Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: piszczenie przy puszczeniu z gazu a3 1.9 tdi

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny piszczenie przy puszczeniu z gazu a3 1.9 tdi

    Witam mam denerwujący problem mianowicie gdy jade np 140 i puszczam gaz z okolicy 3tys obrotów słyszę jak by uciekające powietrze(pisk) ten dzwięk ustępuje przy 120 gdy obroty rowniez spadaja, piszczenie wystepyje tylko gdy silnik schodzi z wyższych obrotów. Na forum nie znalazlem nic w tym temacie zaznaczam ze turbo jest zdrowe prosze o odpowiedz jesli ktoś mial u siebie podobny problem.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-02-16 o 16:45

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przy niższych prędkościach i obrotach powyżej 2,5-3 k też tak się dzieje ? Na postoju sprawdzałeś czy również przy wysokich obrotach na jałowym piszczy ? Pytam, bo trochę mało informacji aby pomóc.

    Tak na suchą mogę poradzić tylko abyś sprawdził wszystkie paski - ich napięcie i stan ogólny. Dodatkowo obejrzyj rolki rozrządu czy nie są powycierane.

  3. #3
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Tak przy niższych predkościach też jest ten dzwiek np 3 bieg silnik schodzi z 3 tys i slychać ten pisk. Pasek micro oryginal rolki to samo rozrzad też zalożyłem oryginalny tak ze to odpada i dzwiek jest zupelnie inny, zastanawiam sie nad zaworem EGR czy czasem nie domyka sie do końca przez ten syf co jest w dolocie a może jakaś nieszczelność wydechu sam nie wiem najgorsze ze jestem poza granicą i dopiero rozkręce coś koło maja ale szukam odpowiedzi czy moze ktos ma taki przypadek

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok, paski mogą być w świetnym stanie ale jeśli są za mocno/ za słabo naciągnięte to mogą piszczeć : paski rozrządu, alternatora i od wspomagania.
    Zawór egr jak i kolektor ssący jest zawalony nagarem, to normalne - przeczyszczenie na pewno nie zaszkodzi natomiast wiąże się to z nowymi uszczelkami - no bo jakby inaczej...
    Co z tym jałowym, również piszczy przy gazowaniu tak aby można było podsłuchać z której strony wydobywa się dźwięk ?

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Zacznijmy od tego ze to nie jest audi 80 w ktorym każdy pasek jest osobno a naciąg wykonuje sie na tzw. "oko" , wiec u mnie jest pasek mikro (pasek wielorowkowy) napinany automatycznym napinaczem który również jest w idealnej kondycji wraz z nowa rolką. Co do rozrządu sprawa wygląda też dość prosto bo napinacz jest rownież automatyczny naciaga sie go przy montarzu az strzalka zgra sie z wcięciem i kontruje srubką z klejem nastepnie obraca sie walem w celu sprawdzenia czy naciag jest prawidlowy. Robilem juz kilkadziesiąt takich rozrządów w tym i u siebie, pozatym jeśli by pasek rozrzadu piszczal badz któraś rolka przez 8 tyś km to podejrzewam ze juz dawno mial bym spotkanie zaworow z tlokiem. A co do wolnych obrotów nie ma zadnego dzwieku wiec nie moge zlokalizowac nieszczelnosci musial bym kogos wsadzic pod maske i jechać a to raczej glupi pomysł.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ironiczny ton wypowiedzi na prawdę nie jest tu potrzebny.

    Skoro ustawiasz rozrządy, to swobodnie możesz sprawdzić odme, pompę wody, cały układ dolotowy ( w przypadku, gdy pisk nasila się przy dodawaniu gazu ), cały alternator ( łożyska, nie tylko pasek ). Być może uszczelka na kolektorze ssącym nie domaga, jakieś łożysko skrzynki.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •