Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Sprawny komputer w 15 pytaniach i odpowiedziach - by Rick

  1. #1
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Sprawny komputer w 15 pytaniach i odpowiedziach - by Rick

    Hej wszystkim zainteresowanym

    Zważywszy na to że ostatnio temat "Jak przyśpieszyć komputer" jest tematem TOP to chciałbym forumowiczom umilić trochę życie
    Mianowicie jeżeli macie wiekowy sprzęcik z pewnością ciężko będzie wycisnąć z niego 7 poty..
    Jeżeli sprzęt niemiłosiernie zamula warto wykonać kilka czynności..

    1. Sprzęt strasznie zamula nie da się pracować
    Czy posiadasz program antywirusowy? Ostatnio na rynku jest ich masa - osobiście posiadam Norton 360 Internet Security - dzięki temu wiem że nie przepuszcza z sieci aż tyle niepotrzebnych treści, wirusów itd.

    2. Ale antywirus jest drogi!
    Nic z tych rzeczy - na allegro i innych portalach można okazyjnie kupić klucze z gwarancją - wystarczy tylko dobrze poszukać

    3. Po co mam kupować jeżeli mogę korzystać z darmowych?
    Owszem to też rozwiązanie, jednak płatne programy posiadają niekiedy więcej funkcjonalności i statystycznie lepiej chronią sprzęt przed niebezpieczeństwami.

    4. Ok mam antywirusa - przeskanowałem system co dalej?
    Od jak dawna masz postawiony system? Rok? Dwa a może 6 lat? Warto było by zainteresować się defragmentowaniem dysku - to nie jest całkowite wymazywanie dysku tylko dla systemu to to samo co dla nas zrobienie porządku na półkach - czyli system układa sobie pliki aby mieć do nich szybszy dostęp.

    5. Ale gdzie jest to narzędzie?
    Można ściągnąć z sieci albo najprościej - skorzystać z wersji systemowej która też świetnie się spisuje o nazwie" Defragmentator dysków" Defragmentacja w przypadku pofragmentowanych dysków trochę trwa dlatego warto zostawić sobie włączony sprzęt na noc.

    6. Ok nadal bez zmian są jeszcze inne opcje?
    Narzędziem które polecam jest ccleaner - świetny do posprzątania rejestru oraz śmieci systemowych - warto zainteresować się jego funkcjonalnością.

    7. A co z innymi aplikacjami?
    Można zainteresować się również vanity remover - program szuka pustych folderów na danym dysku i kasuje je.. Fajna sprawa dla osób które instalują sporo aplikacji i wykonują tylko czynność odinstaluj licząc że system sam zajmie się sprawą. Zainteresować można się również aplikacją AVG PC TuneUp 2015 - narzędzie dobrze radzi sobie ze sprzętem i w odpowiedni sposób go konfiguruje. I NAJWAŻNIEJSZE! Aplikacje Spyware - trochę jak szpiegowskie drony - strasznie obciążają sprzęt - dlatego polecam do tego Malware Anti Malware - elegancko pozbędzie się korników

    8. A to że mam sporo po instalowanych aplikacji ma jakiś wpływ?
    W jakim celu masz ich tyle w sprzęcie? Korzystasz z nich na co dzień? Jeżeli nie po prostu je odinstaluj - to nie era dyskietek Z pewnością będzie czyściej.

    9. A może sprzęt jest za słaby..
    Warto zainteresować się dodaniem pamięci RAM - jeżeli mamy stary sprzęt i jest to tylko 1-2 GB to kiepsko - zanim dokupicie - sprawdźcie czy płyta główna obsługuje większe ilości i jakie rodzaje oraz czy system jest 32 czy 64 bitowy. 32 nie obsłuży więcej niż 3GB!

    10. Co mogę jeszcze zrobić żeby sprzęt dobrze funkcjonował?
    Oczywiście zaktualizować wszystkie sterowniki - od karty graficznej po procesor

    11. System wolno się uruchamia co może być powodem?
    Masz laptopa? Producenci często dodają masę usług z których na co dzień nie korzystamy - warto je wyłączyć - ale tylko te które nie wpływają na pracę systemu - jeżeli ktoś będzie potrzebował w tym zakresie pomocy - priv.

    12. Znów te aktualizacje.. Nie da się tego pozbyć?
    Producent wprowadza aktualizacje dla bezpieczeństwa i stabilności systemu - warto je instalować a nawet wyszukać poprzez "Windows Update" - zawsze to kilka łątek więcej.

    13. Zrobiłem chyba już wszystko i dalej nic..
    Każdy dysk ma swoje parametry wydajności - talerzowe od 5400 do 7200 obrotów w zależności od marki, modelu i czasu eksploatacji - nic nie jest wieczne.

    14. To co mogę zrobić?
    Jeżeli laptop spełnia odpowiednie wymagania można zainteresować się dyskiem SSD - inaczej - dysk pamięciowy - coś jak pendrive Jeżeli laptop służy tylko do pracy to różnica jak przesiadka z malucha do nowego fiata to dobre porównanie - jeżeli będziecie szukali dobrego sprzętu - priv

    15. Nie mam kasy!
    No w ostateczności polecam postawić system na nowo - duży skok wydajności na krótki okres czasu - w końcu komputer to nie obraz do podziwiania

    Komputer jak samochód - jak dbamy tak mamy

  2. #2
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Norton 360 rowniez moge polecic. Kilka lat temu kupilem w ofercie z licencja na trzy komputery i od tamtej pory na zadnym nie bylo problemow z wirusami/robakami mimo ciaglego surfowania po necie, sciagania plikow itd. Ceny nie nalezy sie obawiac zwlaszcza majac kilka kompow w domu warto wybrac taka opcje.
    Co do aktualizacji sterownikow to dla leniwych polecam program Driver Magician. Programik sprawdza nasz sprzet a nastepnie czy pojawily sie jakies aktualizacje oprogramowania.
    Nie mam fejsa ani androida!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •