Strona 51 z 81 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #501

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kolego a ten olej jaki lales 5w40??? jakiej firmy??

  2. #502
    Ytus's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Surrey/Lubuskie
    Auto
    AUDI A3 1.9 TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Castrol 5w40


    www.audi-maniacs.com - Forum AUDI na wyspach.

    146.8 KM by CompSport

  3. #503
    pustack17's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śniadowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam postanowiłem podzielić się z moimi doświadczeniami z braniem oleju przez moje A3 AKL. Otóż brał olej około 1litr na 1000 km, samochód dalej miał moc, ale brał olej. Pewnego razu gdy jechałem autostradą samochód nagle stracił moc, musiałem jednak dojechać do jakiegoś miejsca gdzie mogę się zatrzymać, po drodze samochód puścił białą chmurę z oleju. Mechanik ustalił że spadła kompresja na dwóch cylindrach, gdy rozebrał silnik to dwa zawory były pęknięte, sprawdził też pierścienie, które były zużyte (powiedział że olej brał i spalał w komorze silnika, a spalający się olej z bęnzyną przegrzał zawory które nie wytrzymały i pękły) Silnik zalał olejem Valvoline Maxline 10W-40 do samochodów z dużym przebiegiem. Co do zużycia oleju to przyznał że producent podaje że silniki AKL mogą brać do 1litra na 1000km, ale tylko dlatego tak podaje żeby użytkownicy nie przyjeżdżali z reklamacją przed upływem gwarancji. Teraz moje autko po dotarciu pierścieni i na nowych świecach Denso nie pali oleju prawie wcale, przejechałem 2000 km i nic nie ubyło.

    Pozdrawiam

  4. #504
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Murdzu12 Pokaż post
    kolego a ten olej jaki lales 5w40??? jakiej firmy??

    wówczas pod koniec lat 90-tych do AHF lałem Shell 5W40, na tamte czasy był to dobry olej, teraz leję Liqui Moly Top-Tec 4200, z Castrola zrezygnowałem jak miałem Mk5 BRU
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  5. #505
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pustack17 Pokaż post
    Witam postanowiłem podzielić się z moimi doświadczeniami z braniem oleju przez moje A3 AKL. Otóż brał olej około 1litr na 1000 km, samochód dalej miał moc, ale brał olej. Pewnego razu gdy jechałem autostradą samochód nagle stracił moc, musiałem jednak dojechać do jakiegoś miejsca gdzie mogę się zatrzymać, po drodze samochód puścił białą chmurę z oleju. Mechanik ustalił że spadła kompresja na dwóch cylindrach, gdy rozebrał silnik to dwa zawory były pęknięte, sprawdził też pierścienie, które były zużyte (powiedział że olej brał i spalał w komorze silnika, a spalający się olej z bęnzyną przegrzał zawory które nie wytrzymały i pękły) Silnik zalał olejem Valvoline Maxline 10W-40 do samochodów z dużym przebiegiem. Co do zużycia oleju to przyznał że producent podaje że silniki AKL mogą brać do 1litra na 1000km, ale tylko dlatego tak podaje żeby użytkownicy nie przyjeżdżali z reklamacją przed upływem gwarancji. Teraz moje autko po dotarciu pierścieni i na nowych świecach Denso nie pali oleju prawie wcale, przejechałem 2000 km i nic nie ubyło.

    Pozdrawiam
    To ciekawe - pękają zawory, spada kompresja i winne są pierścienie, a spalany olej, coś przegrzewa A może było tak, poleciały prowadnice, zawory nie poruszały się równo, przez co nastąpiło pęknięcie zaworu. Niezłe rzeczy ten mechanik prawi, a że po takim remoncie Ci półsyntetyk zalał, który nie spełnia norm dla Twojego silnika, to już tylko mnie przekonuje o tym, że poza detekcją usterki, nie ma pojęcia o czym mówi

    1. zmień mechanika
    2. zmień olej na syntetyczny - możesz się dopytać przy następnej wymianie w odpowiednim temacie.

    Dobre - zawór się przegrzał, bo olej się spalał pierwszy raz taką historię słyszę. Zwłaszcza, że olej ciężej spalić i daje mniej ciepła od benzyny, a przy dużych ilościach by zaklejał świece i wyciekał z cylindra.

    Standardowo - gdy prowadnica jest uszkodzona, to zawór jest nieosiowo "ściągany" przez sprężynę oraz pchany przez krzywkę, co powoduje ciągłe zmiany kierunku obciążenia zaworu. Jest to znany i szeroko omawiany problem tych silników - zużycie prowadnic zaworowych, które były niedostatecznej jakości. Problem ten w mniejszym stopniu dotyczył też 1.8 AGN z początku produkcji.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 03-09-12 o 11:32

  6. #506
    pustack17's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śniadowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    a przy dużych ilościach by zaklejał świece i wyciekał z cylindra
    Właśnie świece były zalane olejem, a olej mi zostawał pod tłumikiem przed tą awarią

  7. #507
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No tak ale powiedz, co tu mogło przegrzewać? Olej, który trudno spalić, po prostu ulatywał do wydechu i tyle. Na pewno nie przegrzewała zaworów jego obecność. Pęknięcie pojawiło się ze zużycia prowadnic.

  8. #508
    pustack17's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śniadowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie masz rację, ja się na tym nie znam

  9. #509

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Dolewaj i jeździj, przy 400ml/1000km tragedii nie ma. Jaki olej stosujesz obecnie?
    obecnie jest Fuchs 5W30 ,ale planuje zmienic na 10W30 cos z mobila

  10. #510
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ok, napisz w temacie o olejach: wg wzoru plus czy masz LPG, jaki dokładnie masz ten Fuchs zalany i jak jeździsz oraz głównie gdzie.

    Temat o olejach: http://www.a3-club.net/forum/showthr...ikowego/page65

Strona 51 z 81 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •