Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: Szarpanie, trzęsienie silnikiem -1.8T + lpg

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Szarpanie, trzęsienie silnikiem -1.8T + lpg

    PROSZE NIE USUWAĆ TEMATU, W FAQ NIE MOGE NIGDZIE TEGO ZNALEŹĆ są podobne problemy ale to nie to . Problem pojawia się na gazie jak i benzynie!!

    Witam,na wstępie chciałbym zaznaczyć że moim autem jest seat Leon 1M ,a sercem właśnie silnik AGU 1.8t 150 km,dlatego Też pisze na tym forum. Przejdę do sedna sprawy..
    Od wczoraj znowu męczę się z problemem (wcześniej też to miałem, wystarczyło usunąć błędy i było dobrze przez miesiąc) który wygląda mniej więcej tak że : gdy odpale go jak jest zimny chodzi jak traktor, z wydechu nie wylatuja normalnie opary, tylko są takie przerwy. Tak jakby ktoś na setną sekundę coś zatkal i zaraz odetkal, nie lecą tak równomiernie. Gdy jadę bądź przyspieszam zaczyna szarpać, aż się jechać nie da. Czasami zdarza się że strasznie trzęsie silnikiem, (jakby chodził na 3 cylindrach) wtedy wystarczy ze przegazuje go na postoju. Dzisiaj zauważyłem ze jak przez moment jest dobrze auto dobrze się zbiera i np jadę 100km/h i puszcze gaz i dojeżdżam na biegu, obroty spadną do 2tys i gdy chce przyspieszyć to znowu szarpie i jest taki brak mocy,nie mogę nawet 3 tys obrotów złapać. Wystarczy ze się zatrzymam, przegazuje i potem jest dobrze aż znowu nie złapie niskich obrotów. Mój seat jest po przeróbkach(nie ja robiłem) mianowicie fabrycznie siedział silnik 1.8, 125km, jakiś cymbal wrzucił do niego silnik od audi a3 1.8T 150km , i tu pojawia się problem bo w Audi a3 jest tylko 1 sonda lambda a w leonach potrzebne są 2, tej za katalizatorem NIE MA, jest otworek na nią pusty. Dodam że katalizator mam wycięty. Zawsze po podpięciu do kompa wyskakuje błąd sondy. Może.to.być spowodowane tym ze jest tylko 1? Nie mam już na to sił. Wcześniej wykasowanie błędów pomagało, teraz kupa . Problem występuje na benzynie i gazie, gaz 2 letni stag 4. Proszę o jakieś porady co do błędów to były od sondy 1 coś z grzałka, drugi ze silnik przekroczył obroty maksymalne a trzeci to coś przekroczona dawka mieszanki - dodatnia. Coś takiego. Proszę o pomoc,kupiłem go niedawno, pracowałem na niego jak wół a dopiero 19 lat mam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-02-16 o 02:34

  2. #2
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Podłącz pod komputer i sprawdź czy nie wypadają zapłony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przy najbliższej.okazji to sprawdzę, niestety nie zaopatrzylem się jeszcze w przewód żeby sobie podpinac. Coś jeszcze przychodzi wam do głowy?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Rzeczywiście, objawy mam takie jak przy wypadającym zapłonie, silnik inaczej pracuje, z wydechu słychać całkiem inny dźwięk, szarpie itp. Co należy w takiej sytuacji zrobić panowie? Jestem zielony, choć skończyłem szkole o profilu mechanika, chociaż się tym wgl nie interesowałem - teraz wiem jak wielki błąd popełniłem i żałuję

  4. #4
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Do sprawdzenia bedziesz miał cewki lub moduł zapłonowy i kable wysokiego napięcia. W AGU chyba nie ma cewek tylko kable i moduł zapłonowy. No i świece.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Siemanko! W końcu znalazłem przyczynę co boi mojego leona (audi xD) poniżej zamieszczam filmik, który pokazuje IDENTYCZNE objawy, identycznie chodzi - własnie o to mi chodziło!
    Jak myślicie, ile by wyniosła mnie wymiana tego co piszą w komentarzach?
    Cewki, świece, moduł zapłonu, kable - ile każda rzecz mniej więcej by kosztowała?
    FILM :

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ewidentnie nie pracuje na wszystkie gary ... do sprawdzenia po kolei cewki po co od razu wymieniac ? ...

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie dzis wyjąłem cewki i świece, świece były w dobrym stanie, lecz jest to jakieś g*wno za 8 zł na allegro. Mianowicie DENSO k20tt, zauważyłem że szpara między nimi była dość spora, wyczytałem że do gazu najlepiej mieć mniejsza a najlepiej 0,7mm, wiec zmniejszyłem ją. Odziwo samochód przestał SZAPRAĆ, ale wciąż chodzi jak traktor i nie ma mocy i trzęsie silnikiem, to cewka?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-02-16 o 16:10

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Samochód nie pracuje na 4 cylindrze, świece i cewki są ok,przewodu od odmy do wymiany, dziurawe i popękane, ale to raczej nie przez to?

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moze byc przepustnica uszkodzona tez byly takie przypadki, sprawdz tez potencjometr pedalu gazu

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka
    Auto
    Seat / audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak mogę sprawdzić czy jest uszkodzona?
    I o co chodzi z tym potencjometrem gazu?
    Nie mam już sił na ten samochód

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •