Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 60

Temat: gaz do 1.8

  1. #1
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny gaz do 1.8

    Witam,
    tydzień temu kupiłem A3 z silnikiem 1.8, początkowo nie chciałem gazować, raczej szukałem diesla, no ale gdy pokonuje dziennie 80-100km to zdecydowałem sie na LPG, wybór padł na STAGa 300, mam nadzieje, że dobrze wybrałem? Tylko nie mogę zdecydować, który warsztat założy mi to przyzwoicie i solidnie, przy dobrej cenie. Jestem z Gdyni, więc najlepiej, aby montaż był w województwie pomorskim, ale jeżeli będzie to gdzieś dalej, a polecacie ten zakład to też mógłbym to przemysleć, np w okolicach Warszawy dużo jest takich zakładów, które mają dobrą cene za tą instalke. U mnie sprawdzałem to chcą ok 2600zł + 100zł korek pod klapką wlewu, więc troche dużo, a nie wiem jak montują. Inni chcą 2300zł + 200zł, u nich ojciec montował gaz w VW Vento 4lata temu i tak dopasowali wszystko, że samochód z silnikiem 1.8 palil ok 19-21l/100km! Powymieniali coś i jakoś zaczęło to jeździć... Dlatego sam nie chciałbym takiej sytucja i pytam Was o dobrych gazowników
    Pozdrawiam, matigdy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 17:17

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Są w wawie warsztaty z dobrymi gazownikami niestety raczej drożej Cię to wyniesie niż 2600..
    Nawet jeśli byłoby taniej, to ja Ci takie coś odradzam! Szukaj koło siebie, ja już ten temat przerabiałem. Potem każda pierdołka na gwarancji to wycieczka dwudniowa... Nie ma to sensu, gaziarza musisz mieć pod nosem...

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sam mam instalacje 4GAS (stag300 tylko pod inna nazwa) od prawie roku i sprawuje sie super, zero problemow, nie czuje, ze mam gaz, poza wizytami na stacji Niestety w Twoim rejonie zadnego zakladu nie jestem Ci w stanie polecic. Co do ceny 2600 to tyle kosztuje ta instalacja. Tanszej na Twoim miejscu bym nie bral, bo wsadza Ci jakis bublowaty element. Korek pod klapka wlewu u mnie byl czyms normalnym bez doplaty, zaplacilem wlasnie 2600, nawet na tvn turbo ostatnio byla mowa o instalacjach i tez taka cena minimalna zostala rzucona do takiej pojemnosci. Nie ma sensu oszczedzac 100 czy 200 zl i miec problemy, zwlaszcza ze robisz duzo kilometrow, wiec szybko Ci sie zwroci i bedziesz zadowolony.

  4. #4
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    instalacja nie ma znaczenia, bardziej umiejętności gazowników,
    to jaka instalacja warta założenia, było wałkowane wiele razy
    kazdy z nas ma rózne i chwali czy to będzie stag200/300 aktualnie znany jako 4gas
    czy BRC s24, czy cokolwiek innego, nie ma znaczenia
    liczy sie aby:
    1. Była to sekwencja
    2. Opcja dopalania gazu, odsysania z kolektora ssącego (zapobiegnięcie strzałom gazu w kolektorze)
    3. odpowiednie wystrojenie tego

    co do cen to minimum 2700~2800
    im taniej tym licze ze mozesz wiecej problemów,
    jeśli pasują Ci okolice olsztyna, to pisz PW, dam Ci namiar na pewną osobę która Ci to załozy
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #5
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Racja, każdy mówi, że podstawa to solidny gazownik, który zna się na rzeczy, a nie pseudo-fachowiec, których pełno jest dookoła... Na Allegro Stag 300 z montażem zaczyna się od 1750zł, lecz nie jestem na tyle odważny, aby zainwestować w niego u tych ludzi... Lepiej dopłacić i mieć pewność, że będzie działał przez lata...

    Dlatego też tego posta napisałem

  6. #6
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja także posiadam tą instalacje stag 300 już prawie rok czasu i jak na razie żadnych problemów nie miałem, za montaż dałem 2800zl z korkiem we wlewie paliwa,jedyne co musiałem zrobić po założeniu gazu to kupić nowe świece i kable wys. napięcia. ale nie narzekam
    Ostatnio edytowany przez miszel - 11-05-08 o 19:04
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  7. #7
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Proszę Was piszcie na temat Kto jaką instalacje ma to już było omawiane... Kolega chcę się dowiedzieć gdzie można takową założyć w jego okolicach i na tym się skupmy

    Dziękuję za uwagę
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #8
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Spróbuj w zakładzie Barabasza (nota bene fajne nazwisko - "biblijnie" się kojarzy) na ulicy Kruczkowskiego na Morenie (boczna od Jaśkowej Doliny). Ma dobre opinie u użytkowników Corolli, którzy zamontowali u niego gaz. Podjedź, pogadaj - może się zdecydujesz.

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  9. #9
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matigdy Pokaż post
    Witam,
    tydzień temu kupiłem A3 z silnikiem 1.8, początkowo nie chciałem gazować, raczej szukałem diesla, no ale gdy pokonuje dziennie 80-100km to zdecydowałem sie na LPG, wybór padł na STAGa 300, mam nadzieje, że dobrze wybrałem? Tylko nie mogę zdecydować, który warsztat założy mi to przyzwoicie i solidnie, przy dobrej cenie. Jestem z Gdyni, więc najlepiej, aby montaż był w województwie pomorskim, ale jeżeli będzie to gdzieś dalej, a polecacie ten zakład to też mógłbym to przemysleć, np w okolicach Warszawy dużo jest takich zakładów, które mają dobrą cene za tą instalke. U mnie sprawdzałem to chcą ok 2600zł + 100zł korek pod klapką wlewu, więc troche dużo, a nie wiem jak montują. Inni chcą 2300zł + 200zł, u nich ojciec montował gaz w VW Vento 4lata temu i tak dopasowali wszystko, że samochód z silnikiem 1.8 palil ok 19-21l/100km! Powymieniali coś i jakoś zaczęło to jeździć... Dlatego sam nie chciałbym takiej sytucja i pytam Was o dobrych gazowników
    Pozdrawiam, matigdy
    Witam. Ja zakładałem gaz u feceta w Sochaczewie. StaG300(polecam) za założenie wziął 2200 2 lata gwarancji lub 50 000 km.
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  10. #10
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Juz na 80% wiem gdzie będę zakładał, co prawda nikt nie polecił mi tego gościa, ale przy rozmowie telefonicznej koleś zachęcał mnie, abym podjechał do niego i zobaczył jego instalacje, montuje w Fordzie jakims. Powiedział, że będzie mógł się nawet ze mną przejechać, aby dokładniej zobaczyć etc, po rozmowie stał się dla mnie dosyć wiarygodnym instalatorem, w odróżnieniu od innego, który twierdził, że mój silnik nie ma wielkopunktowego wtrysku...

    Jeszcze na 100% nie zdecydowałem się, bo wolę troszkę poczekać i popytać ludzi o temat gazu... Aha cena u tego gościa co pisałem wyżej to 2500zł i korkiem pod wlewem.

    Z tego co się dowiadywałem na forum etc to najlepiej wziąść Wtryskiwacze Valtek i reduktor Zavoli, tak? Chcę się jeszcze upewnić
    Pozdraiwam.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •