Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: Opony całoroczne-dobry pomysł?

  1. #21
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0 BMB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Też zastanawiałem się nad Michelin Cross Climate i może byłby to dobry wybór, ale oszczędność wcale nie jest aż tak duża. Chodzi o to, że one są sporo droższe od standardowych opon letnich i zimowych. Myślę, że około 30-40% są droższe.
    Czyli wg mnie na granicy opłacalności. A jednak nawet budżetowe letnie lub zimowe wydają się być lepsze (no chyba że ktoś b. mało jeździ). Na http://www.testyopon.pl/testy/test-o...miar-195-65r15 test opon letnich. POrównajcie sobie ze standardowymi cross climate.

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Jeżeli ktoś się zastanawia nad Michelinami CC to info dla was: od kilku tygodni na rynku nowa wersja tego modelu (z plusem).
    Więcej tutaj: http://wulkanista.pl/michelin-crossclimate-plus/

    Nie wnikam czy lepsza niż crossclimete czy gorsza, w każdym razie dobrze wiedzieć że jest.

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    England
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Jakie polecacie opony wielosezonowe do Audi a3 8p? Mieszkam w Anglii i przymierzam się wyjazdu do Polski na święta. Moje kapcie to 205/55 16''. Z góry dziekuje za pomoc.

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI A3 2005 r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    Wielosezonówki mam w suzuki. Auto z napędem na 4 koła a jeżdżone sporadycznie praktycznie po mieście do 50 km od miejsca zamieszkania. W zasadzie prawdziwej zimy mamy tylko z miesiąc a główne drogi lub takie w większych miastach teoretycznie odśnieżone. Dla auta mało używanego w sam raz.
    Ostatnio edytowany przez jacusix - 09-10-17 o 23:02

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Troszkę odgrzeje kotleta dla zainteresowanych - swoje audi ściągnąłem z Niemiec na oponach Hankook KINERGY 4S 205/55/R16 z 2016 roku i jeżdżę na nich od wakacji i mogę powiedzieć tak: W lecie na suchym jest spoko, opony nie piszczą ładnie się trzymają, podczas deszczu też pewnie kleją do asfaltu, ogólnie nie czuję różnicy między typowymi letnimi oponami. Spalanie średnie na nich w okresie letnim oscylowało mi w granicach 8,5 l/100 km LPG (pół na pół miasto i trasa).
    Przy temperaturach poniżej 10 stopni i na minusie na suchym również super. Kiedy spadł śnieg (u nas w lubelskim kilka dni ładnie padało i śnieg się nawet trzymał) to po mieście (gdzie drogi były posypane i mniej więcej odśnieżone) jazda również spoko, auto prowadziło się pewnie (przy ostrym ruszaniu łapała kontrola trakcji jedynie) i hamowało dobrze. Z zasypanych śniegiem parkingów również bez problemu wyjeżdżałem i wjeżdżałem (dużą robotę robiła kontrola trakcji ale w sumie od tego jest).
    Miałem okazję jeździć też po małym mieście i wioskach i powiem tak po mieście spoko, po wiosce gdzie pług to tylko przy traktorze jest widywany a droga biała że asfatlu nie widać to też bez problemu jechałem owszem opony ślizgały się i trzeba było powoli jechać bo droga hamowania była znacznie dłuższa lecz samochód jechał, hamował i skręcał względnie okej.
    W zimie spalanie oscyluje mi na nich w granicach 8,7 l/100 km LPG
    Podsumowując, wielosezonówki to spoko opcja dla osoby mieszkającej w dużym mieście, gdyż tam opony dają radę zimą (latem dają radę wszędzie) oraz nadają się na sporadyczne wypady gdzieś poza miasto.

    Zapomniałem dodać że jak jeździłem po wiosce to momentami był lód pod śniegiem i powiem że mile mnie one zaskoczyły, gdyż udało mi się ruszyć i jechać oraz hamować (w poprzednim aucie na zimówkach, w takich samych warunkach opony zimowe zachowywały się identycznie - były to michelin alpin z 2015) tak że to spory plus dla wielosezonówek, że jednak mają coś z zimówek
    Ostatnio edytowany przez Rupson - 27-12-17 o 14:39

  6. #26
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Jest tylko jeden minus - że po dwóch-trzech sezonach wielosezonówki tracą swoje właściwości zimowe, nie mają już tyle nacięć "działających" żeby kleić się do śniegu, więc trzeba mieć świadomość, że częściej trzeba je będzie wymieniać, jeśli chce się w zimie bezpiecznie jeździć.

  7. #27
    Yashar's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3 8L 1.8T AUM 2001 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Odgrzeję kotleta ale ostatnio do swojego 8L kupiłem właśnie całoroczne opony Nokian Weatherproof 225/45/17. Zamysł taki, że jeżdżę może z 5kkm rocznie więc szkoda byłoby płacić co pół roku blisko 100zł za wymianę ogumienia na felgach robiąc tak niskie przebiegi.

    Co do oponek to miałem okazje pojeździć sobie na nich w temperaturze blisko 30 stopni bo o dziwo ostatnio taki dzień się przytrafił i przyznam, że trzymają się asfaltu bardzo dobrze. Bieżnik mają raczej bardziej zimowy, ale nie piszczą, nie ślizgają się niepotrzebnie. Jedynie co to przez to przy wyższej prędkości wydają z siebie taki dźwięk przypominający lekko, rozpędzony rower górski.
    Jak nie zapomnę to postaram się coś tu jeszcze napisać gdy będę miał wrażenia z jazdy na śniegu, może komuś się to przyda i kupi te opony.

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Własnie zalozylem do siebie Micheliny CrossClimate. Na suchym bardzo miło i zaskoczenie bo dużo cichsze do PilotSport4. Dalej zobaczymy jak bedzie.

  9. #29
    Yashar's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3 8L 1.8T AUM 2001 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Po przejechaniu jakichś 700km mogę stwierdzić, że oponki świetne. W temperaturach do 30 stopni trzymają się bardzo dobrze i nic mi się nie ślizgają. Są stosunkowo ciche, ładnie się prezentują.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    miałem takie opony i może na początku było ok, ale po 2 sezonach letnich w zimowym było już słabo

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •