Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: dieselek na wysokich obrotach wydaje dzwieki jak benzyna,

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny dieselek na wysokich obrotach wydaje dzwieki jak benzyna,

    witam
    dzisiaj sie zaczeło wlasnie tak dziac ze jak zaczynam autko wkrecac w wyzsze obroty to nie slychac wogole rechotania dieselka tylko jakbym jechał benzyna, doszedlem do wniosku ze to mus byc tarcie albo slizganie ktoregos z paskow, czy mozliwe to zeby na wysokich obrotach tak wyły rolki albo pasek od paska rozrzadu czy moze to rolki alternatora???
    naprawde w srodku jak sie jedzie to dzwiek identyczny z dzwiekiem silnika benzynowego,rownomierny jak mała wiertarka hehe
    moze ktos mial podobny przypadek???
    rozrzad dawno nie wymieniany, nie wiem czy jechac dalej teraz czy sie cos nie uszkodzi zanim pojade do mechaniora, przebieg 190 tys 90 konikow
    pozdr

  2. #2
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ja podejrzewam że Twoj diselek już nie chce być diselkiem tylko turbebenzyną
    Weź kogoś kumatego niech posłucha, jak masz możliwość podepnij Vaga, jeśli nie to jedź do mechanika niech sprawdzi co to może być.
    Srebrny pocisk ...



  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ale przeciez na Vagu nie wyswietli chyba problemow z ktoryms paskiem, fakt ze tydzien temu zaswiecila mi sie kontrolka inspekcja ale tutaj poprostu slychac taki gwizd wlasnie wyjacego paska, a wyje tak ze nie slychac silnika i idzie jak benzyna hehe, wlasnie teraz nie ma zadnego mechaniora w poblizu ale musze cos wykombinowac jesli by na vagu wykazalo to moze by mi znajomy to sprawdzil:/ tylko sie zastanawiam co to moze tak wyc i czy mozna z tym jezdzic jeszcze troche:/

    a zapytam cie przy okazji bo w zeszlym roku jak sprowadzilem autko okazalo sie ze ma padniete sprzeglo, poleciala tarcza docisk, kolo zamachowe, za wszystko w sklepach jak patrzyli w katalogi zgarnialem najwyzsze sumy az wszystko wynioslo mnie po znizkach 1700 zl plus robota 300 zl, i po wymianie tego wszystkiego lewarek jakos jak wrzuce bieg lata jakos luzno na boki, ze jak wrzuce 1 bieg to wyglada jak 3 ale chodzi na boki po 2,3 cm, moze nie naciagniete sa jakies wodziki lewarka, przyzwyczailem sie, ale w zeszlym roku sprzedalem golfa IV ten sam silnik i nie przypominam sobie zeby tak bylo, coraz bardziej mnie to drazni jak lata ten lewarek tak na kazdym biegu kiwa sie na obie strony moze ktos ma rade tez na to???a moze to normalne???
    pzdr
    pozdr

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Może to gwizd turbosprężarki ? Sprawdź szczelność układu wydechowego (zwłaszcza plecionki zaraz za turbo). Może być także nieszczelność układu dolotowego (wtedy słychać bardziej jak odkurzacz - uciekające powietrze).

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    byłem u 3 mechaników dzwięk jest spod alternatora i wydaje mi sie ze to wlasnie rolka od alternatora na wysokich obrotach tak wyje, w przyszlym tygodniu mam zamiar zmienic pasek rozrządu wiec moze wyjdzie co i jak
    kurde juz dostalem 2 ostrzezenia od administratora ze nie przestrzegam regulaminu, czytalem go ale dalej nie wiem jaki błąd popelniam, moze dlatego ze nie odytowalem postu?? ale poprostu to bylo nieswiadomie:///
    pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •