Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 65

Temat: Chiptuning S3/A3 8v

  1. #51
    czarnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Błonie/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Widział ktoś kreski od S3 z silnikiem DLRA?

  2. #52

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    odnośnie stage 0,5 oczywiscie ze mozemy utracic gwarancje bo wyslalem maila do Audi Polska centrum techniczne a do wiadomosci do tunera który mial zakladac mg catback motorsport ale zajeli oficjalne stanowisko ze nie moge w ogole ingerowac w produkt bo przy ewentualnej usterce podwazą naprawe gwarancyjną a jesli chodzi o box zostawia on parametry w komputerze i jak podepna go w serwisie pod komputer mimo przywrocenia do fabrycznych potrafia to wykryc

  3. #53

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Golkowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czy ktoś z forumowiczów modował swój silnik CZRA 2.0tfsi 186kM jest to silnik w wersji bez quattro 2018 rok? I jakie są możliwe wyniki na full przelocie? Jest to silnik z pompą paliwa 06G127028 D lub E lub H. Turbo is20.
    Czy pompa może go ograniczać bądź wtryski. Czy różni się on od silnika mocno w Quattro?

    Silnik to podobno bliźniak od wersji EU 190kM.

    Od razu odpowiem że byłem u Tunera i podobno powyżej 240kM mocno już szły temp. do góry i max jaki mógł być to 228kM.
    Sam przelot dał wynik 203.5kM i 317nM bez strojenia na pb98 i zmian ustawieniach.

  4. #54

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szcz
    Auto
    AUDI A3 8V Sportback 1,5 TFSI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Próbował już ktoś chipa w "nowym" silniku 1,5 tfsi 150KM 2017 rok ? W sumie autko całkiem przyjemnie jeździ, przyspiesza znacznie lepiej niż w katalogu. Jestem ciekaw czy coś jeszcze z niego wyciągnę, napęd na przód, skrzynia S-tronic.

  5. #55

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak , robiłem 1.5T można dołożyć bezpiecznie ok 35KM +50NM samym softem na pb98.

  6. #56

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Hej,

    Zrobiłem pól roku temu program w moim 1,8 TFSI Q CJSB

    Po pierwszym hamowaniu serii wyszło 187KM (na papierze 180KM) - ponoć to nic nadzwyczajnego z reguły w papierach jest mniej niż w rzeczywistości.

    Po zabiegu ostatecznie stanęło na 230KM i 355Nm. Jeżdżę pół roku i generalnie jestem zadowolony, samochód wreszcie ożył. Wcześniej jeździłem lżejszym autem, z większą mocą więc trochę mi tego brakowało... ale...

    Mam wrażenie, że teraz czasami skrzynia nie "współgra" z silnikiem. Wiem, że to mało wyjaśnia ale sam nie jestem w stanie nic konkretnego zarzucić. Po prostu odnoszę wrażenie, że samochód czasami szarpnie, czasami źle dobierze bieg. Wydaje mi się, że przed programem tego nie było.

    Niestety nie robiłem auta w żadnej znanej/renomowanej stajni. Wybrałem najlepszego (wg. opinii) magika u nas w mieście.

    No i pytanie... czy taki stage powinien iść w parze z programem do skrzyni biegów (S-tronic)? Czy to po prostu moje błędne odczucia wynikające z większej mocy?

  7. #57
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Soft skrzyni zawsze na + nawet przy samym programie silnika.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  8. #58
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. A czy można zrobić sam soft skrzyni gdy już się ma stage1 ecu? Także mam stage1 ecu u siebie bez dsg. Generalnie już autem trochę pojeździłem szybciej i wolniej i nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Zrobiłem sobie nawet po obd11 tzw. reset dsg (podstawowe ustawienia skrzyni) aby skrzynia zaczęła się uczyć na nowo mojego stylu jazdy. Niektórzy tunerzy przy stage1 mówią aby robić oba ecu i tcu a niektórzy mówią że samo tcu wystarczy bo przyrosty są za małe i dsg to wytrzyma. Tak czytając teraz to wszystko to nawet profilaktycznie bym podjechał do dobrego tunera i zrobił samo tcu jakby to miało skrzyni pomóc czy usprawnić na lata

  9. #59

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A jak wyglada tuning 2.0tdi 150konnego? Można wymienić turbo na większe? Ew co można zdziałać z tym silnikiem, skrzynia manual

  10. #60

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tokis Pokaż post
    A jak wyglada tuning 2.0tdi 150konnego? Można wymienić turbo na większe? Ew co można zdziałać z tym silnikiem, skrzynia manual
    z tego co gdzies czytalem to wkladasz turbo z 184 konnego i robisz ze swojego 200+ koni z czystego 150 ja zrobilem 180 koni i odpycha sie fajnie bo doszlo 90 momentu

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •