przepustnica druga i dalej to samo wymieniłem sterownik na drugi lecz mapa zapłonu została prze lutowana stało się tak po ulewie gdyż ster był podlany nie wiem co dalej zrobić pomocy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Problem został rozwiązany

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •