Strona 3 z 81 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #21
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dwa tygonie temu wymieniałem olej i sprawdziłem poziom przed samą wymianą - było minimum. Czyli od ostatniej wymiany - 15000km - poziom spadła z max. na min. Nie wiem ile to jest na litry, no ale jak na diselka to chyba nie źle? mam Mobil1 0W40 Turbo Diesel, no a jeżdże raczej spokojnie, raz na tydz. autostradą jakieś 120km z 140km/h.
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oława
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam!Mam podobny problem do wielu tu opisanych.Na 1000km ok 0.5litra oleju jak na silnik 1,6benz to chyba przesada. Podejrzewam ze to pierscienie zaworow. Niedawno robilem komputerowa diagnostyke silnika. Czy wykazaloby ten problem?Bo według fachowca wszystko z silnikiem ok.Prosze o podpowiedz.

  3. #23
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak jak mechanik powiedział - wszystko OK. To normalne, że silnik zużywa olej - gdyby tak nie było wówczas należałoby się zastanowić, czy z silnikiem coś jest nie tak lub gdyby zużywał go zbyt dużo. Audi przewiduje nawet do 1l/1000 km (opisane to jest także w instrukcji obsługi w dziale olej silnikowy xD). Jednym z prostszych powodów ubytku oleju jest fakt, że gdy masz silnik wyłączony, na powierzchni gładzi cylindrów zostaje cienka warstwa filmu smarnego. Podczas uruchamiania silnika zostaje ona spalona i dzieje się tak praktycznie do momentu gdy silnik się nie zagrzeje i skojarzenie "tłok-cylinder" nie zostaną pod wpływem temperatury odpowiednio spasowane (gdy silnik jest zimny między tłokiem a cylindrem jest większy luz, przez który olej może się przedostawać). Istnieje jeszcze kilka możliwości zużywania oleju - to jest jedna z nich, ale głównie na niej chciałem się skupić bo jest dość prosta do przyswojenia. Pozdrawiam xD

  4. #24

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oława
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Dzieki serdeczne za ta sugestie.
    Pozdrawiam!

  5. #25

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Dzis wymieniłem uszczelniacze zaworow bez zdejmowania glowicy i mechanik stwierdzil ze to ze auto brało 0,5l na 1500km to nie wina uszczelniaczy bo były miękie jak je wyciągnął. Macie jakies sugestie moze to pierscienie ale auto nie kopci i uszczelka pod glowica tez ok

  6. #26
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a ja mam takie pytanie... bo mi wychodzi na niecale 10tys... gdzies 8-9, ze bierze olej... teraz pytam jaka to ilosc, otoz wlewam na kazdej wymianie dokladnie 4.2l oleju... jezdze, jezdze... i po tych 8-9tys zapala mi sie kontrolka od oleju... czyli ile jest od maxa = 4.2 do zapalenie kontrolki???
    aczkolwiek wczoraj sprawdzalem poziom jak auto stalo... ok 45min po jezdzeniu i poziom na bagnecie pokazywal polowe chropowatego obszaru... czyli w normie... ale chodzi mi o odpowiedz na pyt... bo jestem ciekaw ile zjadl oleju!? poza tym wydaje mi sie, ze czujnik moze jest skopany... czy cos takiego!? he

  7. #27
    kuba-gubin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Podłącze się do tematu z jednym pytaniem.

    Jestem za granicą więc sam musze wymienić olej pierwszy raz w A3 bo wczesniej spece od oleju wymieniali

    Ponoć przy wymianie oleju i filtra musze posmarować uszczelke filtra nowym olejem i jakiś litr musze zalać filtr. Czy to prawda? Poprostu na filtr wlać litr oleju??

    Olej bedę spuszczał, czy samochód ma stać prosto czy może przechylone w którąś stronę??

    No i jak mocna dokręcić filtr, i może wiecie czym go odkręcić bo specjalnego klucza nie mam.

    Dziękuje za odpowidź.
    Pozdrawiam.
    Pozdro

  8. #28

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kuba, uszczelkę dobrze jest posmarować olejem, wtedy lepiej się przysysa. Filtra nie musisz zalewać ale możesz w sumie...Olej spuszczaj na dobrze ciepłym silniku żeby cały zleciał. Może stać pochylony w kierunku korka. Filtr dokręca się ręką, tak ile dasz radę. Dobrze jest potem po uruchomieniu silnika sprawdzić czy da się jeszcze dokręcić. U mnie np po przejechaniu trochę jak się rozgrzeje dokręca się jeszcze jakieś pół obrotu..
    Powodzenia

  9. Podziękowania dla danielos za pomoc w problemie

    kuba-gubin (05-11-08)

  10. #29

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    ja za jakis czas tez bede wymienial olej...i zrobie to chyba sam tak, ze wiadomosc sie przyda.
    Ja mam z kolei takie pytanie...po 3000 tys km od wymiany wzielo mi 300 ml oleju....czy to duzo, zalany mam castrol ( nastepny bedzie inny )
    Mam silnik TDI 110km i wiekszosc km zrobiona na trasie, noge mam dosc ciezka ???
    Ostatnio edytowany przez jarek23v - 05-11-08 o 21:19

  11. #30

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jarek a jak sprawdziłeś że wzięło Ci 300ml? Policz sobie, 300 razy 5 i wyjdzie Ci, że na 15tysi weźmie Ci 1,5 litra. Jak na Diesla to chyba nie jest źle? Jakość oleju ma duże znaczenie, jednego weźmie 300 a drugiego 500, niestety. Ja jeździłem na Valvoline, potem zalałem Castrola i teraz wróciłem do Valvoline. Chyba śmiało można go polecić... Noga raczej nie ma znaczenie, abyś nie katował na zimnym
    Pozdrawiam

Strona 3 z 81 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •