Strona 12 z 81 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #111
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    No to sporo Ci bierze. Delikatnego wycieku spod korka nie odczułbyś na bagnecie raczej. Podjedź do jakiegoś ogarniętego mechanika i poradź się. A na jakim oleju jeździsz?
    Mobil półsyntetyk 10W-40. Sprawdzałem kolor spalin i jest ok. Tzn. nie jest nebieski ani czarny ani różowy...

  2. #112

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    Mobil półsyntetyk 10W-40. Sprawdzałem kolor spalin i jest ok. Tzn. nie jest nebieski ani czarny ani różowy...
    Niestety musisz wybrac sie do jakiegos mechanika. I chyba zakonczy sie to wymiana uszczelniaczy .

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. Podziękowania dla lawina za pomoc w problemie

    sebekk9 (17-01-10)

  4. #113
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czyli na jakie koszty muszę się przygotować?

  5. #114
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    średnio mechanik bierze ok 300zł, np. mój, do tego uszczelniacze ok 2zł/szt lepiej weż sobie zapas 5 szt. bo może sie okazać że jaikieś będą kiepskiej jakości albo sie uszkodzi przy montażu sprężynka) wieć lepiej mieć zapas, może sie okazać że to jest przyczyną

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  6. Podziękowania dla elte84 za pomoc w problemie

    sebekk9 (17-01-10)

  7. #115

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    file:///E:/Documents%20and%20Settings/user/Pulpit/DSC01299%20%5B640x480%5D%20%5B320x200%5D.JPG
    Kolego co wstawiłeś ? Musisz użyć imageshack.com tam zrobić upload zdjęcia i wstawić link.

    EOT

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  8. #116
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sorki sam nie wiem. Miało być zdjęcie ale....
    Dodano:
    Dobra nie ważne
    Dodano:
    http://yfrog.com/58dsc01299640x480320x200j
    Dodano:
    Ta kontrolka oleju. Byłem u elektryka i mówi że przeczyścił styki i przez dwa dni było ok a dzisiaj znowu. I jak otworzę maskę to znika. Dlaczego ona bez przerwy się świeci. Oleju nie jest za mało ani za dużo. ...
    Ostatnio edytowany przez sebekk9 - 17-01-10 o 11:31 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #117
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    Ta kontrolka oleju. Byłem u elektryka i mówi że przeczyścił styki i przez dwa dni było ok a dzisiaj znowu. I jak otworzę maskę to znika. Dlaczego ona bez przerwy się świeci. Oleju nie jest za mało ani za dużo. ...
    kontrolka która pali sie u Ciebie na żółto pokazuje stan oleju a nie jego ciśnienie(od tego jest czerwona) może być tak że poprostu czujnik już pada, skoro sam mówisz że jak go majster wyczyścił to było jakiś czas dobrze i olej na bagnecie też w normie, podpinaleś sie już pod komputer po zakupie auta? jeśli nie to proponuje to zrobić, może dowiesz sie czegoś konkretniejszego, a potem do jakiegoś mechanika co grupe VAGA ogarnia.

    Może być więc tak że ta kontrolka wcale nie musi być powiązana z ubytkiem oleju. Poprostu czujnik swoją drogą, a uszczelniacze czy uszczelka pod głowicą swoją. Szedł bym po kolei -> najpierw wymiana czujnika, nestępnie zrobienie grubsza robota.
    Ostatnio edytowany przez elte84 - 17-01-10 o 22:00

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  10. Podziękowania dla elte84 za pomoc w problemie

    sebekk9 (17-01-10)

  11. #118
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Opiszę swój przypadek dla potomnych. Mój samochód Audi A3 1,8T AGU rocznik 1997r. Przebieg na zegarach 175tys ale myślę że ma ponad 200...
    Na wiosnę dopatrzyłem się niebieskich spalin i ubytku oleju rzędu 400ml na 800km. Szczególnie widoczne podczas ruszania z pod świateł na pierwszym i drugim biegu. Głownie jak samochód już się rozgrzał. Na pierwszy ogień poszły świece i pomiar ciśnienia sprężania. Wyszło że świece całe okopcone a ciśnienie jest ok. Mój mechanik powiedział że samochód ma już pewnie spory przebieg i może brać takie wartości oleju. Doradził mi żebym nie przejmował się tym bo wszystko jest w normie.
    Usterka jednak nie dawała mi spokoju. Trochę poczytałem trochę popytałem i wyszło że to zapewne turbina. Jednak po jej demontażu okazała się czysta i bez śladów usterek. Ponieważ turbo było już na wierzchu to mechanik dostał się jeszcze do kolektora wydechowego. Okazało się że z jeden uszczelniacz zsunął się z zaworu i olej leje się do kolektora gdzie następnie zostaje spalony. Po wymianie uszczelniaczy samochód nie bierze oleju ani nie kopci na niebiesko. Piszę to ponieważ nigdzie na forum nie dopatrzyłem się tego typu usterki w 1,8T.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	Kolektor.jpg 
Views:	224 
Size:	79.8 KB 
ID:	4366  

  12. #119
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Więc twoja historia po raz kolejny dowodzi że w wielu przypadkach przyczyną sporego ubytku oleju mogą być uszczelniacze. Tak jak wspominałem nie jest to duży koszt w porównaniu do ulgi jaką przynosi świadomość że auto już nie chapie oliwy. Mnie też czeka wymiana uszczelniaczy choć profilaktyczna bo pobór oliwy jest znikomy ale do moda jest to zabieg nie unikniony

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  13. #120
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Exclamation AGN - duże zużycie oleju

    Witam,

    Panowie ile wasze Agnieszki piją oleju (przebieg 217 000 km, 10W40), bo moja wydaje mi się od cholery, tzn z litr na 1000 km. Większą część jeżdżę w mieście i mam lekkie pocenie spod filtra, korka i na górze przy 4 cylindrze (bez plam na jezdni i w normie). Pytanie czym takie zużycie może być spowodowane, bo nie chce mi się wierzyć, że tym poceniem ucieka mi aż tyle. Czy np uszczelniacze puszczają do cylindra? Zaznaczam brak niebieskiego dymku i kolor całkiem w normie oraz dymienie. Jak jest u was i co ewentualnie niewielkim kosztem można z tym zrobić? Czy jak się coś w środku przytarło to jak to najlepiej wg was sprawdzić i co?
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 18-01-10 o 21:38

Strona 12 z 81 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •