Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 82

Temat: problem z płynem chłodniczym

  1. #71

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na pewno bezpiecznik nie jest przepalony? Kiedyś też na szybko sprawdzając nie dopatrzyłem się przepalonego bezpiecznika od wentylatorów Sprawdź na krótko wentylatory czy działają.

  2. #72

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wentylator jak wentylator ale gdzie podzial sie plyn?

  3. #73

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może wywaliło jak się zrobiło za duże ciśnienie w układzie. Ogarnij wentylatory i obserwuj czy ubywa. Jak nie będzie widać wycieków, a ubytki będą dalej to zaczniesz się martwić

  4. #74
    Rado-83's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego spod obudowy korpusu termostatu.Jestem szczęśliwym posiadaczem audi a3 8l 1.6 silnik AVU z 2002r ,102KM czyli korpus całościowy termostat razem z króćem .Jak większość z Was wie koszt ok 400pln za ten element.Najgorsze jest to że u mnie zarówno czujniki w tym korpusie działają,termostat także.Szybko nagrzewa trzyma 90 stopni .Jedynym problemem jest wyciek i zostawianie plam spod tego korpusu.Czy ktoś orientuje się gdzie i czy mogę dostać samą uszczelkę tej obudowy (korpusu),lub jaki jest jej numer katalogowy?

  5. #75

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przeczytałem cały temat, pojawił się nawet opis mojego problemu, jednak brak jakiegoś jasnego rozwiązania sytuacji. Po trasie około 100 kilometrów, postawie samochód na dwie godziny a następnie odpalę to po przejechaniu około 200-500m (2-5 minut) wyskakuje na FIS komunikat o niskim poziomie płynu. Gdy zatrzymam się i odkręcę delikatnie korek od zbiorniczka wyrównawczego, słychać dźwięk uchodzącego powietrza i płyn wraca do właściwego poziomu (wcześniej jest sporo poniżej minimum). Dzieje się to głównie w gorące dni. Sytuacja zdarza się losowo. Kiedyś mi się tak działo raz na tydzień, raz na miesiąc a czasem trzy razy na tydzień. Zmieniłem korek na Febiego i miałem półtora miesiąca spokój, ostatnio w ciągu trzech dni dwa razy taka sama sytuacja. Macie jakieś pomysły? jeżeli to korek, to co może powodować takie "zapychanie" go.

  6. #76
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bony Pokaż post
    Przeczytałem cały temat, pojawił się nawet opis mojego problemu, jednak brak jakiegoś jasnego rozwiązania sytuacji. Po trasie około 100 kilometrów, postawie samochód na dwie godziny a następnie odpalę to po przejechaniu około 200-500m (2-5 minut) wyskakuje na FIS komunikat o niskim poziomie płynu. Gdy zatrzymam się i odkręcę delikatnie korek od zbiorniczka wyrównawczego, słychać dźwięk uchodzącego powietrza i płyn wraca do właściwego poziomu (wcześniej jest sporo poniżej minimum). Dzieje się to głównie w gorące dni. Sytuacja zdarza się losowo. Kiedyś mi się tak działo raz na tydzień, raz na miesiąc a czasem trzy razy na tydzień. Zmieniłem korek na Febiego i miałem półtora miesiąca spokój, ostatnio w ciągu trzech dni dwa razy taka sama sytuacja. Macie jakieś pomysły? jeżeli to korek, to co może powodować takie "zapychanie" go.
    Na zimnym ile masz plynu? Piszesz,że na rozgrzanym masz duzo ponizej minimum wiec moze wystarczy dolac do MAX ,ale na zimnym i bedzie ok.

  7. #77

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Na zimnym ile masz plynu? Piszesz,że na rozgrzanym masz duzo ponizej minimum wiec moze wystarczy dolac do MAX ,ale na zimnym i bedzie ok.
    Na zimnym silniku mam pomiędzy min a max, normalnie na gorącym silniku mam max, ew. 1-2mm powyżej max. Jednak czasem, w określonych sytuacjach o których wspomniałem wcześniej a i tak dzieje się to losowo, ilość płynu spada poniżej minimum i gdy popuszczę delikatnie korek, płyn wraca do właściwego poziomu.

  8. #78
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bony Pokaż post
    Na zimnym silniku mam pomiędzy min a max, normalnie na gorącym silniku mam max, ew. 1-2mm powyżej max. Jednak czasem, w określonych sytuacjach o których wspomniałem wcześniej a i tak dzieje się to losowo, ilość płynu spada poniżej minimum i gdy popuszczę delikatnie korek, płyn wraca do właściwego poziomu.
    Dolej na zimnym do max i bedzie ok. Na gorącym zawsze troche opadnie,a jak Tobie opada,ze wlacza sie kontrolka to masz za malo plynu.

  9. #79

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Dolej na zimnym do max i bedzie ok. Na gorącym zawsze troche opadnie,a jak Tobie opada,ze wlacza sie kontrolka to masz za malo plynu.
    Tylko mi tak opada losowo, nie dzieje się tak zawsze. Raz na jakiś czas opadnie, a odkręcenie korka powoduje, że płyn wraca do właściwego poziomu. Z tego co mi wiadomo to płyn pod wpływem temperatury zwiększa swoja objętość a nie zmniejsza.

  10. #80

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, mam następujący problem - Gdy auto postoi i silnik jest chłodny (np po nocy lub po 8 godz w pracy), odpala praktycznie od strzała lecz przez 3-7 sekund rzuca silnikiem i ewidentnie pracuje na 3 cylindry. Jeśli natomiast dojeżdzam rozgrzanym autem do domu, zgaszę silnik i odkręcę korek od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego, to płyn poprzez podcisnienie spływa z instalacji do zbiorniczka, po czym zakręcam korek. Po takich czynnościach rano odpala od razu na 4 cylindry. O czym to świadczy? Czy to mogą być jakieś mikropęknięcia i płyn jak jest pod ciśnieniem to przecieka do cylindra, przez co rano jest problem z równą pracą? Czy po zgaszeniu auta ciśnienie z układu chłodzenia nie powinno być usuwane?

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •