Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: Odpowietrzanie hamulców

  1. #21

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem kiedyś taki sam problem , trzeba odpowiedzić "komputerowo" podpina się kompa i odpowietrzają 40 zł za to płaciłem bez zdejmowania kół

  2. #22
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zgadza się też o tym cztalem. Tylko tym sposobem odpowietrzane pompę abs a u mnie nic z pompą nie bylo robione i mechanik twierdzi ze nie mogła się zapowietrzyc. Zresztą jak się dobrze wciśnie hamulec to abs się zalącza czasami.

  3. #23
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    podłącze się pod temat i podpytam o jedną rzecz, mianowicie czy podczas odpowietrzania pompy za pomocą kompa auto powinno byc w powietrzu? czy auto normalnie może stać na glebie? gdzieś wyczytalem że powinno być na podnośniku i chciałbym to zweryfikować

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Według tego co mówił mój mechanik i co mówi instrukcja, auto nie powinno stać na kołach. Nie wiem czy to coś daje, bo u mnie próba odpowietrzania przez komputer niewiele dała.

  5. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny







    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. The Following 2 Users Say Thank You to Miro For This Useful Post:

    GrandZS (23-11-17),mlot1993 (17-11-17)

  7. #26
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po wizycie u mechanika. Ponownie odpowietrzylismy tył. Teraz jest tak jak powinno być. Pedał twardy, skok początkowy krótki, w połowie jest duży opór a auto ostro hamuje.
    Odpowietrzane bylo bez przekreconego zaplonu. Mechanik twierdzi ze nic to nie daje a jedynie mi jest lzej wciskać.
    Podobno czasem nie da się odpowietrzyc od razu i trzeba pojeździć kilka dni i znowu powtórzyć proces odpowietrzania.
    Ciesze się ze problem z głowy

  8. #27

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sławków
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Ja mam obecnie podobny problem. Wymieniłem tarcze i klocki z tyłu bo jeden zacisk zapiekł mi się i starł mi klocka do blachy. Już podczas wymiany problem był z wkręceniem tłoczka w zaciskach ale jakoś udało się to. po wymianie tarcz i klocków pedał hamulca zachowywał się tak że chytał nisko przy podłodze ale jak sie 2 razy naciskało to było ciśnienie i wyżej brał.
    Pojechałem do nie autoryzowanego serwisu który zajmuje się tylko autami z grupy VAG i wymienili mi na nowe zaciski i odpowietrzyli mi układ plus ABS ale sytuacja jest jak przed wymianą zacisków. w środę jadę ponownie bo czekam na nową pompę hamulcowa i wtedy powinno być już ok. prawdopodobnie uszczelnienie w pompie poszło i nie trzyma ciśnienia.

  9. #28

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Question Odpowietrzać wszystkie koła czy tylko jedno?

    Cześć, na wstępie dodam że dużo czytałem o odpowietrzaniu układu hamulcowego z abs, ale każdy pisze co innego i już mam mętlik w głowie
    Auto A3 sportback 1.9 2006r.

    Ostatnio musiałem na chwilę odpiąć przewód hamulcowy w przednim prawym zacisku i wyleciało troszkę płynu, zbiorniczek z płynem dalej jest praktycznie full więc pompa na pewno się nie zapowietrzyła. Pedał hamulca wpada w podłogę i hamulce praktycznie w ogóle nie działają, dopiero jak popompuje nim 2-3 razy to robi się twardy i wtedy łapie.

    Jeżeli zdjąłem przewód tylko z jednego zacisku i troszkę płynu wyleciało (zbiorniczek dalej jest full), to wystarczy odpowietrzyć tylko to jedno koło czy trzeba wszystkie?
    W przypadku gdybym musiał odpowietrzyć tylko ten zacisk, to wystarczy podnieść tylko to jedno koło czy też wszystkie?

  10. #29
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    chyba logiczne, że jak ci wyciekł płyn z tego odkręconego przewodu to w miejscu gdzie był płyn masz już powietrze w przewodzie (grawitacji nie oszukasz taka sama zasada jak wylewasz wodę z butelki ile objętościowo wody wylatuje tyle samo powietrza się dostaje). Odpowietrz ten zacisk, który odkręcałeś kontrolując przy tym płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Na koniec możesz zrobić odpowietrzenie pompy abs z pozycji vcds.

  11. #30
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam, a3 8p dsg polift 2009 - zdjąłem wszystkie 4 zaciski, wężyki ścisnąłem przed odkręceniem aby nie wylewał się płyn. Z zacisków cały płyn hamulcowy został wylany więc jest tam suchutko. Jak przebiegać z procesem odpowietrzania? Same zaciski w odpowiedniej kolejności wystarczą czy należy również odpowietrzać pompę ABS? W jakiej kolejności należy to robić? Skoro zaciski są suche to po koleji muszę je montować jednocześnie dolewając płyn do zbiorniczka aby nie zeszedł poniżej minimalnej wartości. Opisze ktoś to jasno i klarownie?
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •