Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Deaktywacja Start&Stop ( również dla 8P )

  1. #1
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny Deaktywacja Start&Stop ( również dla 8P )

    Od pewnego czasu funkcje Start& Stop można wylaczyc/zmienic nie tylko VAG-Can-Pro czy Odisem
    ale takze VCDSem, potrzebna wersja 14.xx >>

    mozliwosci sa dwie ( za forum leonclub )

    Instrukcja przedstawia wyłączenie funkcji S/S za pomocą VCDSa na podstawie oszukania temperatury.
    1. Wchodzimy w 19-CAN Gateway
    2. Wybieramy Adaptacje-10
    3. Z rozwijanej listy CHANELL wybieramy (1)-Start/Stopp Auntemperaturvorgabe-Minimaltemperatur
    .W polu nowa wartość wpisz 50 (standardowa wartość wynosi -50)
    .Click Do it! tab
    .Click Add to Log
    4. Z rozwijanej listy CHANELL wybieramy[b ](2)-Start/Stopp Auntemperaturvorgabe-Maximaltemperatur
    .W polu nowa wartość wpisz 50 (standardowa wartość wynosi -50)
    .Click Do it! tab
    .Click Add to Log

    druga :

    Hidden Content

    Hidden Content

    Hidden Content Hidden Content



    WW INSTRUKCJE WYKONUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK USTERKI POWSTAŁE W WYNIKU ZASTOSOWANIA WW INSTRUKCJI W WASZYCH AUTACH.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-07-15 o 05:22
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Golem1 (10-06-15)

  3. #2
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Angry A3 1.8 TFSI 2012 RM13 wyłączenie Start-stop z VCDS

    Witam,

    Piszę mimo miliona poradników w internecie bo... żaden w moim przypadku nie działa, a chciałbym wyłączyć start-stop by nie klikać tego przy każdym wsiadaniu. Jest to niemiecka wersja A3, 3 drzwiowe 1.8TFSI quattro.

    Mam dostęp do VCDS 18.2.1 PL

    Próbowałem:
    1. Silnik --> Adaptacje --> Aktywacja start-stop --> ustawiamy "nieaktywny": wartość sterownik przyjmuje, po restarcie zapłonu opcja wraca do poprzedniego ustawienia
    2. 19-Getaway --> Adaptacja --> "Dezaktywacja start-stop": po restarcie zapłonu opcja wraca do poprzedniego ustawienia
    3. 19-Getaway --> Adaptacja --> szukamy punktu "start stop minimalna/maksymalna temperatura": brak u mnie w ogóle takiej op
    4. 19-Getaway --> Adaptacja --> szukamy punktu "minimalne napięcie aktywacji start stop". Default'owo jest 7,6V. My wstawiamy np. 17V - brak u mnie takiej opcji
    5. Kodowanie przycisku S/S tak jak w A4 przez dodanie 64 do kanału 34: brak bo na platformie MQB tego nie było i ogólnie są inne wartości
    6. Ustawienie parametru komfortu klimatyzacji dla start-stop w module klimatyzacji z 5 na 0 - nie mogę ustawić 0, bo wpisując 0 wywala błąd: wartość poza zakresem...
    7. W Kodowaniu CAN-Gateway wywaliłem w 2 bitach "Start stop installed"

    Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, jakieś rozwiązanie? Przewaliłem wszystkie fora o Skodach/Golfach VII/Leonach/Passatach, ogólnie wszystkich autach na MQB i wszystkie powyższe "tweaki" nie zadziałały u mnie...

    Może by przyjąć opcję dezaktywacji potrzeba się zalogować dostępem upoważnionym(Security Acess)?

    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez diego93z - 05-01-19 o 09:48

  4. #3
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Odpowiem sam sobie, może się komuś przyda bo nie lubię historii na forach bez zakończenia.
    Udało mi się wyłączyć system start-stop. Jak?

    Zainstalowałem nowszą wersję VCDS: 18.9.0, w wersji angielskiej i tam w 19 CAN-Gateway -> 10. Adaptations znalazłem parametr minimalnej i maksymalnej temperatury tak jak w tutorialu powyżej, po ustawieniu obu na 50stC start-stop nareszcie się nie włącza.
    W wersji PL dużo funkcji było napisanych po niemiecku a funkcji temperatury nie było na 100%, podczas gdy wersja angielska ma wszystko przetłumaczone na angielski co mi bardziej odpowiada - no i jest więcej funkcji...

    U mnie nazywało się to dość dziwnie:
    ENG137062-ENG100869-EM_start_stop_requirement_ambient_temperature_-Maximum_temperature oraz Minimum-temperature

    Hidden Content

  5. #4
    cieszkop's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 8V (było A3 8L AHF)
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie,

    Nowe 8V i mam ODB Eleven i mimo pokazywania opcji deaktywacji start-stop to jak wchodzę, by to wyłączyć pokazuje "not available" czy jest jakiś inny sposób?

  6. #5

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlasie
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny On off system

    Witam,jestem w posiadaniu interfejsu"Obdeleven" .Chcę wyłączyć system strat stop ale aplikacji napisanej nie ma na to ,wiec mam pytanie czy ktoś z was ma jakiś kod do tego ?Czy ktoś może pomóc przy tym?Może robie coś źle to fajnie by było jakby ktoś pomógł (audi a3 8p 2012 1,4 tfsi)

  7. #6
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wybierz Sterownik 19-> Adaptacje->Układ Start/Stop-> granica napięcia uruchamiania->zmień wartość z 7.6 na 12.1V

  8. #7

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Czy idzie zrobić tak żeby przycisk działał na odwrót? Tzn. Żeby zawsze był wyłączony, a gdy tego chcemy to aktywować?

  9. #8

    Data dołączenia
    Dec 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    Dołączam sie do pytania poprzednika. Jak ustawić "odwrotny" przycisk? Pacjent to 8V z 2013 (1.4TFSI)

  10. #9
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Zrobić sobie układ z niemieckiej strony, który po zapłonie sam wysyła impuls za kierowcę z pełną zachowaną opcją działalności przycisku. Robiłem znajomemu taki w 8P i działa to bardzo dobrze.
    Mam wrażenie, że niektórzy tylko ograniczają się do zaznaczania bitów w kodowaniu czy wpisywaniu wartości w wyczytanych na stronach adaptacjach.
    Gdy trzeba zrobić coś niekonwencjonalnego czego się kliknięciem już nie załatwi, to przerasta tych co Boga za nogi złapali mając jak grzyby po deszczu VCDS, OBDeleven.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  11. #10
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Odkopuje, proszę o link do niemieckiej strony (tak jestem leniwy) lub tutka jak ktoś dokonał wylaczenia ss w poliftowej a3 8p. Żadnych z wymienionych funkcji w vcds nie ma. Merci ��
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •