Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: 2.0TDI BKD silnik wariuje, zachowuje się na 3 sposoby

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny 2.0TDI BKD silnik wariuje, zachowuje się na 3 sposoby

    Czy ktoś może miał już do czynienia z takim problemem??? i Jak sobie z nim poradził, poniżej objaśnienie mojej sytuacji
    Silnik chodzi bardzo nie równo i w dziwny sposób tzn:
    Nie ma reguły na to potrafi przejechać 200 km bez żadnego problemu a potrafi po 20 km zacząć świrować
    Silnik chodzi nie równo spadając obrotami ze standardowych 800, 900 obrotów niżej tak jakby nie dostawał paliwa - 1 sposób
    Po chwili potrafi skakać obrotami z 800, 900 do 1,2k obrotów - 2 sposób
    Ostatecznie jak długo stoję w korku to silnik potrafi nie falować ale podkręca obroty ( sam, nie trzymam pedału gazu )
    do 1,2k obrotów i tak trzyma - 3 sposób ( wszystkie sytuację odbywają się na biegu jałowym) , pompowtryski na bank to nie są, mówiono mi że to czujnik położenia wału, ale komputer nic nie wykazał


    Bardzo bym prosił o jakieś solidne porady co to może być
    Pozdrawiam

    PROSZĘ MODA NAJPIERW O PRZECZYTANIE TEMATU A NIE USUWANIE GO OD RAZU, UŻYŁEM OPCJI SZUKAJ I DUŻO LUDZI MA PROBLEMY Z BKD I PRACA SILNIKA ALE TAM
    ZAZWYCZAJ TO BYŁY POMPOWTRYSKI KTÓRE U MNIE SĄ WYKLUCZONE, I NIE KAŻDEMU SIĘ PODKRECAŁY OBROTY SAME NA 1,2 K !!! TEMATU I ROZWIĄZANIA DO MOJEGO PROBLEMU NIE ZNALAZŁEM!!! DLATEGO PROSZĘ NIE USUWAĆ
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:25

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    slabo szukales

    nikt nie powiedzial ze to jedna usterka, moze byc kilka

    podnoszace sie obroty wskazuja np na alternator

    skad wiesz ze to nie wtryski ? jak maja wartosci ? brak bledow o niczym nie swiadczy, co z waizka elektryczna wtryskiwaczy
    co z pompa vacum ?
    jak auto zachowuje sie po wlaczeniu klimatyzacji itd itp

    mialez robiony rozrzad niedawno ? jak jest ustawiony

    moim zdaniem masz kilka problemow, przez forum to sobie mozna, dobry mechanik i macanka
    jak czytales tematy o BKD, to w nich zostalo juz napisane wszystko.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    rozrząd był wymieniony 8 miesięcy temu i dopiero po 3 miechach od zrobienia rozrządu to zaczęło się dziać
    Wiem że nie pompowtryski bo byłem specjalnie w pompexie ( firma ) tam podłączyli mi samochód pod kompa i patrzyli jak zachowuję się każdy poszczególny pompowtrysk, sam gość co sprawdzał bawił się klimą bo też twierdził że to może dużo zmienić ale nie zmieniło kompletnie nic, ogólnie powiedział że mam wzorcowe wartości pracy według komputera, to specjaliści z pompexu wykluczyli pompowtryski, więc im ufam...
    Ogólnie byłem u nie jednego mechanika, pod nie jeden komputer był podłączany i wszyscy rozkładają ręce, każdy chce mi wymienić pół samochodu i mówi że nie daje 100% gwarancji że to pomoże
    Elektryk twierdzi że objawianie się moich problemów od czasu do czasu może być spowodowane nawet przez wiązkę pod akumulatorem, to już trwa 5 miesięcy i żaden " pro mechanik" mi nie pomógł, a jeden mi powiedział ( tu nie żartuję ) sprzedaj Pan to....., ręce opadają

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    10 mechanikow Ci nie pomoglo, a Ty bys chcial zeby Ci ktos przez forum zdiagnozwoal auto
    a jeszcze nie chcesz nic wymieniac...

    zacznij od najprostszego, wymien, zregenruj alternator, lub chociaz jego kolo, zobaczysz wtedy czy cos sie zmienilo
    nie da sie usunac usterek bez wymiany czegos,
    tak samo np vacum, to sa stosunkow tanie rzeczy, i do wymiany w " 10 minut " a jeszcze mozesz odeslac po zakupie na allegro, jak Ci nie spasuje..
    trzeba sie bawic, albo sprzedac, ew Maciej 704 30 40 30
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie tak że nie chce nic wymieniać, bo gdyby mieli chociaż jakiś zakres części do wymiany to ok, ale tak jak mówię , mechanicy chcą wymienić części za spokojnie 5k i to tak na początek
    Sprzedać to, nawet o tym myślałem ale kto kupi samochód z takim silnikiem, na chyba takich głupków nie ma, pierwszy kupujący przekręci kluczyk i czar pryska...
    Spróbuję tego co piszesz, zacznę od tych dość tanich rzeczy, może akurat trafię, jak pomoże to dam znać

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    jak czytales tematy o BKD, to w nich zostalo juz napisane wszystko.
    w tym zawarte jest wszytko , bkd mimo ze ma typowe usterki ktore przedzej czy pozniej pojawia sie to w dalszym ciagu ich diagnoza nie nalezy do latwych.
    Sprawdzenie alternatora nie jest drogie , sam mozesz wykonac proste czynnosci typu przeczyscic polaczenia masowe. Inna kwestia to przydalby sie jakies odczyty z pracy pompek lub wymiana wspomnianej pomy vacum. w grupie 04 bloku 18 jest podana "sprawnosc" pompek(ponoc) , na minusie wartosc oznacza wymiane uszczelniaczy.Mozesz tez wymontowac filtr paliwa , wylac jego zawartosc i szukac oleju . Opcji jest sporo , cos trzeba wymienic zamienic
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy podczas tej nierównej pracy kiedy tak podskakuje zwłaszcza z obrotami w dół jest jakaś zmiana jeżeli załączysz klimatyzację i włączysz ogrzewanie tylnej szyby?

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie ,nie ma kompletnie żadnej zmiany, ale zauważyłem coś jeszcze, podczas gaszenia samochodu czuć delikatnie szarpnięcie podczas gaszenia silnika, czyżby początek dwumasu ???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •