Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: Odpowietrzanie hamulców

  1. #11
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    przy pompie abs nie grzebaliście?
    Często gęsto przy głupim wymianie płynu trzeba manualnie odpowietrzyć pompę abs oraz zrobić to w vcds-ie

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    przy pompie abs nie grzebaliście?
    Często gęsto przy głupim wymianie płynu trzeba manualnie odpowietrzyć pompę abs oraz zrobić to w vcds-ie
    odpinany był cały zacisk, rozbierany, zakładany bo chodził ciężko, niestety wywaliło sporo płynu i właśnie doprowadziło to chyba do zapowietrzenia.

    Nic chyba nie zrobię, czekam do przyszłego tygodnia, dopiero wtedy zajrzą mi w nieco lepszym serwisiku Po rozmowie serwisant stwierdził, ze wygląda na zapowietrzenie, zobaczymy co wyjdzie po zajrzeniu do autka.

    Tak czy inaczej coś zostało zrobione niepoprawne, nie wiem czy pompa abs powinna być odpowietrzona przez soft?
    Ostatnio edytowany przez disaster - 20-06-17 o 11:45

  3. #13
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przy wymianie płynu jaknajbardziej. Przy odręceniu tylko 1 zacisku nie ma potrzeby chyba, że zleciało ci bardzo dużo płynu. Obstawiam, że masz dalej źle odpowietrzoną tą stronę co miałeś dokręcany zacisk.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    No i jestem właśnie po wizycie w drugim, tzn dość ciekawym warsztacie.
    Polecił, może nie do końca, po prostu powiedział mi o nim kuzyn, jak narazie sprawdziło się.

    Co u mnie było? Otóż okazało się, ze to problem związany z niewłaściwie dobranymi klockami. Tak, mnie to zdziwiło równie mocno jak Was, ale obecnie problemu nie ma, klocki zmienione na ATE, założone były TRW.

    Dziwi mnie to o tyle, że jak porównam TRW, które okazały się nieodpowiednie dla mojego modelu, to wyglądają identyko jak te, które były po przywiezieniu z DE. Porównałem je wczoraj i nie kumam, jak mogą być złe. Ale skoro hamulce jak brzytwa po wymianie na ATE, to chyba nie ma co podejrzewać, ze mnie ktoś naciąga...w końcu nie można każdego o takie numery podejrzewać.

    ps. spotkaliście się z takimi efektami przy złym doborze kloków?

  5. #15
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    źle dobranego klocka nie zamontujesz.
    Trw nie hamuje a ATE już tak? brednie nieziemskie.....
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  6. #16
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam podobny problem co kolega wyżej. Na diagnostyce stwierdzono że tylne zaciski stoja a ręczny ledwo łapie.
    Decyzja, regeneracja tłoczków. Nowe tłoczki, gumki, odpowietrzniki, klocki TRW.
    Mechanik z dużym doświadczeniem Wycieku nie było bo zacisnął przewody gumowe, zamontował zregenerowane zaciski, chcieliśmy też zmienic płyn hamulcowy i mechanik odciągnął płyn ze zbiorniczka lecz okazało się że mam tylko jedna butelke i będzie za mało na całą wymianę więc wlał nowy do zbiorniczka i odpowietrzyliśmy tył metodą pompuj, trzymaj itd... chyba ze sześć razy prawe i sześć lewe koło, wszystko na wyłączonym silniku.
    Po wyjechaniu z warsztatu okazało sie że hamulce słabe i biorą przy samej podłodze. Przejechaliśmy się, rozpędzanie do 80 i hamulec w podłogę. Auto hamowało dość oostro aż trzeba było sie nogami zapierać ale dopiero przy samej podłodze.
    Wcześniej pedał brał jak u kolegi z postu wyżej 20-30% wciśnięcia. Teraz przy połowie coś tam się dzieje ale pedał jest miękki a ostrzej hamuje dopiero przy podłodze aż nogą o pedał gazu zawadzam. Mechanik twierdzi że wszystko sie ułoży ale na moje oko nie w tym problem. Twierdzi też że wtedy skok pedału był krótki bo hamował tylko przód a teraz skok sie zmienił bo hamuje na cztery koła.
    Ale według mnie powinien hamowac zaraz po wciśnięciu pedału a nie dopiero na połowie i to miękko.
    Zadzwoniłem umówic się na kolejną wizytę. Mechanik twierdzi że pompa nie mogła się zapowietrzyć bo wypompował tylko ze zbiorniczka, przód też nie bo z przodem nic nie robił. Jedynie przepompujemy jeszcze trochę i zobaczmy.
    Trochę się naczytałem o odpowietrzaniu w 8p i to nie taka prosta sprawa więc się obawiam co będzie dalej.
    Dlaczego więc pedał jest miękki gumowaty i chodzi lekko jak sprzęgło a pod nogą nie czuć oporu ?

    Jakieś sugestie ?
    Niewiedza kosztuje.
    Autor wypowiedzi zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.

  7. #17
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  8. #18
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziękuję za podlinkowanie.
    Naczytalem sie juz sporo w tym temacie. Awarie, wycieki wykluczam. Nic nie cieknie, podał nie zapada się. Zanim wjechalem do mechanika hamulce byly bdb. przy lekkim nacisnieciu pedalu. Poczytałem i zastanawia mnie jedna rzecz. Adaptacja zaworów. Na czym to polega ?
    A jeśli adaptacja była u mnie robiona wtedy kiedy tył nie działał, stał ?
    Do tamtych warunków było ok. Może teraz kiedy pracują wszystkie cztery zaciski trzeba znów wykonać adaptację ?

  9. #19
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przy odpowietrzaniu układu hamulcowego wyposażonego w pompę abs metodą tradycyjną musisz mieć włączoną stacyjkę (zapłon) - odpowietrzałeś układ na zapłonie?

  10. #20
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No nie... bez zaplonu bylo odpowietrzane....... wiesz.... tez o tym cztalem. Jedni piszą ze trzeba inni ze nie.
    Nie chciałem być mądrzejszy od mechanika ale dziś mu o tym wspomniałem to powiedział ze nie trzeba zaplonu i nie ma to znaczenia.
    Jak będę u niego niedługo to podpytam o szczegóły tej teorii a gość wygląda mi na dobrego fachowca sądząc po tym gdzie pracuje i jaki ma warsztat.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •