Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: Odpowietrzanie hamulców

  1. #1
    Jarob's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Odpowietrzanie hamulców

    Witam

    Borykam się od pewnego czasu z pewną usterką hamulców wywołaną przez mechanika który wymieniają płyn hamulcowy prawdopodobnie spuścił go na zero i dopiero zalał nowy.

    Z tego co wyczytałem to w ten sposób zapowietrzył pompe abs, która potrafi poźniej mimo kilkukrotnych prób odpowietrzania zatrzymać cześć powietrza (z tego powodu podobno montuje się jej wstępnie zalane).
    Tradycyjne odpowietrzanie nic nie dało, pedał wpadał i dopiero tuż nad podłogą zaczynał łapać.

    Byłem na serwisie autoryzowanym, po pierwszym wyjeździe nic się nie zmieniło, dopiero po mojej sugestii o pompie abs zrobili jakieś jej odpowietrzanie i teraz niby hamulce łapie na właściwej wysokości ale nadal nie jest tak twardy jak był i mam wrażenie że auto nie hamuje tak mocno jak przed awaria.

    Metoda która najcześciej jest opisywana to ta: http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=8
    ale czy ktoś może ją stosował, potrafi powiedzieć np czy auto powinno mieć sciągnięte wszystkie koła, jak krok po kroku należy odkręcać odpowietrzniki, które? (tylko przednie może) czy wogole coś należy odkręcać, może pompa sama się odpowietrzy po załączeniu tej funkcji?


    Czy ktoś z Was miał podobny problem, ale słyszał jak skutecznie odpowietrzyć hamulce w naszych audiczkach?

    Możecie polecić kogoś w Łódzkim kto podjąłby się diagnozy/weryfkacji/naprawy takiej usterki?

    Proszę o pomoc,pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 16:04

  2. #2
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja miałem odpowietrzany abs w ASO Seata. Link który podałeś i ta procedura ni jak ma się do tego co mi robili. Cale odpowietrzanie trwało ok 30 min i użyto około 1l płynu ham. Auto na podnośnik kola out. Komp i jazda. Na początku przednia oś . Ja pompowałem hamulcem potem ABS sobie pompował sam i komp pokazywał,które odpowietrzniki odkręcać. I tak ze 10 razy cala procedura,aż komp stwierdził,że ok. Potem czas na tylną os ale tu już szybko poszło. W gruncie rzeczy okazało się, że nowa pompa ham była uszkodzona i cała robota na marne.Dodam ,że ja mam 8L nie wiem czy w 8P jest tak samo.
    Ostatnio edytowany przez Gregorski3 - 24-05-11 o 13:02
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  3. #3
    Jarob's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    w mnie hardware powinien byc w porządku, wszystko przed spuszczeniem plynu było OK.

    Please poradźcie coś bo martwię się o moją zabawkę.

    Może znacie specjaliste w Łódzkim

  4. #4
    Lonek1's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Odpowietrzanie hamulców

    Mam mały problem , po wyjęciu dwóch zacisków i ponownych ich włożeniu nie mogę odpowietrzyć za nic hamulców. Próbowałem już ze 4 razy odpowietrznikami na wszystkich 4 kołach. Za każdym razem jest jak by troszkę lepiej lecz pedał cały czas jest miękki. W czym tkwi problem ? Jak powinna prawidłowo wyglądać procedura odpowietrzania ?
    Dodam jeszcze że poszły nowe klocki na wszystkie 4 koła.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-15 o 16:07

  5. #5
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    http://www.vagonline.pl/viewtopic.php?t=11

    tu masz opisane co zrobic, musisz jeszcze pompe odpowietrzyć

  6. Podziękowania dla Keko. za pomoc w problemie

    Lonek1 (13-07-15)

  7. #6
    Lonek1's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie łapka leci !
    Jutro zdam relację co i jak

  8. #7
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam,

    Taki problem wyszedł mi ostatnio podczas badania technicznego A3 o którym nawet nie wiedziałem - sprawdzając sprawność tylnich hamulców okazało się, że kompletnie nie działają. Dodam, że reczny działa na tip top, a po nacisnieciu nożnego tył nie reaguje tylko przód ? Jakies pomysły przyczyny usterki ?

  9. #8

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mi po wymianie zacisku w tylnym kole i odpowietrzeniu przez mechanika układu, hamulce hamowały ale pedał wchodził wręcz w podłogę tak nisko łapał. Sam w garażu, baz żadnego lewarowania, czy ściągania kół, odpowietrzyłem chyba nawet dwa razy układ według twojego schematu - na forum jest gdzieś pokrewny temat. Teraz mam hamulce żyleta a pedał hamulca łapie wysoko, aaa jeszcze siłę hamowania podkręciłem vagiem. Spróbuj może samemu, poprawnie odpowietrzyć układ Vagiem. Tyle z mojej strony.

  10. #9
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Okazało się, że tylne przewody hamolcowe pękły już ze starości... Wystarczyło wejsc pod auto i usterka była widoczna gołym okiem. Założyłem nowe na tył i przy okazji na przód dla bezpieczeństwa + płyn.

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny Brak odpowiednich hamulców po wymianie klocy i tarcz

    Witam
    Po raz kolejny pojawił się dość spory tym razem problem. Otóż:

    * nadszedł czas wymiany tarcz i klocków z tyłu, wiec się za to zabrałem
    * oczywiście coś mnie podkusiło, żeby z tą robota jechać do znajomego, mechanika samouka, pomyślałem, ze to chyba niezbyt skomplikowana robota
    * tarcze i klocki prawidłowo dobrane, wg VINu, TRW
    * rozbierane i "czyszczone" zaciski, były zapieczone

    Po zakończeniu roboty okazało się, że niestety, ale pedał hamulca leci do podłogi, drugie odpowietrzanie i nic, pedał "łapie" dopiero przy dnie. Mechanik stwierdza, ze się reszta ułoży, ale oczywiście ja w czary nie wierzę, wiec udałem się do drugiego mechanika, który przejechał się i stwierdził od razu, ze źle odpowietrzone, od razu zapytał czy były tłoczki ruszane, tarcze i klocki - nic mu nie mówiłem. Odpowietrzył dwa razy, niby było powietrze - hamulce działają już lepiej, ale to nie ten poziom bezpieczeństwa co przed wymianą.

    Dodam, ze przed wymianą hamulce brały 20-30% od góry, wg mnie idealnie
    Po wymianie hamulce biorą ale dopiero po 60% od góry, czyli pedał leci w dół i łapie poniżej połowy, co wg mnie nie jest poprawne. W przypadku gwałtownego hamowania, np w mieście siedzę na dupie komuś.

    Umówiony jestem na wizytę wstępną w środę w jednym z lepszych serwisów mechaniki (nie fabrycznym), ale dzisiaj chciałbym z kimś o tym pogadać co może być jeszcze prócz błędnego odpowietrzenia nie tak

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •