Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 29

Temat: Prosba w zdiagnozowaniu auta - czyzby przeplywka?

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Prosba w zdiagnozowaniu auta - czyzby przeplywka?

    Auto:
    Audi A3 1.8T - 98rok silnik AGU - seryjne 150KM
    Dodana instyalacja gazowa: BRC Seqent [ wtrysk gazu] - przelatane 30tys km

    Objawy sa takie ze gdy dodaje gazu to przy 3tys obrotach zamiast wlaczyc sie turbina to auto dostaje poteznego mula - prawie w ogole nie idzie do przodu - ledwo co wkreca sie na obroty
    W dodatku czuc benzyne - tak jakby auto nie moglo przepalic odpowiedniej dawki paliwa

    Na gazie jest podobnie z tym ze nie ma az takiego duzego mula - ale rowniez czuc gaz - tak jakby auto nie moglo przepalic tej dawki paliwa


    VAG nic nie pokazuje

    Po odpieciu przeplywki auto zaczyna w miare jezdzic - tzn. nie ma mula ale jezdzi rownomiernie - nie ma takiego charaktersyycznego kopa przy 3tys obrotach jak powinna wlaczyc sie turbina..

    Bylem u kilku specow ale zaden nie stwierdzil w 100% usterki - wszyscy stawiaja na przeplywke albo zaworek n75
    Sprawdzali czy nie ma neiszczelnosci, zawor westgate, DV.. wszystko wpozadku te elementy

    Dzis sam podpiolem VAGA - pojezdzilem i efekty sa takie:

    Testowalem bloki w vagu - niestety nie wiem dokladnie ktory element mam sprawdzic

    Tu sa fotki samego vaga:

    http://arturo.a3-club.net/vag/

    Oraz log : http://arturo.a3-club.net/vag/log.txt

    Moze wy podpowiecie mi jakie wskazania powieniem sprawdzic bo sam do konca nie wiem - mam schemat blokow ale sie nei zgadzaja sie idealnie z moim sterownikiem

    Wiem ze przeplywka powinna poakzywac jakies odpowiednie wartosci ale nie wiem dokladnie jakie - moze ktos podpowie i jeszcze raz podepne pod vaga i zrobie loga?

    Auto jezdzilo poprawia tylko ostani czasy podczas jakiegos streetu dostalem baty od auta od ktorego nie powienienem i tak to sie zaczelo poglebiac - trwa moze to kilka dni

    Jakies diagnozy?

    Mach licze na ciebie ze powiesz mi co mam ustawic na tym VAGU i jutro ci porobie fotki bo przez telefon pol rzeczy nie pamietam a i pewnie masz juz dosc mi tlumaczenia
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Arturo a jak wyglada z v-max jest odczuwalny spadek?
    Szarpie lekko autem/nie przyspiesza rownomiernie/ miedzy 2500-3500 obrotow?
    Jesli masz te objawy to stawialbym na przeplywke.

    Nie jestem znawca vag-a ale slyszalem ze w A3 1.8T bez chipa powinno byc ok.130 gr/s przy ok.6000-min.

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    hanluk, no nie przyspisza rownomiernie w tych zakresach obrotow, no i szarpie wlasnie tak w okolicach 3tys obrotow - idzie rownomiernie do ok 3tys a potem dostaje mula i tak jak by azamiast jechac to hamowalo - przy wcisnietym pedale do oporu a gdy ujmne tak troche to idzie jako tak
    Tak jak by gdy daje max w pedal samochod nie moze sobie poradzic z tym i sie dusi itp.

    A te 130gr/s to na biegu jalowym przy 6tys obrotow czy pod obciazeniem?

    I czy jest zle jak jest mniej czy wiecej niz 130gr/s ?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pod obciazeniem...wiec dobrze zagrzej silnik

    Wiecej raczej nie osiagniesz...
    Mysle ze jesli masz nieznacznie mniej ( strzelam 125 ) to jest jeszcze ok. jesli masz znacznie mnie to to by moglo byc przyczyna tego spadku mocy.

  5. #5
    Bielkins's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    ? Przecież zastąpiona przez Euro!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    rownomiernie do ok 3tys a potem dostaje mula i tak jak by azamiast jechac to hamowalo - przy wcisnietym pedale do oporu a gdy ujmne tak troche to idzie jako tak
    Temat mi znany pisałem o nim już na forum
    jak kupiłem Niunię to działo się mi tak samo
    jak się dało gaz do oporu to przy 2,5 ÷ 3 tyś obr. auto dławiło, zamulało, później doszedł jeszcze efekt tzw."żabkowania" szarpało jakby nie miał paliwa...
    zapach tyż był....
    Winna było pompa paliwa! Na VAGu nic mi nie wykryło, dopiero w serwisie Boscha zrobili mi pełną diagnostyke silnika (96zł) i im to wyszło.
    "Make friend with your fast"
    Mossberg i Taurus 357 Magnum, Miłości Dwie Moje

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Bielkins, tylko ja mam jeszcze gaz i na gazie jest podobnie wiec pompa paliwa raczej odpada

    Dzis dodatkowo zauwazaylem ze dostaje mula jak wciskam pedal do konca to od 3 do 4,2 tys obrotow jest mul i autem szarpie i czuc paliwo - tak jakby nie mogl przepalic odpowiedniej ilosci paliwa dopiero po 4.2tys juz autem nie szarpie i idzie rownomiernie [nie tak jak powienien ale jedzie rownomiernie i prawie idealnie]
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Powiem szczerze ze mam ten sam problem...Jak wciskam pedal ostro to autko zaczyna sie dlawic puszcze gaz i jeszcze raz wcisne to idzie (i raz sie dlawi raz nie) a jeszcze co diziwne strasznie smierdzi jak go odpale i nie rownomiernie zminy chodzi. Dopiero za tydzien jade do serwisu bo czas u mnie ostatnio b. malo bylo, to sie wyjasni (moze przeplywomierz)! jak bede wiedzial to dam znac!
    A3/S3 - nic dodać, nic ująć...

  8. #8
    Bielkins's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    ? Przecież zastąpiona przez Euro!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Bielkins, tylko ja mam jeszcze gaz i na gazie jest podobnie wiec pompa paliwa raczej odpada
    Jazda z małą ilością paliwa na samym gazie MOŻE spowodować uszkodzenie pompy!!!
    Zbyt pochopnie nie lekcewaz tego tropu... (choć życzę Ci aby to pompa nie była, tylko jakaś pierdoła)
    "Make friend with your fast"
    Mossberg i Taurus 357 Magnum, Miłości Dwie Moje

  9. #9
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Bielkins, ale nie rozumiesz jakby byla to pompa to by na gazie chodzilo ok ale nie chodzi
    A co do jezdzenia na rezerwie to wiem - juz raz pompe wymienialem - kupilem za 100zl caly komplecik
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Artur, przeciez widze ze masz blad 16486 - zgodnie ze skanami ktore Ci podeslalem =
    "Miernik masy powietrza, za mala wartosc sygnalu -> sprawdzic miernik masy powietrza, sprawdzic szczelnosc ukladu zasysania powietrza (falszywe powietrze)"

    patrzylem tego loga i uwazam ze opis tego bledu nie klamie... dziwne wartosci wyszly... szczegolnie szczytowe 185g/s

    moim skromnym zdaniem w niskim i srednim zakresie obrotow pokazuje za malo powietrza a potem nagle szczytowe wartosci sa niespodziewanie duze i gwaltownie narastaja

    najlepiej bedzie dla Twoich nerwow zebys spisal sobie nr przeplywki i poszukal odpowiednika.

    sprobuj ja umyc w benzynie ekstrakcyjnej czy rozpuszczalniku nitro... ale to bardziej w kontekscie ostatniej deski ratunku

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •