Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Problem z klimatyzacją

  1. #1
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Problem z klimatyzacją

    Mam następujący problem. Zapaliła mi się kontrolka ECON na klimatroniku i nie chcę zgasnąć, klima nie działa. Uruchomiłem samochód jeszcze raz i wszystko było w porządku przez ... 2 minuty i znów to samo i tak za każdym razem, pochodzi chwilę i znowu nie działa. Jaka może być przyczyna? Zapowiadają w weekend 30stopni, a ja zostałem bez klimy:/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:07

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    brak czynnika w ukladzie.
    czytaj nieszczelnosc, wylecial caly gaz z ukladu
    nie ma gazu/czynnika, nie ma smarowania i sprezarka nie chce/nie moze sie zalaczyc
    wizyta u mechesa od klimy nieuchronna



    baj de łej o klimatyzacji jest osobny duzy temat i tam zadajemy wszelkie pytania
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Możliwe, że poprzedni właściciel nie serwisował klimy, a z tego co słyszałem trzeba robić przeglądy co rok... Czym może być spowodowana taka nieszczelność? Do tej pory wszystko chodziło jak należy, jakie mogą być ewentualne koszty naprawy? :/

  4. #4
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    zależy którędy ucieka, możliwości jest wiele, od uszkodzonej uszczelki - koszt kilka zł, poprzez dziurawa chłodnice koszt kilka stówek lub pekniety węzyk równiez w stówkach. podjedz do napełniacza klim, niech Ci nabije z kontrastem i wyjdzie którędy ucieka. w nor auto maja taka promocje ze jak raz zaplacisz te 218zl za nabicie i kontrast, wykryja gdzie jest dziurka, ty sobie to naprawiasz i drugie nabicie masz gratis. tez tak mialem na wiosne - pekniety wezyk.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. #5
    damuś's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wadowic
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zgadzam się z kolegą Jackq-iem ale nie do końca. Układ klimatyzacji normalnie pracuje pod dużym ciśnieniem (do 20-30 bar) i tylko CIŚNIENIOWA próba daje pełną gwarancję potwierdzenia szczelności układu. Dlatego, jeżeli istnieje jakiekolwiek podejrzenie rozszczelnienia układu, lub była dokonywana jakakolwiek naprawa związana z otwarciem układu konieczne jest wykonanie próby szczelności pod ciśnieniem ( próba azotowa.) Po co płacić za czynnik kilka razy lub raz 218 zł bardzo wygórowana cena. Koszt obsługi klimatyzacji w samochodzi osobowym to max 150 zł, a barwnik UV ceniony się warsztat wpuszcza do układu w standardzie dla swojego bezpieczeństaw. W większości przypadków serwis powinien zlokalizować wyciek przy pierwszej wizycie i tyle. Proponuję wizytę w warsztacie który oferuje sprawdzenie parametrów klimy gratis (podstawowe czynności, czyli cisnienie wydajność itp). Kolega reklamuje nor auto, a ja zareklamuje lontex w Czechowicach-Dz dobrzy fachowcy.
    Ostatnio edytowany przez damuś - 29-05-08 o 21:13

  6. #6
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Muszę więc sprawdzić szczelność układu, czy mógł by mi ktoś polecić jakiś dobry zakład w warszawie? Co sądzicie o Shell service?

  7. #7
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    W moim przypadku norauto wychodziło najtaniej, dzwoniłem do 4 zakładów zajmujących się klimą, najtaniej chcieli 150zl za sprawdzenie szczelności z nabiciem + 50zl kontrast. Ale po wycieku gazu jak masz nieszczelny układ i naprawisz go to znów chcieli za nabicie, wiec w sumie 2x 150zl, bez sensu. Dlatego wybrałem to co napisałem. Co do wawy to nie wiem. Wez panoramę firm w łapkę i telefon i dzwon, pytaj co i jak.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mtarnas Pokaż post
    Muszę więc sprawdzić szczelność układu, czy mógł by mi ktoś polecić jakiś dobry zakład w warszawie? Co sądzicie o Shell service?
    Mtarnas tylko Racławicka 9 polecam szczerze ja tam robiłem niedawno po raz pierwszy i też miałem pękniętą chłodnicę ( całkiem konkretnie ) nabicie i spawanie + oczywiscie zdjęcie i założenie a jest z tym troche zabawy kosztowało 250 plnów można dobrze i niedrogo??? można!!!!!!

    P.S.

    I z całym szacunkiem zakłady jak Norauto Carman itp.......no delikatnie powiem że malucha bym im nie oddał a co dopiero nasze skarby

  9. #9
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    tylko Racławicka 9 polecam szczerze
    Lawina,

    Co to za firma? Mozesz podac adres, numer telefonu lub namiar przez www? Moze bym pojechal odgrzybic i sprawdzic klime. Wszystko gra, ale wole jezdzic w czystym samochodzie...

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Malik to jest Racławicka 9 numer tel: 22-844-98-33 są naprawde ok

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •