Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: Opony całoroczne-dobry pomysł?

  1. #11
    BykoBZ's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełżec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego, ja mam całoroczne i powiem Ci, że to dziadostwo! Ostatnio na łuku mnie wyrzuciło i zatrzymałem się moja audzią na płocie! :'( całe szczęście tylko zderzak zarysowałem... Nigdy więcej takich opon! Nawet w lecie na mokrej nawierzchni się nie trzymały... Ciągle abs się włączał i nosiło mnie...

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Opony całoroczne to świetny pomysł pod pewnymi warunkami
    - styl jazdy kierowcy delikatny do normalny (agresywny spowoduje przyśpieszone zużycie opon i niezadowolenie z prowadzenia jednocześnie)
    - niezbyt ciężkie auto
    Szwagier od 2 lat chwali Goodyear Vector 4Seasons w rozmiarze 205/55R16 zamontowane na VW Touran, doradziłem mu je bo porusza się głównie w mieście lub po głównych drogach, prowadzi spokojnie i wcześniej powodem wymiany opon był ich wiek.

    Wypowiadając się na temat danych jakichkolwiek opon musimy brać pod uwagę że dany model opony zachowuje się inaczej zależnie od rozmiaru opony jak i modelu auta (czytając testy opon to że opona marki X w rozmiarze 205/55R16 jest na pierwszym miejscu wcale nie znaczy że w innym rozmiarze np. 195/65R15 czy 225/45R17 będzie też najlepsza.

    Wybrałem do auta siostry i szwagra te opony ponieważ w rozmiarze 205/55R16 były najlepsze w testach wśród opon całorocznych.

    Sobie takich nie zakładam z jednej prostej przyczyny - mój styl jazdy (normalny do agresywny) wyklucza opony całoroczne, i jest to jedyny powód.
    Musimy pamiętać że całoroczny GoodYear w lecie będzie trochę gorszy od letniego GoogYear'a i w zimie podobnie.

    Plusem tych opon jest to że nie musimy ich przekładać co sezon, oraz że kupujemy jeden komplet zamiast dwóch. Patrząc jakie mamy zimy jest to warte rozważenia.

    Na zakończenie napisze jedną ważną rzecz: O ile się nie mylę to większość klubowiczów bez względu na wiek ma styl jazdy normalny do agresywnego - a to oznacza że opony całoroczne nie są dla Was!
    Ostatnio edytowany przez piotrekm1981 - 30-01-16 o 11:07

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stargard
    Auto
    Brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Całoroczne to się nie nadają na lato i na zimę lepiej czasami dołożyć i mieę 2 komplety przekonało się już kilkunastu moich znajomych

  4. #14
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Pora wymienić oponki bo bieżnik już płacze a zważywszy na spory entuzjazm ludzi którzy jeżdżą na całorocznych oraz dosyć ciepłe zimy zainteresowało mnie kilka modeli..

    http://allegro.pl/opony-caloroczne-n...162826191.html
    http://allegro.pl/4-opony-caloroczne...137359364.html
    http://allegro.pl/4x-goodyear-vector...360480517.html
    http://allegro.pl/4x-pirelli-195-65-...375951204.html

    Czy ktoś używa w Audi A3 8l? Mój motor to 1.9 TDI 74KW
    Jakie odczucia? Warto się zainteresować?

  5. #15
    xq92x's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Golub-Dobrzyń - okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dość często widywałem auta sprowadzone z Niemiec na Goodyear Vector 4Season.
    Znajomy ma Micheliny Crossclimate, nie jeździ wybitnie dużo, ale chwalił sobie.
    Z tych czterech pewnie bym je wybrał, bo osobiście mam spore uprzedzenie do opon Goodyear.

  6. #16
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Wybór padł na uniroyal allseasonexpert 195/65 R15.
    Póki co tylko 1000km ale spisują się póki co doskonale/w dodatnich temperaturach + deszcz

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Crossclimat mogę polecić. Żonka jeździ głównie po mieście, ma już je ponad rok i ogólnie bardzo sympatycznie. Oczywiście do normalnego miejskiego poruszania a nie upalania

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AVF

    Domyślny

    Jeżeli jeździsz głównie po mieście oraz sam styl jazdy nie jest agresywny, wtedy mogę śmiało polecić opony całoroczne, sama marka czy model to oczywiście kwestia budżetu i tutaj ciężko doradzić bo ilu użytkowników tyle opinii, natomiast w moim przypadku opony całoroczne na trasę ( w szczególności zimą) kompletnie się nie sprawdziły i preferuje jednak dwa komplety: letnie i zimowe.

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TOMMI Pokaż post
    Crossclimat mogę polecić. Żonka jeździ głównie po mieście, ma już je ponad rok i ogólnie bardzo sympatycznie. Oczywiście do normalnego miejskiego poruszania a nie upalania
    @TOMMI jeżeli chcesz kupić crossclimaty to poczekaj jeszcze kilka dni lub tygodni bo michelin wypuszcza nowy model tego bieżnika oznaczonej jako crossclimate+ Zdjęcia i rozmiary i kiedy opona ma się pojawić na rynku tutaj http://wulkanista.pl/michelin-crossclimate-plus/

  10. #20
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mamy opony Michelin Cross Climate na dwóch audiczkach i to był strzał w dziesiątkę! W ciągu kilku miesięcy zrobiły na obu autach około 8 tys. km w różnych warunkach (często też w trudnych zimowych) i nie było żadnych problemów z trakcją nawet na lodzie. Są ciche i nie boją się prędkości autostradowych, nie zauważyłem też, żeby zużywały się bardzo szybko. Szczególnie niespodzianką na plus jest zachowanie na mokrym, nawet lepiej hamuję, niż letnie michelin, które miałem wcześniej, choć one były już wysłużone.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •