Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 120

Temat: GOPRO - porady, triki i własne doświadczenia

  1. #11
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Klasa sam się przymierzam do takiego slidera. Fajne ujecia mozna zrobic, bo jezeli chodzi o filmy to gopro jest swietne. A przymierzam się też do takiego home made. W planie mam też 3 metrowy statyw do rigshotow, go pro jest na tyle lekkie ze powinno byc latwo wykonac - jedyne co to obawiam sie o jakos zdjec. Uzywasz moze glidecama/flycama?
    There's only one word you need to know. Low.

  2. #12
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    W planie mam też 3 metrowy statyw do rigshotow
    +1 Ja już mniej więcej mam plan z czego go wykonać. Mam gdzieś/ a przynajmniej powinienem mieć starego bata (6m wędka wyczynowa) i gopro śmiało na tym pójdzie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    jedyne co to obawiam sie o jakos zdjec
    Dlaczego? Przecież fajne fotki strzela, może nie jak lustrzanka ale daje radę.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    Uzywasz moze glidecama/flycama?
    Rozglądałem się za tym, chciałem nawet kupić na początek takie coś http://allegro.pl/stabilizator-flyca...238600610.html no i nie wiem czy brać.
    Potem patrzyłem za gimbalem ale za "porządny" 3-osiowy trzeba 1,5k wyłożyć i wtedy przypomniał mi się gościu ze zlotu w Bełchatowie który miał samoróbkę. Gadałem wtedy z kolesiem to mówił że jeszcze musi dopracować, ale jak coś to mogę się do niego zgłosić i zrobi mi drugi i sprzeda za fajne pieniądze. Tylko jest jeden problem- nie pamiętam jak miał chociażby na imię a jego wizytówkę gdzieś przesiałem i nie mogę znaleźć
    Jak ją znajdę to walę od razu do niego.

    A co myślisz o tym stabi z linku wyżej? Opłaca się brać??

  3. #13
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Daszek, nie wiem czy autofocus w Gopro da radę zrobic rigshoota. Gopro nie oferuje chyba przestawienia długości przesłony :/

  4. #14
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Szparag no wiem - niestety, ale sprobowac trzeba. Do do statywu do rigów to ja to zrobie raczej na dwoch 1,5 rurkach alu i przyssawkach minimum podwojnym. To jest na tyle lekkie, ze bedzie sztywne. Natomiast co do tego stabilizatora, to slabe to jest, ja trochę posiedzialem w temacie i ciezko cos kupic. Juz lepiej zainwestowac w vs40 i pobawic się z ustawieniem gopro, bo jest zbyt lekkie. Najlepszy jak dla mnie jesr iglide, na allegro raczej nie ma, trzebaby zamowic zza granicy, dodatkowo dociążyć - jest na ten temat sporo filmow na yt
    There's only one word you need to know. Low.

  5. #15
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    W ten weekend zamierzam skonstruować statyw do rig shotów. Mam już jakieś tam doświadczenie bo kiedyś zrobiłem prowizoryczny dla lustrzanki. W kazdym razie minusem tej zabawy z GOPRO jest brak ustawienia ostrości, wiec mam nadzieje, ze zlapie ostrosc caly plan (normalnie ustawiłbym na obiekcie). Natomiast na plus to na pewno waga urządzenia. W tak zwanym miedzy czasie zaopatrzylem się w The Frame (w sumie pod kątem steadicama) i mocowania na rurkę:



    Plan jest taki: dwie rurki alu, jedna grubsza od drugiej, tak by jedna weszla w drugą po 150cm (razem 300cm, chodzi o transport), chociaz i tak zrobie jutro obmiar, bo gopro ma dosc szeroki kąt widzenia zwlaszcza w trybie wide, wiec może nie trzeba będzie aż tak dlugich. Do tego dwie przyssawki podwojne do mocowania do maski lub szyby, na końcu mocowanie do rurki + ori przedłużka i gopro. Przydałby się jeszcze filtr, by wydłużyć czas naświetlania za dnia... Efekty postaram się zaprezentować tu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    There's only one word you need to know. Low.

  6. #16
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    Czekam na efekt. Chociaż wcześniej też możesz coś wrzucić jak konstrukcja będzie gotowa

  7. #17
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Jutro wrzucę zdjęcia statywu - bo dziś kupiłem wszystko co potrzebne. A jutro odwiedzam rodziców i mój tata majsterkowicz ma wszystko co potrzebne by zlozyc to w calosc. Na ten moment mogę powiedzieć coś o kosztach i tym jak planuję złożyć to w calość:
    -dwie rurki alu 2x2m 38zl
    -dwie ssawki podwojne do szyby (lub mocowane do maski) 80zl
    -dwie obejmy do rur z gumą i śruby 8mki - jakies 16zl

    Wstepnie planowalem zrobic dwie rurki po 1,5 metra, ale okazalo sie ze sprzedaja na rowne metry, wiec kupilem dwie po 2 metry, z ukladem takim, ze jedna wchodzi w drugą i nie ma luzu. Zrobię to tak, że wsunę na metr i bede mial 3 metry, przy okazji lepsza sztwnosc. To i tak zbyt dlugi wysieg dla gopro, bo tryb wide ma dosc szeroki. Przyssawki do szyby czolowej beda mocowane i gopro do gory nogami zamocowane. Kamerę ustawię w tryb photo (nightmode), z parametrami iso na poziomie 100-200, czasem naswietlania 2 lub 5 sekund, ev cofne o pol lub o krok. Problemem jest to jak gopro ostrzy (lub nie ostrzy tak jak by sie chcialo) oraz brak trybu RAW, balans bieli reczny jest slaby, wiec trzeba sie pobawic. Wiadomo, ze do wiekszego czasu naswietlania musi byc slabsze naslonecznienie, natomiast gopro ma wiele zalet, ktore mogą pozwolic na to, ze operacja sie uda: jest lekkie i ma sterowanie z iphone z live podgladem. Resztę wyciągne PSem. To jak bedzie wygladac mocowanie do rurki tak sobie wymyslilem:




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    There's only one word you need to know. Low.

  8. #18
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny


    Najlepsze mocowanie ro rurek

    Wszystkie graty w markecie budowlanym czy gdzie?
    Do slidera wszystkie graty kupowałem w casto/ liroy i widziałem tam też rurki alu o długości jak dobrze pamiętam 2/3m tylko tak jak pisałeś lepsze do transportu będą 2/3 szt ale krótsze.
    Przyssawki też widziałem.
    Działaj i wrzucaj relacje.

    Myślę że wieczorem przy oświetleniu z latarni gopro powinno zrobić spoko fotki. Jest opcja kombinacji parametrów więc powinno się coś dać ustawić.

  9. #19
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Poza rurkami alu wszystko od ręki w OBI rurki w takiej firmie ktora do balustrad ma wszystko - mieli tego od pyty


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    There's only one word you need to know. Low.

  10. #20
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Dobra to skonstruowalem. Wyglada to tak:





    Fotka na surowo z GOPRO, ustawienia nightmode, balans bieli 3000k, shutter 2 sekundy, ostrosc na max, iso na najmniejsze:



    Wieczorem pobawie sie photoshopem



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    There's only one word you need to know. Low.

  11. Podziękowania dla dmdash za pomoc w problemie

    elwichura (01-02-16)

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •