Strona 31 z 81 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 301 do 310 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #301
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    5W50 to idealne rozwiązanie, problem w tym, że ty używasz oleju, który nie spełnia norm VW odnośnie silników benzynowych i posiada tylko dopuszczenie dla diesli 505.00.
    Posiada także normę benz 501.01, więc masz nieświeże dane. To olej raczej do sportowych silników i wysokich temepratur, czyli turbo benzyna najlepiej. Chyba nie spotkałem oleju który jest "tylko" do diesla, nawet jak na pudełku jest napisane diesel, to wystarczy odwrócić i zobaczyć jakie ma normy,ważna jest spec API SM oraz A../B.., a tu jest bardzo wysoka jeśli chodzi o benz (B4 ) zresztą aprobata Porsche-raczej nie diesle są w Carrerze tak jak nie ma takiego czegoś jak "specjalnie do silników z LPG", to chwyt reklamowy, jak już ktoś nie wie co ma kupować i widzi "diesel", albo "LPG" aaa, to będzie dobry..
    Ostatnio edytowany przez marek_s3 - 10-10-11 o 18:21

  2. #302
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to nie wiem, może na stronie nie zaktualizowali, bo niemiecki miał ale polski nie miał. Podaję swoje źródło: http://mobil.pl/Poland-Polish-LCW/ca...ife-5w50.aspx#

    Poproszę o Twoje, bo może rzeczywiście jest błąd na stronie.

    Specyfikacje są do, czyli posiadają pewne minima i albo olej je przekracza albo nie. Trzeba też znać sposoby badania i wiedzieć, że API to np standard USA i badanych jest w tamtejszych nieco innych silnikach. Każdy jednak silnik ma swoje specyfikacje i ważne są też preferencje producentów, gdyż oni znają te silniki najlepiej. Ogólne normy i dopuszczenia to swego rodzaju minima.

    Olej jednak bardzo dobry ale nie do wszystkich silników, pompo-wtryski wymagają innego składu dodatków i jeżeli już ma tą aprobatę to mogli zmienić trochę skład. To też się dzieje ale tak jak wyżej proszę o źródło, żeby kogoś w błąd nie wprowadzić.

    ps. O SAE już pisałem wielokrotnie, nie można na niego patrzeć jako na wyznacznik czegokolwiek bo nie ma zazwyczaj ono znaczenia, gdyż nie używamy aut chłodzonych powietrzem. Tłumaczyłem to już wielokrotnie Dla aut sportowych ważne są walory HTHS i to jak szybko docierają do smarowanych części podczas rozruchu, gdyż w tym momencie następuje do 85% zużycia samochodu w całym jego "życiu".

  3. #303
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wcześniej rzeczywiście było samo 505.00, w najnowszych opakowaniach z tego roku jest już także 501.01, nie sądzę żeby coś zmieniali w składzie, może...?, raczej to chyba wniosek jak to jest z tymi normami, że ich brak na opakowaniu nie oznacza że tej normy olej nie spełnia. W przypadku mobila zauważyłem to również w Super2000 10W40 półsyntetyku, starsze opakowania mają tylko 500.00, nowsze również 501.01. Na stronce faktycznie dane są niezaktualizowane.
    Olej mam z pewnych źródeł, 2 różnych bo dokupywałem butelke 1l w innej firmie, i jest ta sama etykieta, mogę zrobić foto jeśli to konieczne...
    Ostatnio edytowany przez marek_s3 - 10-10-11 o 20:18

  4. #304

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    panowie może mi coś pomożecie ubywa mi oleju ale wyciek jest powyżej filtra oleju cieknie po filtrze i są plamy pod samochodem wyczytałem że to chłodniczka oleju że oringi siadają ?

  5. #305
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @marek_s3

    Na pewno zmienili trochę skład, bo pewnie poprawili bazę i zmniejszyli ilość dodatków, których rozpad zanieczyszcza trochę olej. Spowodowało to że dostali normę, która jest już dosyć "stara" jak na obecność samego oleju na rynku. Związane to pewnie jest z produkcją nowych olejów w jakości 504.00 i 507.00 i względów produkcyjno - finansowych (wszystko pewnie wytwarza się razem, a tylko końcowe dodatki się różnią). Chociaż jak to jest naprawdę to oczywiście tajemnica producenta ale gdyby on kiedyś te normy spełniał, to już na pewno dawno byłyby na etykiecie, biorąc pod uwagę szeroką obecność Mobila w Europie.

    @michalski
    No to może być oring pod filtrem oleju ale równie dobrze chłodniczka ewentualnie nieszczelność przewodu. Ciężko powiedzieć bez zerknięcia na to albo jakiegoś zdjęcia.

  6. #306

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 2000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam
    czy ktoś może mi cos doradzić?

    posiadam audi a3, rocznik 2000, 3 drzwiowe, silnik 1,6.automat, przebieg ok 117 000 km

    bierze mi olej dość szybko ok 1litr na 1000 km,
    wiem, że to nie jest normalne, co 2 tygodnie muszę wlewać cały litr.

    po zdjęciu korka po przejechaniu np. ok 8-9 km( wlew oleju) zaobserwować można pod spodem korka, taką gęstą jasnozieloną maź/pianę, wygląda jak mleko z lekką domieszką zielonego koloru..

    Czy ktoś się orientuje, czy to oznacza generalny remont silnika, a co za tym idzie ,kosztowny?czy może się okazac, że trzeba wymienić jedynie pierścienie,albo uszczelkę?


    dodam,, że auto mam dopiero 6 miesięcy więc nie wiem czy problem był u poprzedniego właściciela czy zaczął się u mnie ( gdyż po zakupie auta miałam małą wtopę, uderzyłam dość mocno spodem auta o kant chodnika, przez co zgubiłam pokrywę od silnika, stąd też domyślam się, że to też mogło mieć jakiś wpływ na sytuację z olejem, niestety nie wiem co jest powodem czy moja stłuczka czy wczesniejszy wlasciciel)
    Ostatnio edytowany przez cividini - 16-10-11 o 11:44

  7. #307
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Może być uszczelka ale ciężko to zdiagnozować przez forum. Poczytaj sobie na forum co i jak jeżeli chodzi o ten temat. Inne to silnik do remontu, gdyż przepuszcza olej. 1l/1000 km to zdecydowanie za dużo - granica normy, trzeba więc coś z tym zrobić.

  8. #308

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 2000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzisiaj sie dowiedzialam ze to na bank uszczelka woda sie gotuje, zielonkawy nalot, miesza sie to wszystko tam:/

  9. #309
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to masz uszczelkę. Wymieniłbym sobie jeszcze uszczelkę pod pokrywą zaworów no i posprawdzał wszystko jeżeli chodzi o cylindry i tłoki, ewentualnie zawory i popychacze. Bo skoro i tak będziesz wszystko przekładał, to warto środek posprawdzać i dołożyć trochę kosztów ale mieć spokój na dłuższy okres.

  10. #310

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wczoraj mialem dziwny przypadek .. Jade autem do garazu ( pół rozgrzany silnik) wychodze i ide tylem patrze, a z rury bardzo duzo niebieskiego dymu, wacham i czuc spalany olej. Zajrzalem pod auto i miske przy srubie mialem cala mokra. zostawilem auto na noc. na drugi dzien rano odpalam zagrzalem auto przejechalem sie i nic.. micha sucha, z rury leci tylko para bo zimno .. o co tu chodzi?

Strona 31 z 81 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •