Strona 30 z 81 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 291 do 300 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #291

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pittereck Pokaż post
    Panowie, ja się wystraszyłem , gdy niedługo po zakupie, po przejechaniu 4 tyś km musiałem dolać ok 3-4 setki oleju, ale gdy widzę ile Wy dolewacie , to stwierdzam że mój silniczek jest super. mam 1.6 benzyna. Byc może jest to kwestia oleju który się wlewa.... ja mam elfa 10w40 . Czy ktoś z tu obecnych jeździ tez na elfie? jak spalanie? ( oleju;P)
    Mój przebieg to w tej chwili 163 tyś - jestem niemal pewny że ori

    Mam dokładnie ten sam silnik i u mnie olej znika podobnie, 0,1/ 1000KM, więc chyba ten silnik tak ma. Przebieg mam trochę większy.

  2. #292
    MarcinB's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cześć, ASZ trochę bierze mi olej. W jakim stopniu może to być normalne?
    Zrobiłem 4tys km bez problemu,, teraz troszkę ubywa

  3. #293
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarcinB Pokaż post
    W jakim stopniu może to być normalne?
    wszystko jest w tym temacie

  4. #294

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie jechalem ostatnio w dlugą trase, spalil litr oleju na 3000km, z tym ze auto ciagle na autostradzie wiec wolno nie jechalo. Olej Mobil1 5W50 syntetyk. Myslicie ze to normalny objaw?

  5. #295
    bedin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Wrocław Opole
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    to nie normalny obijaw, za duzo bierze stanowczo, najpierw zmien olej na inny, jesli bedzie tak dalej to juz beda wieksze koszty..
    8L - 1.9 ASZ ++
    8P - 2.0 BKD
    BMW E90 - 163KM++ / 202KM

  6. #296

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    syntetyk dalej czy zalac polsyntetyk? za duzo pali, ale pod autem plam nie ma, w plynie chłodniczym tez nie ma oleju, nie dymi w ogole nawet przy gazowaniu... dziwne to.

  7. #297
    bedin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Wrocław Opole
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    jaki przebieg auta ?
    8L - 1.9 ASZ ++
    8P - 2.0 BKD
    BMW E90 - 163KM++ / 202KM

  8. #298
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szczurekbaster Pokaż post
    syntetyk dalej czy zalac polsyntetyk? za duzo pali, ale pod autem plam nie ma, w plynie chłodniczym tez nie ma oleju, nie dymi w ogole nawet przy gazowaniu... dziwne to.
    Dostałeś bardzo dobrą radę tu: http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=53305&page=6 ten temat nie jest od doboru oleju, bez sensu jest pisać o tym w pięciu miejscach. To jest temat do czego innego przeznaczony. Od razu też uprzedzam, że przebieg nie ma znaczenia, ze względu na to że auto mogło być w różny sposób użytkowane. Inaczej będzie się sprawował motor po 200 000 przejechanych na autostradzie i regularnie serwisowany, inaczej jeżdżony w mieście na gorszym oleju np i głównie w korkach.

    ps. 330 ml / 1000 km to stanowczo poniżej normy i po prostu tak się silnik mógł ułożyć, nie jest to żaden niepokojący objaw. Norma jest do 1l/1000 km w przypadku tych silników, a próg realnego zużycia, którym nie należy się przejmować, to wg mnie 600-700 ml/1000 km. To że silnik bierze olej, wcale nie oznacza, że coś jest z nim nie tak. Jeżeli nie dymi, nie zarzuca świecy, nie ma problemów z działaniem, to wszystko jest ok i branie oleju może być ze względu na pasowanie części np lub sklejone pierścienie olejowe. Poleca się wtedy wykonanie płukanki i zalanie oleju o wyższej lepkości kinematycznej. 5W50 to idealne rozwiązanie, problem w tym, że ty używasz oleju, który nie spełnia norm VW odnośnie silników benzynowych i posiada tylko dopuszczenie dla diesli 505.00. Stąd może być wyższe zużycie, chociaż zmiana oleju nie wyeliminuje "brania" w 100% może je ograniczyć. Poleciłem Ci bardzo dobry oleju, jeden z lepszych dostępnych na rynku jeżeli chodzi o 5W50 w mniej więcej tej samej cenie jaką płaciłeś za Mobila, zastanawiam się więc po co nadal pytasz.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 27-09-11 o 19:19

  9. #299
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cosmo-pl chcesz powiedzieć że 330ml na 1000km to jest mało? Ja teraz zauważyłem że bierze mi ok. 100ml/1000km i zaczynam się tym martwić... Od kiedy mam samochód przejechałem nim prawie 14kkm i spalił mi ok. litra... Byłem w itali jechałem autostradą ciągle 150km/h nieraz więcej, samochód mocno obciążony i sporo gór było to trochę mógł spalić tego oleju.

  10. #300
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie uważam tylko wiem. 1l/1000 km to jest normatywna granica, więc skoro bierze Ci 100ml/1000 km to masz 10 krotnie mniej niż mówi norma. Olej spala się najbardziej podczas zimnych rozruchów, przeciążeń czyli jazdy w górach i holowaniu przyczep oraz ze względu na to czy jest bardziej czy mniej lotny (kwestia dodatków kontra solidna baza olejowa). Mój AGN pali 600ml/1000 km. Zdarza się w tych modelach silników Audi niestety takie spalanie oleju i nie mają pod tym względem za dobrej opinii niestety ale czy to coś szkodzi. Odpowiedź brzmi nie, poza ekonomicznym i "wygodnościowym" aspektem. Ja u siebie dolewam, jeżdżę i nie narzekam, dymić też mi nie dymi, więc wyciek do komory spalania odbywa się najprawdopodobniej wzdłuż zaworów i kapie sobie tam reguralnie. Podejrzewam 3 cylinder, który często niestety tak się zachowuje w tych modelach. Bierze to olej auto, które pali 1l/1000km bo wtedy jest moment aby zastanowić się co dalej remont, czy wymiana. Zazwyczaj remont na dobrych podzespołach wychodzi bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 10-10-11 o 18:04

Strona 30 z 81 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •