Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: Problem z prędkościomierzem i wskaźnikiem paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Problem z prędkościomierzem i wskaźnikiem paliwa

    Witam,
    Szperam na forum i nie mogę znaleźć historii pasującej do mojego przypadku.

    Odpalam auto wskaźnik temperatury reaguje, paliwa też się podnosi, obrotomierz również działa. Po ruszeniu nie działa mi prędkościomierz. Przy skręcaniu w lewo lub prawo wskaźnik paliwa potrafi ze wskazania połowy baku pokazać zero i zapala się kontrolka rezerwy. Ten wskaźnik ogólnie ma jakiś problem i po np. ominięciu dziury potrafi drgać - tak jakby był uczepiony pływaka i razem z nim wykonywał ruchy...
    Prędkościomierz nie działa - tak samo licznik kilometrów. Zauważyłem, że po wyjściu z zakrętu i dodaniu gazu podskakuje do 10-25km/h i opada pulsacyjnie do zera i już ani drgnie. I mogę ten efekt wywołać - nie jest przypadkowy.

    Oddałem auto do elektryka. Ten bez głębszego zastanawiania się stwierdził, że w tym roczniku montowano czujniki prędkości (te pod deską), które w temperaturze -10 trwale się uszkadzały i potem następowały historie z migającymi kontrolkami, złym pomiarem prędkości. Skasował mnie 400zł (problem pozostał). Polecił mi wymianę czujnika prędkości w skrzyni i wtedy miało być ok. Kupiłem część w salonie, wymieniłem (57zł) i nadal to samo.
    Dzisiaj byłem w autoryzowanym serwisie audi (w zgierzu). Przesiedziałem tam 5,5h. Panowie po moich informacjach na temat wymienianych czujników, tego, że licznik odpięty i podłączony do deski u innego elektryka działał stwierdzili, że muszę wymienić zegary, bo do czujnika pod deska sygnał dochodzi (na dowód dali mi jakieś wykresy).

    Po dzisiejszym dniu nie mam pojęcia co jest grane... Czy mnie ten pierwszy naciągnął na 400zł, czy serwis na 135zł - za zdiagnozowanie usterki (choć uważam, że ta odpowiedź o wymianie deski wynikała raczej z tego, że sami nie wiedzieli co jest nie tak).

    Czy warto szukać kogoś następnego, czy poszukać wprawniejszego elektryka?

    J
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-01-16 o 17:08

  2. #2
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jesli masz dojscie do VAG'a to zvaguj auto i byc moze dowiesz sie najszybciej jak to mozliwe co jest grane.jesli vag nic nie wykaze to moze podmien od kogos zegary i bedziesz wiedzial czy to zegary czy cos innego szwankuje.
    Niemasz VAG'a zagadaj do kogos z forum z Łodzi.Podlecisz na spota i napewno ktos Ci ogarnie ten temat.
    Jesli chodzi o 400 za niewykonana naprawe.To stary sorry ale dales sie wyje*ac jak mlody.Jak mogles dac jakiemus łbowi za nic 400zl.Dajesz auto z problemem odbierasz z problemem - nic nie placisz.Chyba ze w łodzi daja pieniadze za nic to sie przeprowadze. Sorry za taki ton ale chcialem dobitnie przekazac jak Cie naciagneli.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 26-05-08 o 18:19

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Chetnie przylacze sie do watku bo mam podobny problem
    1. Wskaznik temperatury nawet po odpaleniu zimnego silnika nigdy nie wskazuje 60 stopni tylko od razu 90 a jak sie nagrzeje to 110 to norma
    2. Wskaznik paliwa przy pelnym baku wychodzi ponad max a jak zejdzie do polowy to zaczyna swiecic kontrolka.
    3. Obrotosciomierz reaguje na zmiane obrotow ale tylko w jemu znanej skali, wszystko z nim bylo ok az nagle pewnego dnia cos mu sie pomieszalo i wskazuje jak mu sie podoba z wskazowka na godzinie 6 wlacznie
    Jezeli dwa pierwsze punkty juz mi nie przeszkadzaja to z tym obrotosciomierzem juz nie moge, czy jedyna opcja to nowe zegary??
    Dragal

  4. #4
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    to samo co w poscie wyzej.Najpierw zvaguj potem podmien.
    Podpowiadam tylko jak mozesz dojsc co to bo niemialem takiego problemu nigdy wiec niebede mowil co to moze byc skoro niewiem.Vag to podstawa.Wpadnij na spota do Poznania.Popros kogos o zabranie lapsa i moze uda sie rozwiazac problem.

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    z tych 400 zl odzyskalem 300, bo facet stwierdzil, ze czesc wymienil (to bylo w Krakowie). Nie moglem auta zostawic wtedy i niestety nie mogl tego zrobic do konca. Ale wymienil czujnik pod zegarami. Wydaje mi sie, ze to wlasnie zadzialaloby na te problemy kolegi, ktory wpisal sie w poscie wyzej, bo pamietam, ze koles pierwsze o co zapytal to czy zegary szwankuja. Moim zdaniem od razu mial zle zalozenie...

    W tym serwisie w Lodzi stwierdzili, ze sygnal dochodzi do kostki, ale do zegarow juz nie, a to ze licznik "niby dziala" - to przypadek... takze mysle, ze VAG niewiele wykaze. Mam wydruki od nich, wiec moge je jakos zeskanowac i wrzucic - i tak zrobie... postaram sie to zrobic jutro... i zobaczymy

  6. #6
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dobrze ze chociaz udalo sie cos kaski odzyskac.
    Pokaz chociaz czego dotycza te wykresy bo sam jestem ciekaw co oni sprawdzali.

  7. #7
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    w razie czego naprawie uszkodzone zegary, zapraszam
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Zatem proszę. W załączniku popatrzcie sobie na to co mi dali. Dla mnie nie wynika z tego kompletnie nic - może dlatego, że niezbyt się na tym znam.

    Jeszcze podjadę w jeszcze jedno miejsce. Jak on nic nie poradzi to trzeba będzie pomyśleć jak wymontować te zegary i zobaczyć osobiści co jest nie tak

    Po diagnostyce
    J

  9. #9
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przyjacielu...Z tych papierow ktore Ci dali wynika ze masz uszkodzone zegary lub ktorys przewod laczacy zegary z kompem ma zware. str 9 papierow ktore od nich dostales.
    Tak jak mowilem wez od kogos zegary i wsadz do siebie tylko zeby numery byly takie same.Jesli to nic nie wykaze to tylko przerwa w przewodach.
    Aha w tym co ci dali jest wszystko napisane po polsku i gdybys to przeczytal w spokoju to dowiesz sie wszystkiego co sprawdzali.
    Pozdr

  10. #10
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dragalow Pokaż post
    1. Wskaznik temperatury nawet po odpaleniu zimnego silnika nigdy nie wskazuje 60 stopni tylko od razu 90 a jak sie nagrzeje to 110 to norma
    mam ten sam problem :/
    mam wymieniony termostat, pompe wody i nadal zegar od temperatury pokazuje 110-120
    Po puknieciu w zegary wskazowka schodzi na 90.
    Po podlaczeniu pod kompa nic nie pokazal.
    Mam pytanie czy mam w zegarach jakis czujnik od zapalania czy predkosci (nie wiem bo slyszalem 2 wersje) i czy moge bez problemow wymienic zegary?
    Mam auto z 2001 roku.
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •