Strona 79 z 81 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 781 do 790 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #781

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin
    Auto
    Audi A3 8L 1.6 2001r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    W razie wątpliwości olej zawsze zmieniany na czas. Ostatnią wymianę robiłem w kwietniu tego roku. Polecasz może jakiś olej z 5w40? Myślałem o Valvoline. Miałeś może doświadczenie z 5w50 lub wiesz coś na ten temat? Pozdrawiam.

  2. #782
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzysiu101 Pokaż post
    Witam, auto pobiera okolo 1-1.5litra na 1000km. Obecnie zalany olej to Valvoline 10w40. Chciałbym się poradzic, ponieważ planuje zalać płukanke Liqui Molly, spuscic olej a następnie zalać 5w40 lub 5w50. Czy ktoś stosował podobny zabieg? Ma to jakieś szanse bytu? Szczególnie nadzieję pokładam w tym przejściu na 5w50,gdyż czytałem o nim dobre opinie.
    wystarczy ze przeczytasz post zaledwie 2 wyzej niz twoj ( 777 ) i bedziesz wiedzial wszystko
    bedziesz wiedzial wtedy ze sluchanie rad doradcow o zalaniu oleju 5w do silnika remontu to strzal w kolano
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #783

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin
    Auto
    Audi A3 8L 1.6 2001r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    wystarczy ze przeczytasz post zaledwie 2 wyzej niz twoj ( 777 ) i bedziesz wiedzial wszystko
    bedziesz wiedzial wtedy ze sluchanie rad doradcow o zalaniu oleju 5w do silnika remontu to strzal w kolano
    Doczytałem. Dzisiaj wjechałem na kanał. Zużycie prawdopodobnie nie jest aż tak duże. Przy poprzedniej wymianie mechanik chyba ostro je*** się w głowę i nie zrobił wszystkiego jak należy. Z korka spustowego delikatnie wycieka. Dzisiaj miałem okazję i wjechałem na kanał. Miska olejowa z prawej strony (od strony pasażera) czyściutka, ale z lewej strony (od strony drzwi kierowcy) brudno. Czy to możliwe, że silikon/uszczelka puścił tylko z jednej strony i z miski olejowej coś tam wycieka?
    Podejrzewam że przy autostradowych prędkościach i większych obrotach może sobie tam trochę nakapać.
    Mógłbym prosić o radę? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez krzysiu101 - 14-09-17 o 20:47

  4. #784

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny A3 1.8T LPG bierze olej, kopci

    Hej mam problem zmoja A3 8l 1.8T AUM. Silnik bierze olej. Zrobiłem 1000km i musiałem dolać ponieważ było na wskaźniku poziomu oleju minimum. Olej bierze juz od tego czasu jak ją kupiłem czyli ok roku. Silnik jest suchy nie ma wycieków. Zauważyłem tez, że gdy na 3 biegu przykręcę ją do 6 tys to przy ok 5 tyś czuć jakby się dusiła i zauważyłem ze kopci wtedy na biało. Ostatnio również zauważyłem, że przy ok 3 tys tez lekko zakopciła. Nwm może to jest para od LPG ale nie wiem. Równiez zauważyłem, że ostatnio jak auto odpaliłem i kawałek sie przejechałem to jak wyprzedzałem to przy ok 3 tys była bardzo duza ilosc bialego dymu. Po chwili juz bylo duzo mniej tego dymu. Silnik wtedy był lekko rozgrzany ponieważ pojechałem do sklepu i jak wrociłem to to zauważyłem. Jak auto kupiłem to poprzedni właściciel mówił, że jezdził na 5w40. Ja po kupnie wymieniłem na Motula 5w40. Auto również brało olej. Zmieniłem na 5w40 Castrola. Jezdziłem na tym Castrolu 5w40 przez niecały rok (Oczywiście olej wymianiałem co 15tys). I niedawno wymieniłem na Motula 5w40 i dalej to samo. Z tym kopceniem to nie zawsze tak jest. Może sprawdzić cy na benzynie tez kopci? Byłem u mechanika przed chwila i powiedział, że w tym silniku mogą być 3 rzeczy: Turbo, pierścienie lub gumki na zaworach. Turbo nic nie sprawdzał. Ponoć można ściągnąć wąż od intercoolera i sprawdzić ile jest tam oleju. Jak duzo to znaczy, że turbo jest na wykończeniu. Zaproponował, równiez zmiane oleju na 10w40. Pierw przed tym umówiłem sie na sprawdzanie kompresji i świec. Powiedział mechanik, że kompresja może byc ok, a i ta coś w silniku może byc coś nie tak. Regularnie sprawdzam płyn i nie ma w nim oczek oleju itp. Równiez pod korkiem oleju nie ma mazii itp. Liczę na pomoc.

  5. #785

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ile tego oleju bierze?
    wiesz ze vw przewiduje 1l na 1000km w tych silnikach ?
    swoja droga każdy silnik z turbo bierze olej w większych lub mniejszych ilościach

  6. #786
    Grexon's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 1.8T+ SOLD
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W poczciwym 1.8t przewiduje takie spalanie oleju? No chyba jednak chodzi ci o tsi...

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  7. #787

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1l to można dolać ale przez 10tys i co tyle też lepiej wymieniać olej w 1.8t. Zacznij od turbo, a jakby to była wina uszczelniaczy to raczej kopciłby po odpaleniu po dłuższym postoju. Nie zmieniaj lepkości oleju, a 10w40 to sobie można zalać ale do poloneza.

  8. #788

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zrobiłem 1000km i musiałem dolać ponieważ był poziom na minimum. Nie kopci jak odpale. Można jakoś sprawdzić turbo? Mi też srednio się uśmiecha zeby zmienić olej na 10w40. Wolałbym jezdzic na 5w40. Wole sprawdzić co bierze olej, a nie..

  9. #789

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeden ze sposobów to jak pisałeś przez zdjęcie węża z intercoolera. Zdarzają się przypadki zapieczonych pierścieni i wtedy można spróbować zalać cylindry naftą.

  10. #790

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wąż zdjąć na zimnym czy ciepłym silniku?

Strona 79 z 81 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •