Witam po dlugim czasie opowiem co dalej sie wydazylo. wzielem sie za samochod sam i doszedlem do tego ze moja vakum pompa jest luck i ma nabijany kruciec i gubilo cisnienie, po tym zabiegu turbo zaczelo wstawac od 1900 wiec juz jakis progres... ale zludny poniewaz pojechalem do tunera w Pl aby skorygowal mape po poprzednim tunerze bo poprzedni tuner na wiecznych wakacjach, wiec tuner mi poustawial ale na przebitej chlodnicy spalin wiec ta mapa byla zle zrobiona, po wymianie chlodnicy spalin auto jezdzi ale czesto zapala sie wypalanie dpf chodz wiem ze jest czysty bo sam osobiscie go czyscilem 2 razy, auto nie traci na mocy lata elegancko ale irytuje mnie te wypalanie dpf wiec postanowilem ze zabiore sie za to sam, kabelki ciach mape moja mam teraz walcze z tym jak to zrobic zeby bylo dobrze, przypomne ze turbo z 2.0tdi z tzw rozwiertem.
Jestem laikiem moje myslenie jest takie ze jak teraz bym mape ustawil pod 2.0 tdi 140ps to powinno to jezdzic, ale do tego dluga droga dopiero sie ucze heh