Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 82

Temat: RNS-E w 8l

  1. #71
    Gabi_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Krosno/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Znalazłam informacje, że do połączenia potrzebna jest przejściówka.

    Taką znalazłam na allegro:
    http://allegro.pl/iso-adapter-plug-p...036218577.html

    Moje pytanie. Czy po tym trzeba ją jeszcze kodować czy powinna od razu działać?

    Mam oryginalnie nawigację w swojej. Czy po podłączeniu Rns-e powinna się uruchomić ?

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gabi_A3 Pokaż post
    Znalazłam informacje, że do połączenia potrzebna jest przejściówka.

    Taką znalazłam na allegro:
    http://allegro.pl/iso-adapter-plug-p...036218577.html

    Moje pytanie. Czy po tym trzeba ją jeszcze kodować czy powinna od razu działać?

    Mam oryginalnie nawigację w swojej. Czy po podłączeniu Rns-e powinna się uruchomić ?

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Otóż Gabi przejściówka jak najbardziej jest ok i oczywiście że włączy się normalnie .Rns-e-trzeba zakodować dla poprawnego działania wyłączanie po zapłonie itp. rzeczy. Jest dostępny opis na forum i najlepiej pod A6 zakodować. Z tego co gdzieś czytałem coś nie coś o kierownicy multi która planowałaś założyć lub już ją masz Rns-e musi być zakodowane żeby multi działało jak trzeba.

  3. #73
    Gabi_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Krosno/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OLIVIER08 Pokaż post
    Otóż Gabi przejściówka jak najbardziej jest ok i oczywiście że włączy się normalnie .Rns-e-trzeba zakodować dla poprawnego działania wyłączanie po zapłonie itp. rzeczy. Jest dostępny opis na forum i najlepiej pod A6 zakodować. Z tego co gdzieś czytałem coś nie coś o kierownicy multi która planowałaś założyć lub już ją masz Rns-e musi być zakodowane żeby multi działało jak trzeba.
    Okej. Dziękuję bardzo
    Kierownicy jeszcze nie mam ale zastanawiam się czy w ogóle jest sens się w to bawić.

    Póki co priorytetem jest Rns-e!

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #74

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie, Kielce
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Drodzy forumowicze,

    Zakupiłem na znanym serwisie aukcyjnym emulator CAN w bardzo okazyjnej cenie. Po otworzeniu przesyłki okazało się, że jest to emulator CAN PCCM jednak z okablowaniem do Concert II a nie do RNS-E. Postanowiłem nie zwracać i spróbować podłączyć wiązkę.

    Emulator EMU-200 z wiązką do Concert II:
    EMU-200 foto


    Podpiąłem widoczne na zdjęciu dwa wolne przewody (CAN H i CAN L) odpowiednio do CAN H i CAN L w RNS-E. Pozostałe dwie wtyczki plug&play do instalacji.
    Mam podświetlenie, włączanie/wyłączanie po zapłonie, radio nie wyłącza się po 30 minutach jednak nie mam żadnych informacji RDS, Navi na FIS. Górne pole FIS'u jest czarne, jest sprawne ponieważ np. w poprzednim radio (Concert 1) informacje się wyświetlały.
    Mam A3 8L pełnym FIS'em, ale bez CAN-a. Również gdy włączę nawigację, działa bez zarzutu ale na FIS zero komunikatów.

    Ma ktoś pinout tego emulatora CAN dla Concert II lub RNS-E lub zna adres/ stronę www producenta ?
    Które przewody jeszcze powinienem podłączyć? Być może jest to problem z kodowaniem? Co myślicie ?

    Zastanawiam się nad zakupem samej wiązki przewodów od emulatora CAN dedykowanego dla RNS-E ale nie jestem pewny czy to rozwiąże problem...

    Czy jest ktoś z mazowieckiego/świętokrzyskiego z kabelkiem i mógłby mi pomóc z ewentualnym kodowaniem ?

    ---Edycja, rozwiązanie problemu-------
    Usunąłem emulator CAN i podłączyłem RNS-E bezpośrednio z pinami CAN-H i CAN-L w liczniku. Wszystkie informacje się wyświetlają.
    Ostatnio edytowany przez aviacarl - 05-11-18 o 12:44 Powód: Rozwiązanie

  5. #75

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Hejka
    Czy RNS-e wchodzi normalnie w miejsce RNS-d ??
    Jeśli tak, to czy z każdego modelu Audi ??
    I rozumiem że potrzebuje tego adapteru http://allegro.pl/iso-adapter-plug-p...&aid=20493318&
    Jak jest z anteną GPS Fakra, z RNS-d podejdzie do RNS-e ??
    Na końcu trzeba wszystko zakodować ??
    Podrzuci ktoś opis ??
    Ostatnio edytowany przez mnetzimny - 29-04-18 o 20:17

  6. #76
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mnetzimny Pokaż post
    Hejka
    Czy RNS-e wchodzi normalnie w miejsce RNS-d ??
    Jeśli tak, to czy z każdego modelu Audi ??
    I rozumiem że potrzebuje tego adapteru http://allegro.pl/iso-adapter-plug-p...&aid=20493318&
    Jak jest z anteną GPS Fakra, z RNS-d podejdzie do RNS-e ??
    Na końcu trzeba wszystko zakodować ??
    Podrzuci ktoś opis ??
    Wszystko jest w wątku i na forum .

  7. #77
    Kulfon91's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Od jakiegoś czasu myślę o wrzuceniu do siebie rnse ale mam jeszcze kilka pytań.
    Niektóre osoby piszą że trzeba zamaskować szczelinę między radiem a ramką przycisków/kubka. Czy to się tyczy opcji z montażem rnse z A6? Opcja z A4 i exeo to tylko szlifowanie i nie trzeba nic przedłużać?
    Jak dobrać kolor pod nieścieralny panel klimatyzacji? Odpowiada za to jakaś część numeru navi? Jak to ma się do navi z exeo?
    Podłączenie kostek wiem co i jak ale problem jest z anteną ponieważ posiadam diversity. Nie mam pojęcia jak nazywa się rodzaj wtyczki od tej dodatkowej anteny. Oryginalnie powinno być Symphony I, może to jakoś nakieruje jakie tam są wtyczki.
    Czym różnią się modele rnse z poszczególnymi literam na końcu numeru? Jest to gdzieś opisane?
    Dodam że interesuje mnie głównie wersja ledowa czyli 193 (w exeo192).
    Widget Yanosik24.pl

  8. #78

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie, Kielce
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kulfon91 Pokaż post
    Od jakiegoś czasu myślę o wrzuceniu do siebie rnse ale mam jeszcze kilka pytań.
    Niektóre osoby piszą że trzeba zamaskować szczelinę między radiem a ramką przycisków/kubka. Czy to się tyczy opcji z montażem rnse z A6? Opcja z A4 i exeo to tylko szlifowanie i nie trzeba nic przedłużać?
    Jak dobrać kolor pod nieścieralny panel klimatyzacji? Odpowiada za to jakaś część numeru navi? Jak to ma się do navi z exeo?
    Podłączenie kostek wiem co i jak ale problem jest z anteną ponieważ posiadam diversity. Nie mam pojęcia jak nazywa się rodzaj wtyczki od tej dodatkowej anteny. Oryginalnie powinno być Symphony I, może to jakoś nakieruje jakie tam są wtyczki.
    Czym różnią się modele rnse z poszczególnymi literam na końcu numeru? Jest to gdzieś opisane?
    Dodam że interesuje mnie głównie wersja ledowa czyli 193 (w exeo192).

    U siebie montowałem RNS-E 192 z Audi A4 zgodnie z instrukcją: http://www.flother-online.de/audi-a3...hops/RNS_E.pdf
    U mnie jest bardzo mała szczelina pomiędzy ramką a radiem, przy czarnym środku nie zauważalna.
    Ja mam nieścieralny kolor klimatronika, kolor navi odrobinę się różni. Z informacji znalezionych w internecie, występowały panele klimatyzacji w dwóch odcieniach - typowo czarny i wpadający w szary odcień.
    Z racji tego, że wyciera mi się kolor wokół pokrętła głośności, będę chciał "zdjąć" tą a'la gumową powłokę z panela RNS-E i zobaczyć jak się będzie komponowało, ewentualnie prysnę w kolor zbliżony do panelu klimatronika.

    Czy chodzi Ci o adapter RNS-E Fakra Diversity?

    Podałem Ci ogólne info, konkretnie w RNS-E 193, nie mam doświadczenia ale poszukaj na forach, na pewno znajdziesz niezbędne informacje.
    https://www.a3-club.net/forum/showth...o-RNS-E/page38

  9. #79
    Kulfon91's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To że panele od klimy występowały w dwóch odcieniach to wiem ale chodzi mi o odcień radia. Czy w a4 występowały różne odcienie paneli rnse? Jeśli tak to jak je rozróżnić? Trochę poczytałem na forach a4 i nie znalazłem nawet wzmianki na ten temat. Chyba że wszystkie występowały w jednym kolorze.
    Jeśli chodzi o antenę to tak, chodzi mi o przejściówke pod diversity. Oryginalnie miałem Symphony I a teraz Synphony II i tam są już inne końcówki od diversity. Na forum a4 znalazłem że przy Symphony I mam wtyczkę wiclic. Na allegro są jakieś adaptery Ale nie jest napisane pod jakie wtyczki. Ostatnio dowiedzialem się że niedaleko mam Naviservice więc może tam podjadę żeby dokupić wszystkie przejściówki.
    Teraz głównie chodzi mi o kolor tego panelu. Jeśli kupię już jednostkę będę myślał jak wszystko podłączyć. Ewentualnie z jaką literka na końcu numeru najlepiej szukać.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Widget Yanosik24.pl

  10. #80

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie, Kielce
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Co do dostosowania instalacji z Symphony II do RNS-E wszystko opisane jest na audizine.com https://www.audizine.com/forum/showt...ed-Navigation).
    Nie jestem pewien na 100% ale z tych RNS-ek z A4, które robiłem to zawsze był taki sam odcień koloru. Jeżeli kolor navi Ci nie spasuje to można odświeżyć panel przedni poprzez szablony + pomalowanie.
    Szukaj najlepiej navi z A4 B7 z końcówką H,N,Q,R,S. Omijaj te z literką "K" ponieważ miały one jakaś wadę fabryczną.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •