Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 35

Temat: ACC RADAR Aktywny tempomat

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi Sedan 2018
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Doposażenie ACC Aktywny tempomat

    Witam,

    Posiadam Audi S3 8V 2018r. po lifcie. Mam w planach doposażenie mojej wersji w aktywny tempomat (ACC). Troszeczkę w tym temacie zasięgnąłem informacji, z różnych źródeł, i mam kilka pytań zanim przystąpię do montażu i zamawiania części. Myślę, że może to być już kawałek "tutorialu" dla innych, którzy mogą chcieć pobawić się w małe przeróbki.
    Zaczynając od początku, ta wersja nie posiada Asystenta Pasa Ruchu, czyli radar będzie dostępny do tych niższych prędkości około.150-160km/h (nie pamiętam dokładnie), ponieważ te do 200km/h są tylko dla wersji z Asystentem Pasa Ruchu, czy mam rację w tej kwestii?

    Drugą sprawą jest, że ta wersja nie posiada w ogóle tempomatu (nawet tego zwykłego). Nasuwa się teraz pytanie, czy przy doposażaniu w ACC są jakieś różnice czy w aucie jest zamontowany zwykły tempomat czy też nie? Z tego co czytałem na forum, doposażenie zwykłego tempomatu to tylko manetki + osłona pod kolumnę kierownicy + kodowanie, więc przy dokładaniu ACC sprawa powinna wyglądać podobnie? Czy należy sprawdzić czy ten model będzie w ogóle obsługiwał zwykły tempomat czy też ACC? W takim modelu i takim roczniku wydawałoby się, że różne sterowniki itd. będą do tego przystosowane, ale po tej, jak widać okrojonej wersji, można się wszystkiego spodziewać. Jeżeli to ma jakieś znaczenie - jest Virtual Cockpit - a więc w kwestii wyświetlacza, myślę, że nie ma problemu.

    Teraz spis elementów, które wiem, że na pewno są niezbędne, pytanie czy coś jeszcze? czy niczego nie przegapiłem?
    -Radar + te wszystkie uchwyty itd wiadomo - po etce znalazłem numer 5Q0907561G - ma możliwość ktoś sprawdzić czy taki faktycznie może być?
    -Manetki - takie jak są aktualnie, z taką różnicą że muszą mieć możliwość sterowania tempomatem + dodatkowo odległością w ACC, ale bez przycisku do asystenta pasa ruchu, ponieważ tego systemu nie ma - numer katalogowy - 8V0 953 502 AM
    Zdjęcie poglądowe:
    Hidden Content
    -Dolna osłona kolumny kierownicy pasująca pod manetki oraz (jak w moim przypadku) pod stacyjkę z kluczykiem

    I teraz zaczynają się pytania...

    Oczywiście wiadomo - wiązka do radaru, z jednej strony wtyczka pasująca do radaru, a z drugiej strony? Jaka wtyczka? Gdzie wpina się przewód idący z radaru? Prawdopodobnie będzie to jakiś sterownik, tylko jaki to sterownik? gdzie go znaleźć? Przewód najprawdopodobniej przechodzi przez ścianę grodziową od strony kierowcy razem z resztą okablowania. Gdzieś czytałem, że to moduł gateway, jest jakaś możliwość, żeby sprawdzić czy ten model go posiada?

    Następna sprawa to podłączanie manetek, czy okablowanie będzie tak samo podłączane do nowych manetek na ACC tak jak do starych? czy kostki będą te same?

    Kolejne, to czujniki ciśnienia w układzie hamowania (auto musi jakoś hamować przy ACC) - tak jak wyżej - czy da się jakoś sprawdzić czy auto jest w nie wyposażone? Czy ABS będzie obsługiwał takie funkcje? Jeżeli nie, to czy ktoś miał styczność z montażem takiego sprzętu?

    No i ostatnie pytanie, czy wszystkie czynności tutaj wymienione wystarczą do prawidłowego działania systemu? Czy coś zostało pominięte? Oczywiście osobną sprawą jest tutaj kalibracja radaru, którą można wykonać w serwisie tak jak i zaprogramowanie czy też aktywacja tempomatu oraz zdjęcie ochrony komponentu.

    Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, jeżeli temat zostanie w miarę wyczerpany, postaram się zrobić całą i dokładną relację z montażu ACC dla potomnych.
    Pozdrawiam.

  2. #12
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    google gryzie Hidden Content
    proszę: Hidden Content
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. Podziękowania dla Jackq za pomoc w problemie

    Milord Kamil (10-04-19)

  4. #13

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi Sedan 2018
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Okej, ale tam nie ma opisane nic na temat czujników ciśnienia w układzie hamowania. Wiem, że muszą być, gdzie te czujniki podpiąć w takim razie?
    Drugą sprawą jest podpięcie wiązki z radaru do modułu gateway. Trzeba mieć do tego przygotowaną kostkę? Jak sprawdzić czy ten moduł gateway będzie to obsługiwał?

    Dziękuję bardzo za pomoc Hidden Content

  5. #14

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Musi być chyba więcej opcji tego ACC niż LOW i HIGH
    Ja u siebie w FL mam seryjnie zamontowany radar ale na mantece od tempomatu nie mam żadnych dodatkowych opcji jak przy zwykłym tempomacie....
    No i rozgryzłem o co chodzi w moim przypadku Hidden Content
    Mam u ciebie Front assist nie wiem czy w audi tak to się nazywa.
    działa to chyba tak:

    System aktywnego monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu; wyposażenie dodatkowe niektórych modeli Volkswagena, będące integralną częścią systemu aktywnego tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control). Czujnik radarowy monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu i ostrzega wizualnie i dźwiękowo kierowcę, gdy odległość jest zbyt mała. W niebezpiecznych sytuacjach, krótki impuls hamowania zwraca uwagę kierowcy na konieczność zmniejszenia prędkości lub hamowania awaryjnego. System wstępnie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, aby osiągnąć maksymalną skuteczność ewentualnego hamowania awaryjnego (działa niezależnie od ACC).
    Ostatnio edytowany przez adrex7 - 10-04-19 o 10:26

  6. #15

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny A3 8V FL Błąd Pre Sense

    Witajcie
    Mam błąd Audi pre sense którego nie mogę skasować.
    Po podłączeniu VCDS mam taki opis błędu
    Hidden Content

    Hidden Content

    Niby jest coś napisane że ,,przestawiony'' ale nie mam pojęcia czy radar jest przestawiony czy to vcds coś błędnie przetłumaczył na język polski.
    Dodam że auto miało małego dzwonka z przodu ale górą, radar nie był uszkodzony. Belka była lekko wgnieciona ale wymieniłem ją na nową z ASO więc położenie radaru powinno być ok, nawet idealnie sie komponuje w grillu.

    Ma ktoś pomysł co tutaj może być nie tak?

  7. #16
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    trzeba skalibrować czujniki/radar
    Hidden Content

  8. #17

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witajcie Hidden Content
    Jestem już po kalibracji radaru, błędu już nie ma więc mniemam że radar powinien działać.
    Pytanie do posiadaczy 8vFL z radarem w wersji podstawowej czyli bez regulacji na manetce od tempomatu.
    Jak to ustrojstwo w ogóle działa? Kiedy załącza się awaryjne hamowanie ? czy trzeba spełnić jakieś warunki takie jak prędkość, jazda na tempomacie etc?
    Próbowałem ostatnio wszystkiego i nie było reakcji.

  9. #18
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  10. #19
    BartoszGDA's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    AUDI Sportback 2018 DJH
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    radar działa na zasadzie różnicy w prędkości między samochodami ( bez względu czy jedziesz na tempomacie czy bez ) ale fakt że ciężko mi dokładnie opisać bo w porównaniu do innych samochodów to działa dość późno ( pewnie dlatego że na dynamicu jeźdzę ), i raczej nie działa na stojący samochód ( bo jeszcze nie udało mi się wzbudzić nawet ostrzeżenia kiedy inny samochód stał )

  11. Podziękowania dla BartoszGDA za pomoc w problemie

    adrex7 (15-07-19)

  12. #20

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny Audi pre sense: obecnie ograniczone. Patrz Instrukcja obsługi

    Witam!

    Posiadam Audi A3 z 2017 roku, sprowadzony ze Stanów. Jakiś czas temu pojawił mi się komunikat "Audi pre sense: obecnie ograniczone. Patrz Instrukcja obsługi" - pojawia się przy każdym uruchomieniu silnika, niestety nie da się go skasować. Czy ktoś może miał już taki przypadek? Dodam tylko że kiedyś podczas mycia poruszyłem czujnik w grillu, aczkolwiek problem wystąpił dopiero kilka tygodni później przy wjeździe do garażu - widocznie wstrząs spowodował ponowne poruszenie czujnika. Z tego co wyczytałem to zapewne konieczna będzie kalibracja - niestety nie wygląda to na tanią usługę Hidden Content . Czy macie pomysł na ogarnięcie tego problemu? Gdzie ewentualnie szukać kalibracji? Tylko ASO?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •