Strona 81 z 81 PierwszyPierwszy ... 3171798081
Pokazane rezultaty 801 do 809 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #801

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cześć, auto zakupiłem rok temu został zrobiony przegląd zerowy, zmieniłem olej i wlałem Ravenol 5w30 jednak zauważyłem że lubi sobie go żłopać a na dodatek pod nakrętką od wlewu oleju jest jakby taka żółta maź i to właśnie o nią mi chodzi, jest to coś jak delikatnie roztopione masło, mimo wytarcia tego i "przegonienia" auta na autostradzie myślałem że może zniknie ale jednak nie - co to może być? To oznaka jakiejś poważnej usterki?

  2. #802

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A na co dzień jakie trasy robisz? Taka maź się tworzy jak jest niedogrzany silnik z powodu pokonywania małych odległości, uszkodzonej uszczelki pod głowicą, nieszczelnej odmy. Generalnie jak jest dużo wilgoci w oleju albo płyn miesza się z olejem. Termostat masz sprawny? Może po zimie masz tyle "wilgoci" w oleju, że nie wystarczy jednorazowe przegonienie

  3. #803

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zależy od dnia ale są to raczej krótkie trasy, do pracy mam 8km w jedną stronę na zakupy jak jeżdżę to też do 10km max, zdarza się też robić 2-3km i gasić auto. Jedynie 2-3 razy w miesiącu robię po 30-40km w jedną stronę.
    Termostat raczej sprawny bo trzyma temperaturę dobrze nic się z tym akurat nie dzieje. Po zimie to nie jest bo już wcześniej to zauważyłem miałem się tym zająć ale wiadomo jak jest ... albo czasu nie ma albo kasy, lekceważyłem to ale pora się tym zająć.
    No właśnie zauważyłem że jak odkręcę korek od oleju to widnieje ta maź ale też kropelki wody chyba, płyn chłodniczy to raczej nie jest.

  4. #804

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Za krótkie odcinki robisz. Przepałuj go ze 100km jednorazowo to powinno zniknąć na jakiś czas Bo płynu nie ubywa?

  5. #805

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Płynu nie ubywa także tutaj spoko.

  6. #806

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Problem z poborem oleju

    Witam czy to normalne że w wężu od odmy tej co wychodzi z pokrywy zaworów i łączy się z rurą od dolotu za filtrem powietrza gromadzi sie olej? sprawdzał to ktoś u siebie? wiecznie mam tam mokro od oleju i nie wiem czy tak ma być czy już czas wymienić tą pokrywę. Ogólnie znika mi troche oleju 1 l na 10k km czy to możliwe ze przez odme tyle? również w dolocie przed przepustnicą troche go jest.

  7. #807
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawł09 Pokaż post
    Witam czy to normalne że w wężu od odmy tej co wychodzi z pokrywy zaworów i łączy się z rurą od dolotu za filtrem powietrza gromadzi sie olej? sprawdzał to ktoś u siebie? wiecznie mam tam mokro od oleju i nie wiem czy tak ma być czy już czas wymienić tą pokrywę. Ogólnie znika mi troche oleju 1 l na 10k km czy to możliwe ze przez odme tyle? również w dolocie przed przepustnicą troche go jest.
    u mnie w 2.0 tfsi również jest tam troszkę oleju i poci się lekko na tym łączniku gumowym łączącym plastikową rurę dolotu. odma ori u mnie z 2009 roku i pewnie jest już do wymiany.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  8. #808

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myszków
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Bierze olej

    Cześć, niedawno kupiłem Audi a3 8p 1.6 mpi BSE i zauważyłem że bierze olej, poprzedni właściciel miał zalany Total Quartz ineo long life 5W-30 i dalej go dolewam, i teraz moje pytanie czy warto wymienić olej na jakiś 5W40 czy to rozwiąże problem?

    Dzięki z góry za pomoc!

  9. #809

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ile bierze tego oleju? Zrób antykoksa i możesz zmienić na 5w40 ale lepkość nie pomoże zbytnio na pobór oleju. Pewnie pierścienie zalepione nagarem albo już ich nie ma.

Strona 81 z 81 PierwszyPierwszy ... 3171798081

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •