Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokazane rezultaty 151 do 157 z 157

Temat: Zepsuta turbosprężarka/turbina problem

  1. #151
    anca011's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    okolice wawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez anca011 Pokaż post
    Witam wszystkich serdecznie.Mam taki problem iż w tamtym roku padła turbinka ( moje autko to audi a3 1,9 tdi 110km 2000r.) oczywiście mechanik stwierdził że problem jest z geometrią czy też kierownicą spalin nie wiem jak to się zwie, dostałam zregenerowaną turbinkę i po przejechaniu około 2000 km problem znowu się pojawiał czyli podczas jazdy traci autko moc i trzeba gasić i potem jest chwilkę dobrze i zaraz znowu to samo.Kilka dni temu oddałam auto do mechanika aby sprawdził turbinę i okazało się że geometria stoi (zacina się) byłam podczas demontażu i rzeczywiście ta dzwigienka stała w miejscu ani rusz,dzisiaj turbinka wróciła z regeneracji mechanik zamontował pojechał na test i po kilku kilometrach problem ten sam( traci moc podczas jazdy dodam że w mieście jest ok tylko na dłuższym odcinku jak wrzucam 5 bieg po chwili traci moc i tak było od początku tej usterki) i teraz pytanie czy to wina regeneracji czy może auta jak twierdzi mechanik,a mówi że przyczyną może być wysokie wydzielanie spalin i dlatego tak szybko zapycha tą turbinę nie wiem co robić pomóżcie po koszta robią się coraz większe.
    Widzę że jak dostać ostrzeżenie za napisanie postu w złym dziale to nie problem,ale uzyskać pomocną odpowiedz to już wielki wyczyn także dziękuję za pomoc.

  2. #152
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    W jakim stanie masz wtryskiwacze? Zawsze możesz wrzucic logi dynamiczne statyczne i koledzy specjaliści ocenia co może byc nie tak.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #153
    anca011's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    okolice wawy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piteroo21 Pokaż post
    W jakim stanie masz wtryskiwacze? Zawsze możesz wrzucic logi dynamiczne statyczne i koledzy specjaliści ocenia co może byc nie tak.
    Jak zrobię logi to wrzucę i się okaże,a wtryski chyba dobre.

  4. #154
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    chyba w 17 letnim samochodzie?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #155

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi A3 1.9TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam. Mam pytanko do urzytkowników 110km czy sztanga turbo powinna pracowac samoczynnie na wolnych obrotach ?

  6. #156

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chronów-Kolonia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, koledzy. Mam mały problem z moja a3. Jest to a3 8l 1.8t quattro z przekładką od bam. Otóż kiedy auto jest zimne to w momencie buta zegar doładowania pokazuje 0,8 bara aż do końca obrotów bez wahnięć. Natomiast jak już się silnik rozgrzeje to wtedy przy bucie wskazówka doładowania przelatuje na chwilkę do 1,1 bara i wraca do 1,0 bara i tak nabija aż osiągnie 5000-6000 obrotów i wtedy odcina turbo i puszcza, odcina i puszcza, czyli szarpie, tak jakby się dławi. Na zimnym silniku znów równo 0,8 bara. Ecu mam od bam. Co to może być? Z góry dziękuję za sugestie.

  7. #157

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam po szybkiej jeździe poczułem smród spalonego oleju w samochodzie. Po zatrzymaniu się zobaczyłem taki oto widok

    Dodam że turbina była cała czerwona jak rozgrzany węgiel, oleju nie ubywa nie kopci, auto trzyma seryjną moc.
    Czy to może już oznaczać koniec turbosprężarki?

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •