Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: "Klekotanie" na luzie przy rozgrzanym silniku

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    'Quebk' - dzięki za filmik. Dźwięk dochodzi z okolic skrzyni biegów, a podczas tzw. pełzania na bardzo nierównej betonowej drodze słychać podobne dźwięki, ale tylko przy najeżdżaniu na dziurę (jak i niski krawężnik), a że jest ich tam sporo, dźwięk pojawia się dość często i w momentach znacznych uskoków nawierzchni.
    Pytanie: czy jeździć teraz w trybie 'S', aby uniknąć niskich prędkości obrotowych w celu wydłużenia żywotności dwumasu? Na zwykłym 'D' przekładnia ma tendencję do jazdy na niskich obrotach, poniżej dolnego zakresu maksymalnego momentu obrotowego, czyli poniżej 1 750 obr/min. Przyjrzę się temu, ale zwykle przy spokojnej jeździe silnik pracuje na około 1 500 obr/min.

    Co do przebiegu 'komono', to na liczniku jest 186 k km i po moich detektywistycznych zabawach myślę, że to autentyczna liczba Zwłaszcza, że autko ma 5 lat i jest sprowadzone przeze mnie oczywiście z Niemiec, jak większość.
    Ostatnio edytowany przez Turbinek - 20-03-16 o 11:38

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, w moim 2.0 TDI CR występują dziwne stuki, rzegotanie po zdj nogi z gazu i podczas gwałtownego przyspieszania od 2 tys obr/min tylko na ciepłym silniku. Jeżdżę z tym juz 20 tys km i niby nic sie nie dzieje. Czy ktoś wie co to może byc?

  3. #13
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Strzelam w dwumas.

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a dwumas nie powienien tez dzwonic na zimnym silniku?

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    adrozdz2, wydaje mi się, że mam dokładnie to co Ty. Co prawda nie słyszę na tym filmiku żadnych stuknięć (może już słuch nie ten), ale wyraźnie rzuciło mi się znajome "terkotanie" trrrrr... przy odpuszczaniu gazu. Ta chwilowa zmiana tonacji silnika. Występuje tylko po nagrzaniu silnika (powiedzmy od ok. 60*) i tylko w momencie odpuszczania gazu. Dokładniej, to tylko jak pedał gazu jest wciśnięty dosłownie 0,5cm. Spróbuj zrobić taki test, jadąc na 2. biegu dodaj mu gazu tak do 2000obr. po czym odpuścić gaz, ale nie całkowicie, tylko delikatnie przytrzymaj pedał na minimalnym wciśnięciu. Otwarte okno ułatwia nasłuch.
    Byłem z tym u mechanika, powiedział, że tak działają pompy w tych silnikach CR. Sam jeżdżę z tym już ponad rok (10kkm), a przynajmniej od wtedy to zauważyłem. Autem zrobiłem 16kkm. Żadnych zmian tego dźwięku nie zauważyłem.

  6. #16
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    vlodi masz na mysli taki dzwiek jak mniej-wiecej do polowy tego filmiku?

  7. #17

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    No właśnie kiedyś już pisaliśmy na ten temat w wątku opinie o silniku 2.0 CR. Nie jestem pewien czy to ten sam dźwięk. Na Twoim filmie gaz jest stale wciśnięty i faktycznie pojawia się trochę odmienny dźwięk. Szkoda, że nie masz nagrane tak jak adrozdz2. On pulsuje pedałem gazu i w momencie odpuszczania gazu, tak jakby tuż przed przejściem silnika w tryb obrotów jałowych pojawia się na momencik takie zaterkotanie. Dosłownie na moment, ale trzeba przytrzymać delikatnie wciśnięty gaz.
    Przy normalnej przegazówce - dodajesz gaz i puszczasz pedał całkowicie, silnik schodzi z obrotów normalnie.

  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Vlodi, mam na mysli właśnie ten terkot "trrrrrr" Czyli mam sie tym nie przejmowac? Czy podjechac do jakiegos speca? Robiłem różne testy na dwumas i wyglada na to że jest dobry. A przejechane ma prawdziwe 154 tys.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Gdy wsłuchiwałem się w ten terkot pod maska to tak jakby to gdzies w głowicy było, ale juz sam nie wiem..

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Ja też robilem testy na dwumas i spoko. Ja jezdze do mechaników typowo od grupy VAG więc powinni się znać. Ale możesz uderzyć do kogoś, będziemy mieć dwie opinie. Tak jak mówię, jezdze z tym i nic się złego nie dzieje, a słychać to w zasadzie tylko jak w aucie jest totalna cisza (bez radia, klimy, rozmów) i tylko przy przytrzymaniu na malutkim gazie. Normalne zdjęcie nogi z gazu czy przyspieszanie - jest ok.

    Ty jezdzisz jeszzce dłużej i też nie zauważyłeś żadnych zmian na gorsze. Sam nie wiem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •