Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 47 z 47

Temat: Wyciek oleju z turbiny

  1. #41
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam,
    Zważywszy na zaniedbania poprzedniego użytkownika samochodu będę zmuszony wymienić turbosprężarkę.
    Jedni wychodzą z założenia że najlepiej kupić nową inni że dobrze wychodzi regenerowana a jeszcze inna grupa że szukać używanej z gwarancją.

    Turbina która pracuje wadliwie tj. wyje + przepuszcza olej w wydech to Garrett 713673-2.

    Teoretycznie zdecydowałem się na regenerację gdzie koszt nie powinien przekroczyć 750 zł.
    Jednak z tego co zauważyłem przy zwrocie starej turbiny otrzymuje się nową zregenerowaną w której został głównie wymieniony i ustawiony sam rdzeń firmy no name. Ponoć angielski, niemiecki lub włoski ponieważ Garrett nie dostarcza części zamiennych do turbin o zmiennej geometrii. Polecaną firmą która się tym zajmuje jest Melett, jednak wątpię czy koszt zamknie się do 900 zł.
    Czy tego typu regeneracja ma sens?

    Gwarancja którą dają firmy tj. 12 miesięcy jest dosyć restrykcyjna i wcale mnie to nie dziwi bo zaniedbując wytyczne przy montażu robiąc to indywidualnie skracamy czas jej pracy.

    Czy ktoś może polecić mi pewny serwis który profesjonalnie podchodzi do regeneracji i jaki jest czas żywotności tego typu turbin ponieważ zakup nowej na dzień dzisiejszy do tego pojazdu jest nieopłacalny a zakup używanej z gwarancją wiąże się z brakiem pewności co wchodzi do gry.

  2. #42
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zadne z powyższych rowiązań nie daje 100% pewności że wsio będzie działać.
    Kupisz nową - ale to nie jest ta produkowana dajmy 15 lat temu (takie produkty są juz bliskie szajsu)
    Kupisz używana - no to pewno za jakiś czas bedziesz sie zastanawiac nad wymiana i regeneracja ( nie ma nic wiecznego)
    Zregenerujesz - hmm, pochodzi ale na poczatku pojawią się problemy, przeładowanie, niedoładowanie - bo nie spotkłem się jeszcze z maszynką która testuje turbo po złożeniu, czyli turbo sie kręci z jednej pakujemy tyle powietrza a generuje tyle a tyle.

    Generalnie nie ważne co zrobisz, jak będzie to partacz zakładać to z garazu nie wyjedziesz a oddawanie na gwarancji to juz temat rzeka bo zawsze mogą ci żarzucic niepoprawny montaż a w relau turbo już w pudełku będzie zje...ne.

    Pozdro
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #43
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o montaż nowej zregenerowanej to powinno się zastosować do następujących kroków które opisałem..

    - Zweryfikować drożność przewodu zasilającego turbo np. sprężonym powietrzem lub wstrzykując dużą ilość oleju/wyczyścić
    - Przed zamontowaniem turbosprężarki wlać nieco oleju silnikowego za pomocą np. strzykawki
    - Sprężonym powietrzem przez czystą szmatkę rozprowadzić olej w turbinie
    - Po zamontowaniu ponownie wlać oleju silnikowego za pomocą np. strzykawki
    - Wymienić olej silnikowy i filtr oleju
    - Warto zdjąć miskę olejową i sprawdzić czy nie ma opiłków
    - Wymienić filtr powietrza
    - Wyczyścić cały dolot tj. IC, EGR, rury itd. [Teoretycznie powinno się wymienić IC na nowy..]
    - Dobrze było by sprawdzić ciśnienie oleju
    - Odciąć zapłon np. wyjmując bezpiecznik
    - Kręcić rozrusznikiem 30 sekund aby uzyskać odpowiednie ciśnienie oleju
    - Uruchomić silnik i zostawić około 10 minut na wolnych obrotach nie podpinając węża podciśnienia do gruszki turbiny

    Czy coś jeszcze?

  4. #44
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jak znajde wytyczne od mojego turbo to wam wrzuce do watku.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #45
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Czekamy

  6. #46
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jakiś czas temu sam czyściłem zmienną geometrię turbosprężarki ponieważ samochód łapał przysłowiowy notlauf. Okazało się że do wymiany była również gruszka. Po czyszczeniu całego nagaru łącznie z całym dolotem, Ickiem, EGRem i wszystkimi rurami i poskładaniu do 300km było ok. Turbina zaczęła działać w pełnym zakresie i gwizdać. Niestety samochód zaczął dymić a właściwie to kopcić na niebiesko. Wróciłem do tematu i co się okazało.. Kupiłem samochód bez kata a w miejscu gdzie powinien być wycieka olej.. Więc podejrzewałem że turbo puszcza w wydech. Po rozebraniu dolotu od ICka sucho jak pieprz ale od strony gorącej na łączeniu widzę olej więc podejrzewam że turbo przepuszcza od drugiej strony. W dolocie od strony odmy jak widać kałuże oleju. Dodatkowo miska olejowa zaczyna przeciekać. Mam już ustaloną regenerację turbiny jednak jeżeli nie ogarnę problemu regeneracja nic nie da i zarżnę nową szybciej niż później.

    http://imgur.com/a/Fvb82

    Myślałem żeby zrobić tak..
    - Sprawdzić ciśnienie na cylindrach tj. w jakiej kondycji jest silnik że tyle oleju w odmie,
    - Jeżeli ciśnienie będzie w normie zamontować "oil catch tank"
    - Wyczyścić raz jeszcze dolot,
    - Wymienić miskę olejową/ewentualnie wyczyścić bo może cieknie przez rozszczelnienie uszczelnienia,
    - Wydechu nie czyścić bo olej się przepali a z tego co wiem mycie za wiele nie da.

    Prośba o wsparcie.
    Ostatnio edytowany przez Rick - 12-03-17 o 00:45

  7. #47

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny 1.8T czy to normalny ruch turbo?

    Witam! Dziś wyjąłem z auta turbinę, bo leje się z niej dosłownie ciurkiem.
    Mechanik twierdzi, że może wylatywać obudową lecz ja mam podejrzenie na przewód zasilający turbo olejem(nie było jednej z dwóch podkładek na tym przewodzie)
    Czy fakt, że turbina rusza się w ten sposób(załączam film) jest normalne czy raczej nadaje się ona do regeneracji?
    https://streamable.com/pvymc

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •