Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: "Klekotanie" na luzie przy rozgrzanym silniku

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny "Klekotanie" na luzie przy rozgrzanym silniku

    Witam,

    Z góry przepraszam jeśli podobny temat był już poruszany na forum, ale pół dnia szukałem i nic nie znalazłem adekwatnego.

    Problem dotyczy samochodu Audi A3 1.6TDi, CYAC z roku 2009. jak silnik osiągnie roboczą temperaturę.Po wrzuceniu na bieg jałowy i zwolnieniu sprzęgła słychać dziwne odgłosy od strony silnika, porównałbym to do stukania albo jeszcze lepiej do klekotania. Problem znika jak wcisnę pedał sprzęgła, ale po zwolnieniu sprzęgła po kilku sekundach ów dźwięk się z powrotem pojawia. Usterka nie występuje jak silnik jest zimny. Nie ma problemu z biegami czy sprzęgłem, wszystko działa idealnie, dwumas też jest chyba w dobrej kondycji, bo nie czuć żadnych drgań na "luzie" czy przy niskich prędkościach obrotowych ani też nie występuje pisk przy redukowaniu biegów czy wyraźnie słyszalne uderzenia przy nagłym ujęciu gazu.

    Nie wiem jak bardzo źle to wpływa na żywotność silnika. Gdzieś w odmętach internetu przeczytałem że to może być objaw zużycia się łożysk w skrzyni czy też w sprzęgle, ale jeśli tak to czemu problem nie występuje przy zimnym silniku? Rozgrzany olej traci gęstość i a co za tym idzie nie tłumi juz tak dobrze? I drugi aspekt, jak by to była wina łożysk to chyba by był problem z zmianą biegów...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-08-15 o 11:15

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kurcze, i nikt nic nie jest w stanie doradzić?:/ tylko ja mam takiego pecha że tylko u mnie takowa usterka występuje w Audi Byłem u jednego takiego mechanika i powiedział że to początki dwumasu.....tylko dlaczego nie ma innych objawów awarii dwumasa.....

    A kilka dni temu zauważyłem jeszcze że po delikatnym wciśnięciu sprzęgła, tak z parę centymetrów ów dźwięk jest już mocno słyszalny, tak jak by się metalowe rzeczy obijały o siebie. Oczywiście problem ten nie występuje przy zimnym silniku.

    Doradźcie coś bo masę pieniędzy wydam a problem nie zostanie usunięty:/

  3. #3
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Te metaliczne odgłosy to by się zgadzały z diagnozą padającego dwumasu. Jeżeli to faktycznie dwumas nic się nie śpiesz. Poczekaj aż będzie lepiej słyszalny żebyś miał pewność że nie pożegnasz się z dużą kasą na marne.

  4. Podziękowania dla IceMan za pomoc w problemie

    driver1221 (24-07-15)

  5. #4

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tylko co jak to nie dwumas tylko jakieś cholerne łożysko w skrzyni czy na sprzęgle, nie chciałbym żeby się rozsypało w drodze:/ A jak można potwierdzić albo zaprzeczyć że to dwumas? W pierwszym poście napisałem jakie testy robiłem, ale może są jeszcze bardziej dokładne od tych o których ja słyszałem?

  6. #5

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A dzisiaj jak wracałem ze stolicy zauważyłem że na postoju jak lekko skręce kierownicą w prawo albo lewo to ów hałas staje się zdecydowanie głośniejszy.Dziwne..

  7. #6

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny Niepokojący dźwięk dochodzący z prawego przedniego nadkola

    Cześć wszystkim!

    Jako, że jestem słabo doświadczony w posługiwaniu się tym forum, wybaczcie jeśli dubluję podobny temat.

    Od niedawna parkuję samochód w garażu. Parę tygodni temu, kiedy wyszedłem z autka, aby zamknąć bramę usłyszałem dziwny dźwięk z okolicy lewego przedniego nadkola, skąd słychać go najwyraźniej, a występuje on jedynie przy zimnym silniku. Oto trzy filmiki, z czego na ostatnim "Gorąco" najwyraźniej słychać ten dźwięk tłuczenia się czegoś... Trochę mnie on przeraża

    Zerknijcie proszę na te filmy. Oczywiście jeśli potrzebne są jakieś szczegóły, to śmiało odpowiem

    Tutaj filmiki:





    Co to może być?!
    Ostatnio edytowany przez Turbinek - 17-03-16 o 22:00

  8. #7
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ktore to wg Ciebie jest prawe kolo? Od strony pasazera czy od kierowcy? Jak od kierowcy to obstawialbym dwumas, jak od pasazera to cos w napedzie/pasku osprzetu/rozrzadu.

  9. #8

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mój błąd, który już poprawiam. Myślałem o lewym nadkolu, czyli tym od strony kierowcy. Dzięki za uwagę w czytaniu Jakie dodatkowe objawy potwierdzałyby wyeksploatowany dwumas? No i przy założeniu, że to to, po rozgrzaniu silnika dźwięk nadal powinien występować, prawda?
    Podczas jazdy nie zdażyło mi się słyszeć nadmiernego drżenia silnika przy niskich obrotach, przy tzw. butowaniu na niskich obrotach, ale mam tam przekładnię DSG oznakowaną na drążku jako S-tronic, która przy zbyt niskich obrotach sama zmienia bieg na niższy. Tyle tylko, że od początku mojego użytkowania przekładnia wrzuca 6-ty bieg (spokojna jazda) już przy 60 km/h...

  10. #9
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jak masz automat to pewnie najlepiej byloby wbic wysoki bieg i depnac w podloge z niskich obrotow i zobaczyc jak sie auto zachowuje.
    Jesli chodzi o sam dzwiek stukania dwumasu to u Ciebie i tak nie jest zle, obczaj to:

  11. #10
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Ile masz przejechane? I czy wierzysz w ten przebieg?
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •