Strona 35 z 81 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 341 do 350 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #341

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michal168 Pokaż post
    no był półsyntetyk, w sumie nie pamiętam jak było. zrobiłem program a potem wlałem syntetyk pełny i chyba tak jest xD
    eh, to masz przyczynę wciągania oleju kolego. A zmiana na smołę ( minerał ) tylko opóźni i pogorszy to co jest teraz. Nie wspomnę o turbo, które to nie lubi gęstego oleju.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #342
    SAUBER's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    O K L
    Auto
    Mk1 / Mk5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Prędzej czy później, remont silnika będzie się i tak kłaniał..

  3. #343
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez doti Pokaż post
    Wiesz o tym, że nie wolno wrócić z półsystetyka do syntetyka, w przeciwną stronę i owszem, dlatego Ci pali olej ...
    Koleżanka chyba nie czytasz dokladnie calego forum bo już była mowa, że ta zasada to dotyczy aut starej daty... Tez zmieniałem na0W40 a był gęsciejszy dużo jak spuszczałem.

  4. #344
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez doti Pokaż post
    Wiesz o tym, że nie wolno wrócić z półsystetyka do syntetyka, w przeciwną stronę i owszem, dlatego Ci pali olej ...
    No nie wiem na jakiej planecie tak jest ale wniosek "dlatego Ci pali olej..." jest już bezczelny %)

    Kolego @michal168
    ustal przyczynę smrodka, czyli źródło przeciekania oleju do komory spalania, przez forum jest to ciężko zrobić. Trzeba przede wszystkim pomierzyć stopnie kompresji na cylindrach, sprawdzić sprawność turbiny, czy to ona nie przepuszcza i ustalić ilość jaka znika przede wszystkim, bo jak jest tego niewiele to może uszczelniacze przepuszczają. Niech się ktoś za Tobą przejedzie i sprawdzi czy ten dymek niebieski, po programie się utrzymuje przy przeciążeniach i czy puszczasz bąki. To coś może powiedzieć, ja obstawiam turbinkę.

  5. #345
    michal168's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ożarów/TOP,TOS
    Auto
    Cupra R
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    kolego dymek ten utrzymuje sie tylko na zimnym silniku, zaraz po odpaleniu przy przeciążeniach bąki są owszem, ale czarne. niebieski dym znika zaraz po tym jak w autku robi sie ciepło.

  6. #346
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    takie rzeczy więc się mogą dziać:
    - uszczelniacze (największe prawdopodobieństwo)

    inne przyczyny takiego dymienia, jednak mniej prawdopodobne:
    - turbinka powoli mówi papa i spala się olej, który przez nią przelatuje i zostaje po zgaszeniu oraz dopływa po uruchomieniu (zbadać luz łożyska i ocenić wzrokowo czy pojawia się z niej wyciek)
    - pierścienie olejowe się zapiekły albo już rozszczelniły (można próbować to zdiagnozować poprzez badanie sprężania na cylindrach, zapobiegać albo naprawić poprzez zrobienie płukanki i stosowanie dobrego oleju)
    - góra się przytarła i puszcza olej do komory po trzonkach zaworów
    - nieodpowiedni olej i zapchany EGR też dają takie objawy

    Po rozgrzaniu może objaw ustawać, bo jest wyższa temperatura cylindra i bardziej części rozszerzone pod wpływem ciepła oraz guma uszczelniacza się uelastycznia.

    Kolego napisz, jaki olej masz zalany ile ma to autko przebiegu i co wiesz o powyższych częściach.

    Diesel wymaga ogromnej dbałości, nieodpowiedni olej, nieodpowiednie traktowanie i tak się właśnie zaczynają problemy
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 14-01-12 o 22:02

  7. #347
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dajrek Pokaż post
    Witam!
    dzisiaj po raz pierwszy zapaliła mi się kontrolka smarowania, sprawdziłem bagnet było na min.!
    od wymiany zrobiłem 8tyś. i dolewałem może z 0,5l dzisiaj dolałem 0.5l.!

    -czy instalacja gazowa ma wpływ na zużycie oleju?
    - mam audi a3 97r. przebieg 161 tyś. aktualnie zalany mam olej MOBIL s 10w40

    Na forum piszecie coś o uszczelniaczach, czy to może być to?
    nie dymi i nie ma śladu oleju w płynie!
    Proszę o pomoc
    Jak najbardziej ma, mieszanka gazowa jest dużo suchsza niż benzynowa stąd ten problem, dodatkowo zmień świece na te o innej ciepłocie "tzw" zimne

  8. #348
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    O essuuu, koleżanko nie znam Cię i nic do Ciebie nie mam ale nie pisz takich rzeczy, bo to jest nieprawda Mieszanka gazowa, nie smaruje cylindra, a u kolegi jest już problem z ciśnieniem z tego co zrozumiałem. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

  9. #349
    michal168's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ożarów/TOP,TOS
    Auto
    Cupra R
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    takie rzeczy więc się mogą dziać:
    - uszczelniacze (największe prawdopodobieństwo)

    inne przyczyny takiego dymienia, jednak mniej prawdopodobne:
    - turbinka powoli mówi papa i spala się olej, który przez nią przelatuje i zostaje po zgaszeniu oraz dopływa po uruchomieniu (zbadać luz łożyska i ocenić wzrokowo czy pojawia się z niej wyciek)
    - pierścienie olejowe się zapiekły albo już rozszczelniły (można próbować to zdiagnozować poprzez badanie sprężania na cylindrach, zapobiegać albo naprawić poprzez zrobienie płukanki i stosowanie dobrego oleju)
    - góra się przytarła i puszcza olej do komory po trzonkach zaworów
    - nieodpowiedni olej i zapchany EGR też dają takie objawy

    Po rozgrzaniu może objaw ustawać, bo jest wyższa temperatura cylindra i bardziej części rozszerzone pod wpływem ciepła oraz guma uszczelniacza się uelastycznia.

    Kolego napisz, jaki olej masz zalany ile ma to autko przebiegu i co wiesz o powyższych częściach.

    Diesel wymaga ogromnej dbałości, nieodpowiedni olej, nieodpowiednie traktowanie i tak się właśnie zaczynają problemy
    Więc tak. Turbina niedalej jak 4 miesiace temu była czyszczona i wszystko było ok, jedynie gruszka zmieniona na taką z silnika ASZ. EGR dawno wyłączony i wypięty. Wiem na pewno ze musze wyczyścic kolektor.
    Olej jest zalany Motul Xcess 8100 5W40 pełny syntetyk, płukanka była Autko niby ma książke i przebieg wygląda na oryginalny ale kto wie Książka była do 2007 roku do 136tys.km, aktualnie mam nabite 196 tys.

    dzięki za pomoc i pozdrawiam

  10. #350
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to pozostają uszczelniacze albo cylindry lub ewentualnie prowadnice zaworów. Możesz to sprawdzić robiąc pomiar sprężania i próbę olejową przy okazji. Innego pomysłu nie mam. Uszczelniacze można zrobić przy okazji wymiany rozrządu to sobie od razu zmienisz uszczelkę wałka rozrządu. Kolego napisz w ogóle ile Ci tego oleju połyka, bo nie napisałeś nigdzie. Może wcale Ci nie pali dużo.

Strona 35 z 81 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •