Strona 2 z 81 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam! mam podobny problem z moja a3 zrobilem wymiane oleju rowno miesiac temu stan byl pelny(olej syntetyczny) zrobilem trase 1000km spokojnej jazdy (ok.130km/h) tyle tylko ze auto bylo mocno zaladowane. Dzis sprawdzam olej i jest minimum, dolalem 0,5l i stan sie podniosl nie do maxa ale tak na 3/4 czy jest to normalne??sprawdzalem silnik i zadnego wycieku nie ma a stan licznika to 150tys km auto z 2000roku prosze o pomoc

  2. #12
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sprawdzałeś na równym terenie ,na zimnym silniku ? jaki olej masz zalany 0w40 czy półsyntetyk. Turbo nie masz ,żeby wypluwało wiec sprawa zewnetrznych oględzin ,sprawdz poziom płynu w układzie chłodniczym czy nie masz oleju i ubytku.

  3. #13
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MISIEK062006 Pokaż post
    jest jedno pytanie . czy przebieg o ktorym piszesz jest ori? bo przy takim przebiegu nic nie powinno sie dziac poza tym jezeli auto jest sprowadzone to na 90% mialo syntetyk . jezeli czasem zadymi na niebiesko to znaczy ze uszczelniacze jezeli na ciemno to pierscienie no i oczywiscie jak wyglada silnik od spodu jezeli jest mokry od strony skrzyni to zimering na wale jezeli jest mokry od przodu to moze byc zimering na walku lub wale oczywiscie pozostaje jeszcze uszczelka pod miska glowica i pokrywa zaworow. nie widze wiec nic wiecej nie moge napisac.
    A dużo jest zabawy z wymianą zimeringa na wale?? jaki to może byc koszt. Ja mam właśnie silnik mokry od strony skrzyni biegów.
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  4. #14
    EDI DEBESCIAK's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    A jak wymieniałeś to to jaki był stan ?? Przejedz jeszcze ok 1000 i sprawdz wtedy czy nie ubyło

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Panowie ale TDI zawsze musi troszkę wziąść oleju prawda?? może nie aż tyle ale troszkę zawsze.

  6. #16
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MISIEK062006 Pokaż post
    spoko nic sie nie stanie ale tak prawde mowiac silniki VW i AUDI nie lubia jak jest wiecej jak polowa stanu ale nic sie nie stanie
    Moje pytanie a dlaczego nie lubi? Przecież nie zmienia się ciśnienie, a w książce pisze że można zalewać do maksa.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Teren byl rowny ale trasa 1000km bez przystanku a olej mam 5w40 sprawdze jeszcze pozim plynu ale wydaje mi sie ze jest ok
    Dodano:
    w ksiazce jest napisane ze normalne jest ze auto wezmie ok 0,5l/1000km a moze lepiej zmienic olej na polsytetyk(10w40) i czy wogole mozna przejsc z syntetyku w polsyntetyk??
    Ostatnio edytowany przez jarox17 - 24-07-08 o 16:03 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    przejechalem kolejne 1000km i znowu moje audi wzielo ok 0,5l oliwy silnik mam 1.6 z orginalnym przebiegiem 150tys. wyciekow nie ma i plyn chlodniczy ok. Zastanawiam sie czy nie zrobic wymainy oleju i przejsc na polsyntetyk bo teraz mam olej texaco (5w40) co o tym sadzicie??

  9. #19
    cichyStw's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Staszów
    Auto
    BMW e61 LCI 235KM+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    u mnie podobnie, z tego co sie orientowalem nalezy wymienic uszczelniacze badz pierscionki, pod koniec tygodnia postaram sie zlikwidowac usterke i napisze czy pomoglo. Pozdrawiam

  10. #20

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ludzie. Pół litra oleju na tysiąc km w benzynowym silniku AGN i jeszcze przy takim przebiegu?! Lekka przesada. Jakbym tak miał, że na 1000 km dolewał bym pół litra Magnateca to bym całkiem zbankrutował. Trzeba się tym szybko zająć. Przede wszystkim posprawdzać ciśnienie sprężania i zrobić próbę olejową, analizę spalin. Trzeba ten silnik oglądnąc dobrze. Może tak być, że spod pokrywy zaworów ścieka po kolektorze. Świece możesz na początku wykręcić i zobaczyć czy nie są za bardzo czarne. Po diagnostyce silnika wyjdzie co go boli.

Strona 2 z 81 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •