Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 98

Temat: Montaż filtra stożkowego- porady

  1. #11
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Program w sensie wstawienie czipa?

    No i druga sprawa - czy w AGU nie ma jakiegoś już seryjnego dolotu i trzeba dłubać?

    Kokosów sie nie spodziewam oczywiście, ale myśle ze autko bedzie lepiej sie na obroty wkręcało, nie myle sie?

  2. #12
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kam1kaze Pokaż post
    No i druga sprawa - czy w AGU nie ma jakiegoś już seryjnego dolotu i trzeba dłubać?
    Prosze bardzo
    http://www.a3-club.net/forum/search.php

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pytanie w 1.8 ile może dac km taki stożek??? Gdzies słyszałem ze źle załozony stożek lub żle dobrany moze nawet wpływac na niekorzyść. I dołącze się w 1.8 wymiana ukłądu wydechowego i wyjecie katalizatora ile moge zyskac km??? Czy wyjecie katalizatora w agn mija sie z celem. Mam namysli późniejsze kłopoty z sonda lambda itp????
    Kamil

  4. #14
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Ze 3KM moze dac, oraz fajny dzwiek silnika. Tez chce montowac stozek i naogladalem sie roznych wykresow aut o takiej samej i podobnej pojemnosci jak AGN, nie widzialem zeby auto zyskalo wiecej niz 5KM i o ile pamietam byl to zestaw za ok1000zl pod tytulem bmc-cda. Z montazem, dobrze slyszales, chodzilo najprawdopodobniej o sytuacje w ktorej stozek bral gorace powietrze z komory silnika. Jak kupisz np. zestaw K&N i zgodnie z instrukcja zamontujesz to bedzie ok, dedykowany k&n pasuje plug'n'play,a w kwestii doplywu zimnego masz tam taka rurke, jak zamontujesz ja zgodnie z instrukcjami producenta, to zimne powietrze trafi przez nia prosto na stozek. W przypadku bmc-cda, sam filtr jest oddzielony od komory silnika taka puszka z carbonu. Widzialem zarzut odnosnie tej konstrukcji ze warstwa carbonu jest zbyt cienka zeby dobrze odizolowac uklad od goraca, ale wydaje mie sie ze akurat w przypadku silnika AGN, jej usytuowanie nie spowoduje takiej sytuacji.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hmmm czyli wydatek zedu 1000zł i 3 km przyrostu mocy a wymiana wydechu i katalizatora???? Czyli co zeby w AGN zyskac z 10 km trzeba sie liczyc z nie małym wydatkiem. I pytanie nawet jesli w agn moc wzrosnie o 10 km to czy nie włynie to na szybsze zuzycie sie sprzegła,skrzyni itp....?
    Kamil

  6. #16
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    szarpin to nie jest tak ze 3KM ! u MarekB np dalo 7KM wiec wynik bardzo dobry... Wymiana wydechu na wiekszy rowniez powinna cos dac...

    Jesli taka mala roznica to raczej nie powinno byc problemu ze sprzeglem... Gdyby to bylo naprawde duza moc to trzebaby wymienic sprzeglo ale przy takich zmianach podejrzewam ze nie...

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    OK dzieki mnie własnie interesuje zwiekszenie mocy tak o 10km (wydech i stożek) tak zeby innne podzespoły nie ucierpiały na tej zmianie. I jescz ejedno pytanie dlaczego piszecie ze stozek to wydatek zedu 1000zł?
    Kamil

  8. #18
    luk-a-sz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rz
    Auto
    VW 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam

    Podepnę się z moim pytaniem w tym temacie.

    Posiadam a3 1.6 AEH i myślałem o założeniu filtru stożkowego. Wiem, że to nie zdziała cudów ale zawsze coś i na pewno zmieni dźwięk układu.

    Zastanawiam się czy jest sens się bawić przy silniku 1.6 w stożek jeśli można zakupić:

    http://www.allegro.pl/item369855702_...avia_leon.html

    Jest to zamiennik oryginalnego filtru. Czy opłacalne się montowanie powyższego filtru czy lepiej jednak iść w kierunku stożka ? Ewentualnie co da taka wymiana oryginalnego na filtr firmy K&N ?

    Pozdrawiam

  9. #19
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szarpin5 Pokaż post
    OK dzieki mnie własnie interesuje zwiekszenie mocy tak o 10km (wydech i stożek) tak zeby innne podzespoły nie ucierpiały na tej zmianie. I jescz ejedno pytanie dlaczego piszecie ze stozek to wydatek zedu 1000zł?
    1000zl za BMC-CDA, za stozek K&N 57i z czesciami do montazu na allegro-325zl.
    Czy BMC warte roznicy w cenie, tego nie wiem, ale na streetracing i na innych forach pisali, ze jaka chcesz tanio to K&N, a jak chcesz cos lepszego i masz 1000zl to wtedy CDA.

  10. #20
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Teoretycznie stożek nic nie daje a nawet pogarsza osiągi auta bo zasysa za duzo powietrza. Razem ze stożkiem w parze trzeba iść z wydechem gdzie powinno sie go zmodyfikować i oczywiście program. Sam montaż stożka jest o tyle skomplikowany, że trzeba go jak najbardziej odseparować od ciepłego powietrza który wytwarza silnik a zaoferować mu jak najwięcej powietrza zimnego z zewnątrz. Mozna by magistra na ten temat napisać

    Z drugiej strony widząc sumę 1000 zł nasuwa mi się myśl, czy nie lepiej zdjąć głowice i sobie ją samemu obrobić lub wysłać wałek rozrządu na zmiane jego charakterystyki!?! w 1000 zł się napewno zmieści a mocy napewno będzie duzo więcej !
    Ostatnio edytowany przez iron52 - 02-06-08 o 03:04

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •