Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Problem z prędkościomierzem i wskaźnikiem paliwa

  1. #21

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny zegary

    Witam,rozebralem swoje niedziałajace zegary okazalo sie ze sa zgrzebane jakies luty itp.chce kupic na allegro nowe mam pytanko czy zegary od silnika 1.6 pasuja do 1.8 czy to jakas roznica wygladowo sa takie same silnik 1.8 97 rok

  2. #22
    Dext85's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam taki sam problem z licznikiem ale zauwazyłem coś dziwnego, nie wiem jak u was. Otóż u mnie świecą światła cofania przez cały czas po przekręzeniu zapłonu. Nie przeszkadzało mi to w dzień wiec jedziłem cały czas i wszystkie wskazania były ok oprócz źle wyskalowanego wskaźnika paliwa (ale to sie stało wcześniej). Wieczorem pomyslałem , że głupio jeździć z zapalonymi światłami cofania więc wyjołem bezpiecznik nr 7 od tych świateł. Światła zgasły wszystko ok ale jadąc zauważyłemk , że wskaźnik paliwa lata jak mu się podoba , zależy jaki zakręt a prędkościomierz stoi w miejscu. Podłączyłem bezpiecznik 7 spowrotem i znowu działał prędkościomierz i wskaźnik paliwa.

    Może to komuś pomoże

    Pozdrawiam
    Sławek

  3. #23
    Daniel12896's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, od pewnego czasu mam taki problem, że nie działa mi licznik mianowicie nie pokazuje mi prędkości, oraz nie liczy przejechanych km, wskazówka od paliwa lata na lewo i na prawo oraz szarpie na 2 i 3 biegu, mierzyłem napięcie na kostce od czujnika prąd dochodzi, po wyciągnięciu czujnika i ruszaniu ręka działa, wcześniej działał jakiś czas dobrze , czasem wykręcenie go i wkręcenie pomagało, teraz już stoi od kilku dni na 0. Czy może to być ta zębatka w skrzyni biegów?

  4. #24
    malin87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Mogą to też być uszkodzone silniczki wskazówek, jaki masz licznik? Jeager czy VDO?? W Jeagerach to częsta usterka

  5. #25
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Ja bym sugerował ponowne, dokładne sprawdzenie kabli i wtyczek, zwłaszcza tej przy czujniku.

    Kilka dni temu robiłem taki mały test z czujnikiem prędkości szukając przyczyny innej awarii: wyjąłem pin 28 z niebieskiej wtyczki (speedometer input) i po krótkiej jeździe testowej miałem identyczne objawy co Ty, przy czym licznik jest całkowicie sprawny (VDO 8L0 919 860 E). Jak nie trudno się domyśleć - prędkościomierz wskazywał zero, nie naliczał przebiegu, a ponadto wskazówka od poziomu paliwa zaczęła tańczyć w zakresie 1/4 do 3/4 baku. To że szarpie może być związane z tym, że sterownik silnika nie ma informacji o prędkości pojazdu i zachowuje się jakbyś robił przegazówki na postoju. Zachowania silnika u siebie nie oceniałem, bo tylko doturlałem się do końca ulicy i z powrotem

    Dodatkowo - poruszałeś tam coś i przez chwilę było ok, czyli to kolejna wskazówka, że coś nie tak z kablami. Albo z czujnikiem.

  6. #26
    Daniel12896's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem jaki licznik jest, ale teraz stoi już na amen od kilku dni, w sensie wyciągnięcie go i kręcenie ręką daje znak tzn. wskazówka na liczniku się rusza, po włożeniu do go do skrzyni brak reakcji tak jak by nic go nie napędzało.

  7. #27
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    W takim razie pozostaje sprawdzić zębnik napędzający prędkościomierz:

    http://audi.enzoz.pl/czesci/nowy02vv/ac-1287.jpg

    Da się go łatwo odkręcić tym samym kluczem co czujnik (chyba 22).

  8. #28
    Daniel12896's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie takie coś wyciągam ze skrzyni i jest w idealnym stanie, kręcenie tym palcami porusza wskazówkę na zegarach .




    Własnie przed chwilą byłem zobaczyć jeszcze raz, bo nie dawało mi to spokoju i po wykręceniu tego czujnika i przy próbie zakręcenia palcami wskazówka ani rusz. Czyli może być czujnik, tylko nie bardzo rozumiem co by tam mogło w nim pójść ;/

    pierwsza kolejność sprawdzenie czujnika i oby to było to. Dzięki za zainteresowanie
    Taka kosa, że nie chce się z domu wychodzić hehe




    Czujnik sprawdzony , podmieniony na inny, niestety nie działa , ostatnio gdy trochę przeciągnąłem autko tak mniej więcej do 140km to licznik drgnął i zaczął chodzić dosłownie przez 15 km potem samochód zgasiłem i znowu cisza
    Ostatnio edytowany przez Daniel12896 - 18-01-16 o 14:57

  9. #29
    Daniel12896's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czujnik sprawdzony , podmieniony na inny, niestety nie działa , ostatnio gdy trochę przeciągnąłem autko tak mniej więcej do 140km to licznik drgnął i zaczął chodzić dosłownie przez 15 km potem samochód zgasiłem i znowu cisza.


    Wydaje mi się, że problem leży gdzieś w okablowaniu od czujnika do zegarów, po wpięciu się miernikiem w ''+'' i wyjście czujnika ''A'' po kręceniu ręką wartości się zmieniają. Zębatka w skrzyni też cała sprawdzone. Test zegarów robiony. Kabelek idzie w wiązce i wchodzi w taką grubą wiązkę i dalej nie wiem gdzie go szukać
    Ostatnio edytowany przez Daniel12896 - 18-01-16 o 16:16

  10. #30
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Sorry za zwłokę, chciałem odpisać porządnie, a nie bardzo miałem czas. Poniżej schemat, który na pewno Ci się przyda:

    https://www.dropbox.com/s/5xhkiv7che...9_AHF.PNG?dl=0

    A więc tak:

    T10c - duża czarna wtyczka, znajdująca się w środku koryta pod filtrem powietrza, w którym są prowadzone przewody. Po wyjęciu airboxa masz dobry dostęp.
    Masa (10) - to punkt masy na podszybiu, mniej więcej w połowie szerokości auta. Można przejrzeć czy jest dobry styk, trzeba do tego zdjąć wycieraczki i podszybie. Od tego połączenia przewód masowy idzie najkrótszą drogą do T10c/7.
    Zasilanie (B149) - styk 15a, czyli plus "po stacyjce" przez bezpiecznik S7, ten sam obwód zasila światła cofania, złącze diagnostyczne i światła awaryjne. Bezpiecznik S7 siedzi w skrzynce z boku deski rozdzielczej.
    Sygnał - przewód sygnałowy wchodzi do licznika niebieską wtyczką pin 28.

    Z pod deski rozdzielczej przewody przechodzą do komory silnika przez ścianę grodziową, pod korytem z przewodami, niedaleko pompy ABS, a następnie do T10c na piny 2 i 10. Od wtyczki T10c przewody idą bezpośrednio do czujnika, ale którędy to ja nie mam bladego pojęcia Powinny być w jednym kawałku, ale u Ciebie może być różnie... Pozwoliłem sobie przejrzeć inne Twoje posty na forum i odnoszę wrażenie, że "nasi" tam byli i ostro grzebali w kablach...
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

  11. Podziękowania dla matmac za pomoc w problemie

    Daniel12896 (27-01-16)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •