Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Problem rozwiązany 2.0 TDI obroty

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Exclamation Problem rozwiązany 2.0 TDI obroty

    Witam!
    Po długich trudach i wielu wizytach u mniej wybitnych fachowców branży samochodowej udało mi sie wkońcu zlokalizować usterke w Audi A3 2.0 TDI, a mianowicie na postoju podwyższały się same obroty z 900 na 1000. Po wizycie w autoryzowanym serwisie VW Audi i ku mojemu zdziwieniu panowie z serwisu zlokalizowali usterke przeprowadzaja kompletna diagnoze silnika i drugi raz sie zdziwiłem za nie wielką kase. Przyczyną w/w usterki był alternator który miał słabe ładowanie i komputer jak twierdza swirował bo nie dostawał odpowiedniego pradu dlatego podwyzszał obroty. Z serwisu VW przekierowali mnie do serwisu BOSCHA gdzie za kwote 200 zł usunieto usterke i jestem dalej zadowolony z auta.
    Mam nadzieje, że komuś to pomoże i uniknie nie zbędnych kosztów związanych z niewiedzą naszych mechaników, którzy naprawiaja metoda prób i błedów "wymienie to a może sie uda"
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-07-15 o 11:09

  2. #2
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mam ten sam problem, tez mi czasami sam wchodzi na obroty. Widze, że błędy w BKD notorycznie się powtarzaja. Mogł bym wiedzieć do jakiego serwisu BOSHA zostałeś przekierowany??? Pozdrawiam

  3. #3
    kenzo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    To tu, to tam :/
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    w BKD to "prawie standard" niestety. Jak nie "krokowiec" to przeplywomierz, sonda lambda albo jakies inne ustrojstwo. Teraz wiemy juz, ze moze to byc rowniez alternator.

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Thumbs up

    Autko oddałem do serwisu Bosch w Lesznie woj. wielkopolskie. Najlepiej sprawdzić czy alternator ma dobre ładowanie.

  5. #5
    cypel981's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Silniczek krokowy

    Witam, mam problem z obrotami i podejrzewam o to silniczek krokowy. I teraz pytanie gdzie on się znajduje i czy w ogóle się znajduje w silnikach 2.0 tdi bkd ?
    Jakiś rok temu obroty z standardowych 900 zaczęły podskakiwać do 1000 i tak się stale utrzymywały aż do zgaszenia auta i ponownego uruchomienia. Zdarzało się tak z 2-3 razy w tygodniu.
    Teraz od dłuższego czasu te obroty to już norma. Od razu po wyjechaniu z posesji auto łapie te 1000 obrotów i tak trzyma aż do ponownego uruchomienia. Może ktoś się z tym spotkał ?


    Jeżeli gdzieś już jest taki wątek to przepraszam ale nie mogłem znalezć a jak już się jakieś tyczyły silniczka krokowego to były to do 8L.

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    alternator dobry ?

    po wlaczeniu klimatyzacji jakies zmiany ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    cypel981's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Alternatorem wszystko w porządku. Po włączeniu klimatyzacji nic się nie dzieje.
    Ogólnie to te 1000 obrotów wskakuje w "randomowych" momentach. Tak jak przez ostatnie dni obroty wzrastały od razu po wyjechaniu na ulice tak przed chwilą dopiero po przejechaniu około 2km podczas stania na światłach podskoczyły.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •